Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) skrzynia biegow



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal borowski

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 2

Posiadane auto: citroen xsara lx 1,4 98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 20:36
Temat postu:

skrzynia biegow


mam problem ze skrzynia biegow, od tyg slysze tyrkotanie (prawdopodobnie w skrzyni biegow,na 80%), im szybciej jade tym odglos sie nasila, nie ma go kiedy jade jednym gazem slychac go gdy zwalniam na biegu lub jade na luzie. takze gdy podniose samochud na lewarku i wbije bieg. kumpel powiedzial mi ze moze to byc dyferencjal w skrzyni. stan oleju jest wporzo ostatnio dolalem. gdy odkrecilem srube bylo na niej troche opilkow(raczej to nie brzmi ciekawie). istniej taka mozliwosc ze jak mechanik(ala mechanik w pl byl blacharzem) wymienial mi swoznie mogl lekko wyciagnac przeguby i to moze byc powodem odglosow(przy przegubach jeszcze nie grzebalem)
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 21:12
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) skrzynia biegow


Zanim wkroczysz w sferę astronomicznych wydatków na naprawę skrzyni biegów zdemontuj sobie półoskę i sprawdz czy łozysko masz całe na prawej półosi (pośrednie łożysko półosi), wejdz pod spud jak jesteś leniwy i złap za półoś za podporą półosi i spróbuj poruszać góra dół, jak jest luz to masz odpowiedz, ale nie zawsze musi być luz, demontaż to jedyny pewny sposób.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Arty

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Citroen Xsara II Exclusive 1,6 16V 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Cze 2010, 17:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) skrzynia biegow


Podepne sie pod temat aby nie zakladac nowego.
Zauwazylem cos dziwnego w mojej Xsarze
Przy cofaniu ze skreconymi kolami slychac cos jakby obcieranie kola o nadkole - ale to raczej nie kolo ociera a cos innego.
Podnioslem prawe kolo i podczas obrotu kolem slychac cos jakby terkotanie, cos jakby luzno obracajucy sie element gdzies w okolicy prawej półosi ( obracajac lewym kolem nic takiego nie slychac) Podczas jazdy raczej nie słychać żadnych podejrzanych odgłosów...
Dodatkowo zauwazylem niewielkie pękniecie gumowej osłony przegubu z tej strony.
Co to moze byc, jak to sprawdzic, czy to cos w skrzyni, czy mechanizm róznicowy, półoska, a moze jeszcze cos innego??? Z jakimi kosztami naprawy trzeba sie liczyc. Jak dostac sie do tego, aby sprawdzic co to dokladnie tak hałasuje.
Powrót do góry
chodi

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: xsara II break 1,6
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Cze 2010, 11:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) skrzynia biegow


Arty w Twoim wypadku na 99,9% jest to przegub , pęknięta osłona + woda zrobiły swoje .
Powrót do góry
Arty

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Citroen Xsara II Exclusive 1,6 16V 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Cze 2010, 12:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) skrzynia biegow


chodi napisał:
Arty w Twoim wypadku na 99,9% jest to przegub , pęknięta osłona + woda zrobiły swoje .


jesli to przegub to moze i lepiej, bo obawialem sie ze moze cos w skrzyni...

Jak sie za to zabrac?? - duzo roboty jest z odkreceniem i naprawa - jakie nowe czesci będę potrzebował?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 22 Cze 2010, 12:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chodi

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: xsara II break 1,6
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Cze 2010, 13:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) skrzynia biegow


Przeguby do wyboru do koloru http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=xsara&from_showcat=1&category=50870&change_view=1

Nie wiem czy jeden rodzaj występował więc lepiej żebyś zabrał stary do sklepu ( musi sie zgadzać ilość zębów wewnętrznych jak i zewnetrznych) . Kup sobie przegub z koronką od ABS-u bo z przekładaniem różnie bywa ( w koronce ilość zębów tez musi się zgadzać .
Powrót do góry
Arty

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Citroen Xsara II Exclusive 1,6 16V 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Cze 2010, 17:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) skrzynia biegow


Duzo jest roboty z wymiana tego przegubu - dam sobie rade sam bez kanalu ? ( jakies pojecie o naprawach mam, ale nie mam kanalu, ani specjalistycznych narzedzi jesli potrzeba).

Cena widze nie jest taka straszna - wczesniej szukalem to same jakies powyzej 200zl znalazlem - ale to chyba kompletne z połosia były - mam nadzieje ze nie trzeba tez bedzie półosi wymieniac...
Powrót do góry
Arty

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sanok
Posiadane auto: Citroen Xsara II Exclusive 1,6 16V 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Lip 2010, 18:38
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) skrzynia biegow


Dodam rozwiazanie mojego problemu - moze komus sie ta informacja kiedys przyda.
Jak sie okazalo po dokladnych ogledzinach u konkretnego mechanika winna dziwnych dzwiekow przy cofaniu nie byla polos, ani przegub, ale ... zle zamontowany tlumik.
Podczas wymiany tlumika zostal on zle przyspawany, oraz nie zamontowano sruby ktora powinien byc przykrecony pod spodem do silnika.
Tlumik zostal tak zamontowany, ze znajduje sie blisko tunelu w ktorym jest poprowadzony.. w ten sposob wlasnie przy cofaniu dotykal on do oslony tunelu pod samochodem i drgajac wydawal ten dziwny dzwiek tak jakby cos ocieralo. Poloska i przegub jest OK Very Happy - dodalem tylko smaru do przegubu i naprawilem oslone...
Powrót do góry
Marcin

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 20


Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 02 Cze 2015, 23:06
Temat postu:

Re: skrzynia biegow


michal borowski napisał:
mam problem ze skrzynia biegow, od tyg slysze tyrkotanie (prawdopodobnie w skrzyni biegow,na 80%), im szybciej jade tym odglos sie nasila, nie ma go kiedy jade jednym gazem slychac go gdy zwalniam na biegu lub jade na luzie. takze gdy podniose samochud na lewarku i wbije bieg. kumpel powiedzial mi ze moze to byc dyferencjal w skrzyni. stan oleju jest wporzo ostatnio dolalem. gdy odkrecilem srube bylo na niej troche opilkow(raczej to nie brzmi ciekawie). istniej taka mozliwosc ze jak mechanik(ala mechanik w pl byl blacharzem) wymienial mi swoznie mogl lekko wyciagnac przeguby i to moze byc powodem odglosow(przy przegubach jeszcze nie grzebalem)
Kolego rozwiązałeś problem jak tak to mi napisz co było bo mam podobny problem.Odpisz mi na maila marci_n23@wp.pl. Z góry dziekuję.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Nadwozie.


CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System