Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Saxo ) Saxo i glosniki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jakjac

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 16:18
Temat postu:

Saxo i glosniki


Witam jaki jest rozmiar glosnikow w saxo 3 osobowym z tylu i czy jest mozliwosc samodzielnego zamontowania.i jakie glosniki polecacie do sax w miejsca do tego przeznaczone jakiej firmy jaki model i jakies rady jakbyscie mogli polecic...do 400 zl radi i glosniki do ok 300. z gory dziekuje za pomoc
Powrót do góry
face

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rm
Posiadane auto: Saxo 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Kwi 2009, 00:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo i glosniki


hmmm rozumiem ze kolega ma na myśli saxo 3d.
Tak więc z przodu występują głośniki 13cm głębokość montażu to ok.5,5cm
zaś z tyłu są to głośniki 10cm.
Jeżeli zamierzasz postawić na jakość to odrazu rezygnujemy z tylnych głośników ponieważ psują one tylko scenę i wprowadzają niepotrzebny zamęt. Skup się na przodzie auta a z pewnością poczujesz różnice Smile mam na myśli tutaj zestaw odseparowany czyli głośnik niskotonowy + głośnik wysoko tonowy oczywiście z zwrotnicami do tego oczywiście wygłuszenei drzwi matami wygłuszającymi.
Jezeli chodzi o głośnickzi odseparowane poecam:
Arrow Udimension EL Comp5
http://www.u-dimension.pl/nasze_produkty/index.php?id=11&kid=11
Pod samym radiem zagrają chyba najlepiej
Arrow Hertz ESK
http://allegro.pl/item602140719_hertz_esk_130_150w_wf_tw_zwr_wysylka_gratis.html
Potrzeba sporo mocy żeby je wyżywić

:arrow:Helix Dark Blue
http://allegro.pl/item598949744_helix_dark_blue_52_1_wysylka_gratis_ss.html
Dobre budżetowe głośniki najbardziej godne uwagi jeśli rozpatrujemy głośniki do 250 zł

Jeżeli o radio chodzi poleciłbym coś ze stajni alpine lub clarion
Również produkty JVC czy kenwood są warte uwagi, wystrzegałbym się raczej sony. dobrze było by poszukać jakiejś używki wówczas dostaniesz radio z wyższej półki za te same pienądze no ale ostateczna decyzja należy do ciebie.
Powrót do góry
gadu-gadu
jim

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 3

Posiadane auto: saxo 1.1. 3d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Kwi 2009, 13:42
Temat postu:

głosniki


Face czy wiesz jak sie montuje głośniki z tyłu w wersji 3d ? jeżeli tak mam prośbe opisz montaż głośników, czy zdejmuje sie maskownice z tyłu? jeżeli tak to w jaki sposób aby ich nie uszkodzić.
Powrót do góry
face

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rm
Posiadane auto: Saxo 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 22:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo i glosniki


Powiem tak jest troszeczkę skomplikowana operacja a raczej pracochłonna Smile Ja ze swoimi się męczyłem 3h i po tygodniu jeżdżenia w aucie wyleciały ale o tym wspominałem wyżej.

Jak byś się uparł mimo wszystko opisze co i jak. Koniecznie zaopatrz się w spinki/zaczepy do boczków
Zaczynasz od wyciągnięcia foteli tylnich, zdemontowania półki tylnej oraz zagłówków. Następnie wymontowujesz tylne oparcia 2 po 2 śruby po każdej ze stron na klucz 13, oraz jedna śruba na środku foteli na torxa bodajrze 25, ta ostatnia śruba schowana jest pod zaślepka która się otwiera. Tak bynajmniej jest w wersji ze składaną kanapą tylna. Wyciągasz tylne oparcia. teraz odkręcasz dolne mocowanie tylnych pasów klucz 17 (uważaj przy wkręcaniu bardzo łatwo zerwać gwint!!) Następnie uchylasz szybki tylne i ściągasz uszczelkę trzymającą jednocześnie boczek. boczek trzymają zatrzaski zacznij od podważenie go od dołu od strony kierowcy i ciągnij do siebie zapewne urwiesz parę zaczepów wiec dobrze mieć zapasowe Very Happy ja tak kilka urwałem Smile zaczepy kupisz w motoryzacyjnym. Nie potrafię opisać jakiegoś konkretnego sposobu porostu musisz wyczuć kiedy boczek odjedzie próbować z każdej strony nie mam jednolitego przepisu na to Smile Może być ciężko, niewykluczone że niezbędne będzie użycie dużej siły. Jak ci jeden bolec wyjdzie to dalej za ciosem wyciągasz kolejne. Po chwili wyciągasz boczek gdzie na jego końcu powinny być głośniczki 10cm Smile W celu ułatwienia manewrowania polecam odkręcenie górnego mocowania przedniego pasa również klucz 17.

Mam do sprzedania oryginalne głośniki z mojego saxo oraz sony xplod jak byś był zainteresowany napisz na PW
Powrót do góry
gadu-gadu
jim

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 3

Posiadane auto: saxo 1.1. 3d
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Kwi 2009, 17:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo i glosniki


Bardzo ci dziekuje za wyczerpujący instruktarz dot. montazu głosników. Po jego przeczytaniu zrezygnowałem z montażu, za duzo roboty.
Dziekuje ale ani głośników ani radia nie potrzebuje.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Kwi 2009, 17:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Saxo »

Opinie o samochodach Citroen Saxo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Saxo ) Nadwozie.


CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

24 000

2012r.

212 000 km

pomorskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System