Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Na zimnym silniku spadają obroty przy wciskaniu pedału gazu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lalek

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: citroen xsara 1.6i 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lut 2009, 15:24
Temat postu:

Na zimnym silniku spadają obroty przy wciskaniu pedału gazu


Od pewnego czasu pojawił się problem w mojej jak dotąd niezawodnej Xsarze (benzyna 1.6i,1999r.) - gdy silnik jest zimny i gdy wcisnę pedał gazu to gwałtownie spadają obroty silnika. Potrafi nawet zgasnąć co jest uciążliwe podczas ruszania. Muszę wtedy pracować na wyższych obrotach żeby mi nie zgasł. Gdy pracuje na postoju trzyma odpowiednie obroty ok.950 i nic się nie dzieje. Po paru minutach pracy, gdy silnik się rozgrzeje zjawisko powoli ustepuje. Na ciepłym wszystko OK. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 21 Lut 2009, 22:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Na zimnym silniku spadają obroty przy wciskaniu pedału gazu


może masz uszkodzona cewke zapłonową? podjedz do mechanika, tak będzie najprościej...
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
lalek

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: citroen xsara 1.6i 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lut 2009, 13:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Na zimnym silniku spadają obroty przy wciskaniu pedału gazu


dzięki Hermes za zainteresowanie tematem ale zmartwiłeś mnie. Zaraz opiszę krótko. Więc właśnie od niedawna mam wymienioną cewkę zapłonową bo mi fabryczna ewidentnie padła. Z moim samochodem było wszystko w porządku dopóki nie zacząłem jeździć do serwisu:
- po wymianie rozrządu wraz z pompą wody bo ją strasznie chcieli przy okazji wymienić (zgodnie z książką serwisową chociaż nic się nie działo) zaczęły się kłopoty. Nowa pompa zaczęła głośno chodzić więc wymienili na drugą a silnik też jakby trochę głośniej chodzi
- po wymianie płynu w chłodnicy źle odpowietrzyli układ i w drodze silnik mi się zagotował (być może pozostawiło to jakieś skutki uboczne) bo są wycieki oleju na silniku.
- po okresowej wymianie paska alternatora zaczęło mi świszczeć - sam go napiąłem bo mnie już szlak trafia z tymi paprakami z serwisu.
Być może Twoja uwaga jest słuszna bo jakby zbiega się z wymianą cewki. Jak sądzisz czy zimna cewka może nie dawać iskry? Czy mam prawo domagać się wymiany na nową cewkę bo chyba trudno mi będzie udowodnić im , że to wina cewki? Powiesz pewnie to zmień serwis ale akurat mam blisko domu a oni kiedyś mieli autoryzowany serwis Citroena ale im odebrali licencje.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 10:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Na zimnym silniku spadają obroty przy wciskaniu pedału gazu


No cóż mogę koledze powiedzieć.........., z opisu wychodzi mi na to że spartolili trochę robotę, klasyczne błędy podejżewam że popełnione przez początkującego mechanika zrobiły swoje, za mocno napięty pasek rozrządu załatwił łozysko w pompie wody a zbyt słabo naciagnięty osprzętu spowodował głośniejsza pracę silnika przy ruszaniu( wada fabryczna),dodatkowo przegrzanie silnika w 1.6 8V no to juz brak słów poprostu ręce opadają....., wypadało by przemyć przepustnicę , wymontować silniczek krokowy, wszystko ładnie umyć,, wymienić świece zapłonowe, co do gaśnięcia przy ruszaniu to podejrzewam silniczek krokowy wolnych obrotów ale wcześniej trzeba by go dokładnie oczyścić benzyna extrakcyjną pod ciśnieniem,jak masz nową cewkę to raczej ją wykluczam, jeżeli nie chodzi na 3 cylindrach to świece wymieniamy co 60 000km.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
lalek

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: citroen xsara 1.6i 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 12:07
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Na zimnym silniku spadają obroty przy wciskaniu pedału gazu


Dzisiaj przyjrzałem się jeszcze dokładnie i zauważyłem, że problem pojawia się przy najniższych obrotach tzn.
- zimny silnik zapala bez problemu, obroty na początku są na ok.1100, nie ma problemu z pracą i ruszaniem, dodawaniem gazu itp.
- po czasie gdy silnik się rozgrzewa, obroty zaczynają spadać i gdy zbliżają się do ok.900..930 to zjawisko się nasila czyli wciskam pedał gazu i obroty na chwilę spadają (aż mi lampki na tablicy ciemnieją) poczym wracają do 900..930, jak nie ruszam pedału gazu to nic się złego nie dzieje i silnik sobie równo pracuje
- nawet gdy silnik jest ciepły to zjawisko również występuje ale na ciepłym silnik nie gaśnie i jest mniej zauważalne (zimny potrafi czasem zgasnąć, najgorzej jak na skrzyżowaniu). Być może jakby podwyższyć lekko obroty jałowe np. na 980? Nie wiem jak to zrobić. Zakupiłem ostatnio interfejs ELM327 ale jeszcze nie testowałem, szukam jakiegoś softu. Jeśli chodzi o to co sugerujesz Hermes, to na razie nie wiem jak się do tego zabrać, może poszperam gdzieś w necie, bo jakbym unieruchomił samochód to cała rodzina ma problem (praca, przedszkole ,szkoła)
Świece miałem wymieniane (podobno dali jakieś o przedłużonej żywotności na 100tyś.km ).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 12:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Na zimnym silniku spadają obroty przy wciskaniu pedału gazu


Kolego LALEK zrób tak jak ci napisałem z czyszczeniem, można kupić w motoryzacyjnym benzynę w spreju , to samo a we własnym zakresie zrobisz, zrób dokładnie jak ci mówiłem, jak juz wszystko złożysz do kupy kluczyki w kieszeni od auta i ściągnij klemę ma 10 minutek, podłącz i włącz zapłon na 10 sekund, potem wyłącz, włącz i zapal silnik, spisz kod radia wcześniej , jakby piloty nie działały od centralnego zamka to powiem jak zsynchronizować.
Jeżeli to nie pomoże to możliwym jest że uszkodzony jest silniczek krokowy wolnych obrotów, wymiana softu to proces dość skomplikowany, nie wiem czy sobie poradzisz, możesz unieruchomić sobie samochód, tu bym uważał na twoim miejscu, Ja podejżewam silniczek krokowy i po czyszczeniu zabrał bym sie za to, a kolega zrobi jak uważa...........
Pozdrawiam.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
lalek

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: citroen xsara 1.6i 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lut 2009, 09:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Na zimnym silniku spadają obroty przy wciskaniu pedału gazu


Tak Hermes to było to co mówiłeś. Wczoraj wyczyściłem silniczek krokowy wraz z gniazdem. Trwało to może 15min. Nie ruszałem przepustnicy bo to trochę większa zadyma. Co prawda nie bylo ostatnio wielkich mrozów ale widać ewidentną poprawę. W 100% będę pewny jak potestuję w różnych warunkach. Na razie chodzi jak zegarek. Dzięki za pomoc . Napisz co miałeś na myśli o tym silniku 1.6i 8V i zagotowaniu wody. Czy są to jakieś szczególnie wrażliwe silniki i przegrzanie może być dla nich tragiczne?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 26 Lut 2009, 10:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Na zimnym silniku spadają obroty przy wciskaniu pedału gazu


Jak to silnik, zacznie brać olej silnikowy i od strony rozrządu moze zrobić sie wyciek oleju spod uszczelki głowicy.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Nadwozie.


CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System