Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ultimion

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes CLS 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 01:23
Temat postu:

Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


Witajcie.

Z
Praktycznie z dnia na dzien zauwazylem, ze cos mojego Berlingo boli Sad

Moje autko to:

Citroen Berlingo II, 2.0 HDi

nie wiem co , ale podam objawy:

a) palil mi srednio 7,6l/100km a teraz okolo 9,0l/100km ,
b) jest glosniejszy Sad
c) jakby stracil moc.

sam nie wiem co sie moglo stac, tak z dnia na dzien... co do 3 punktu... to w sumie nie wiem czy stracil czy tez nie .... pamietam, ze na 5 biegu przy obrotach 2000 mialem predkosc 90 km i tak samo dzis jest, kiedys rozpedzalem sie do tych okolo 150 km, bez problemow wiekszych a najszybciej jechalem okolo 175km ... a ostatnio choc nie moglem do konca przetestowac (krotki odcinek trasy i bylo tloczno) to rozpedzulem sie do ponad 130 km i mialem wrazenie , ze nie mam zbyt duzego zapasu...
Najbardziej mi dokucza fakt, ze spalanie wzroslo o 1,5 l na 100km i to , ze silnik glosno pracuje ... sam w sobie jest glosny, ale teraz to lekko przesadzil Sad

pozdrawiam

Ultimion
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 11:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


Stawiam na elektrozawór sterujący egr-em, jest jeden, sprawdz go palcem czy steruje zaworem upustowym.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Ultimion

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes CLS 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 16:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


witaj

a mozesz mi dokladniej powiedziec gdzie ten zawor sie znajduje i gdzie mam tego palca wsadzic by go nie urwalo Smile od trony mechaniki silnika to jestem kompletnie nie w termacie, nigdy nie musialem w moim Berlingo grzebac Smile

No i jeszcze cos dzis zauwazylem .... gdy dojechalem do pracy ... to juz gdy stalem na parkingu, dalem mu raz okolo 3500 obrotow na biegu jalowym, Ladnie sie rozkrecil bez zadnych problemow... ale pod rura wydechowa na sniegu (bialym) byla czarna plama... od oparow z rury wydechowej.

pozdro

Ultimion
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 18:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


obawiam sie że nie dam rady ci tego wytłumaczyć, musiał bym to pokazać ...., pracuję właśnie nad stronka w necie, postaram sie tam zamieścić pare ciekawych obrazków.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Ultimion

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes CLS 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Mar 2009, 22:45
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


hmmm.

dzis sprawdzilem wszystko w moim autku i stwierdzilem, ze przekroczylem o 8200km wymiane paska rozrządu ... wiec musze to zrobic jak najszybciej, powiedzcie mi, czy to moze byc powod moich zmartwien ??? i powiedzcie mi gdzie najlepiej wymienic zestaw rozrzadu ?? w serwisie citroena zrobia to lepiej ??? czy wystarczy dobry fachowiec i wymieni tak samo jak w salonie citroena ??? no i jaki kupic zestaw rozrzadu ... widzialem na allegro w granicach 200zl.

pozdro

Ultimion
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Mar 2009, 22:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Ultimion

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes CLS 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 17:38
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


zamowilem caly zestaw rozrzadu SKF wraz z pompa wodną, dzis zauwazylem, ze kopci mi na czarno gdy dam mu na obroty.

Mam nadzieje, ze znajde przyczyne dlaczego go tak zmulilo.

pozdrawiam

Ultimion
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 19:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


SKF to bardzo dobra firma, rozrząd zrób w aso koniecznie i weź fakturę.
Z dymieniem to postaram się coś podpowiedzieć, dobrze było by jakbyś zrobił fotkę silnika i wysłał meilem, wskażę ci zawór strzałką Cool
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Ultimion

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes CLS 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 20:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


dzis dokonczylem test spalania...

i powiem, ze nic nie rozumiem.

zatankowalem za 50 zl, wyszlo 13,7l ropy i przejechalem 210km. (160km do rezerwy i 50 km na rezerwie).
Wiec wychodzi 6,52 l/100km. komputer pokazuje mi srednie spalanie 8,4l/100km, przed objawami o ktorych pisalem wczesniej srednie zuzycie paliwa bylo na poziomie 7,6l/100km

teraz wymiana rozrzadu.
No coz mamy kryzys ... wiec sprawdzilem cen, roznica duza.

Citroen ASO - wymiana rozrzadu robocizna 480zl + zestaw rozrzadu,
Inny Serwis - wymiana rozrzadu robocizna 150zl + zestaw SKF z pompą 260zl.

roznice chyba widac ... a w dobie kryzysu licze kase dokladniej, wiec moze ktos powie mi jaka roznica jest pomiedzy ASO a inna firma, ktora tez wystawi gwarancje i fakture VAT.

p.s. Hermes ... zrobie fotki silnika i podam tutaj na forum.
Powrót do góry
Ultimion

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes CLS 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Mar 2009, 20:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


oto fotki mojego silnika Very Happy

























i mala uwaga ... na ostatniej fotce widac mocowanie ... i tam mam 2 otwory , czy tam powinno cos byc ?? cos nie jest dokrecone ???

pozdrawiam

Ultimion
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 15 Mar 2009, 12:41
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali



Odpowiedz na priv.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 15 Mar 2009, 12:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


A widzę że rozrząd miałeś wymieniany, pod przewodami paliwa, na obudowie masz karteczkę, tam jest przebieg i data wymiany, w aso tak opisują wymiane paska rozrządu Smile więc albo w aso miałeś robione albo przez kogoś z aso Cool , jak był robiony to po co 2 razy to samo robić???
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Ultimion

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes CLS 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Mar 2009, 18:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


Dzieki za wyjasnienie gdzie jest ten zawor EGR ... przewody sprawdze i powiem co i jak, a co do naklejki wymiany rozrzadu ... to wlasnie ta naklejka uswiadomila m, ze przekroczylem ... na naklejce jest napisane 241000 km, a ja mam teraz przebieg 249300km i jak przekrecam kluczyk w stacyjce to pokazuje mi 3500km do kontroli serwisowej.

Auto kupilem r ubieglym roku w czerwcu ... w salonie citroena w niemczech, podejrzewam, ze w tym salonie auto bylo do konca serwisowane.

Hermes powiedz mi tylko jeszcze gdzie przy tym zaworze mam sprawdzic czy ten zawor dobrze dziala.

pozdro

Ultimion
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 15 Mar 2009, 21:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


Przypominam że rozrząd w 2.0 hdi wymieniamy co 140 000km, sprawdz przewód na szczelność i zawór czy działa po podłączeniu podciśnienia, uchyla sie na wolnych obrotach i czy membrana jest szczelna.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Ultimion

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Mercedes CLS 500
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Maj 2009, 15:15
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Berlingo - jest glosniejszy i dużo pali


Witam ponownie.

wiec rozrzad wymienilem i silniczek chodzi ciszej, okazalo sie, ze pompa wody byla juz na wyczerpaniu i jakas zebatka, ktora jest na wale byla do wymiany, wiec rozrzad mam wymieniony, ale silnik jakis jednak slaby.

sprawdzilem przewod podcisnienia pomiedzy zaworem wykonawczym EGR i ukladem sterujacym EGR. Zrobilem to w taki sposob, ze wyjalem przewod od elementu sterującego EGRem (takie male czarne z tworzywa sztucznego, i staralem sie wciagnac powietrze (stworzyc podcisnienie dla EGR wykonawczego, wyczulem, ze przewod jest szczelny i membrama w EGR tez, probowalem tez dmuchac w tą rurke aby stworzyc cisnienie i tez wyczulem opor, zatem stwierdam, ze wszystko jest szczelne. Pozniej wyjąlem caly przewod, ktory jest pomiedzy EGR wykonawczym a EGR sterowanie. sprawdilem ewentualne przetarcia - nie ma zadnych przetarc, wiec przewod podlączylem ponownie w sposob taki aby zadne nie dotykal i nie ocieral sie o nic.

Postanowilem wlaczyc silnik na luzie i sprawdzic czy element sterujacy EGRem powoduje podcisnienie i jakos tego nie wyczulem Sad a sprawdzalem przy obrotach okolo 1000 (luz) i przy obrotach okolo 3000-4000 nie zauwazylem aby element sterujacy EGRem wykonawczym na koncowce powodowal podcisnienie. Nastepnym testem bylo sprawdzenie EGRa wykonawczego , tak wiec na uruchomionym silniku wysysalem powietrze z rurki idacej do EGR wykonawczego - nie zauwazylem zmian w pracy silnika i szczerze mowiac nie wiem czy powinienem zauwazyc jakas zmiane w pracy silnika - moze na krotkiej trasie by sie udalo zauwazyc czy silnik odzyskal swojego "Ducha mocy" Sprawdzilem tez czy jest podcisnienie na przewodzie, ktore wchodzi w EGR sterujacy - mozna wyczuc male podcisnienie (szczerze mowiac myslalem, ze podcisnienie jest mocniejsze no chybz, ze te podcisnienie rosnie wraz z obrotami silnika (sprawdzalem na luzie) w kazdym razie podcisnienie jest.
Rozebralem EGR sterujacy ... tzn od dolu zdjąlem pokrywke i widac tam maly filtr (bede szczery jest u mnie zabrudzony) ale podczas dzialania silnika mozna wyczuc , ze podcisnienie , ktore wchodzi do tego EGR sterujacego powoduje, ze przez ten filtr jest zasysane powietrze w chwili gdy zatykam palcem 2 rurke wyjsciową z przewodem do EGR wykonawczego (sprawdzalem to przy odlaczonym EGR sterujacym tzn, nie byla podpieta wtyczka z przewodami).

co moge jeszcze zrobic , co sprawdzic ... troche mnie zastanawia ten ukladzik sterujacy podcisnieniem .... w koncu on powinien przelaczac podcisnienie do EGR wykonawczego Sad

pozdrawiam

Ultimion
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Nadwozie.


CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System