Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Tuning



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BerlingoHdi

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 1

Posiadane auto: Citroen Berlingo HDI 2007, 1.6 75km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Sty 2009, 15:40
Temat postu:

Tuning


Witam, posiadam Citroena Berlingo z 2007 roku, silnik to 1.6 hdi 75km, tu kieruję do was pytanie, czy da się go jakoś przerobić na 1.6 hdi 90km? (bo gdy kupywałem to auto były dwie wersje 75 i 90 km).
Np w hondzie Civic znajomy wymienił jakieś uszczelki i z 75 km zrobił wersję 90 km (też były dwie wersje z pojemnością 1.4).

Turbo sprężarka jest taka sama?
Czy wystarczy zmienić oprogramowanie silnika itp.?
Liczę na was ;]
Powrót do góry
marek445

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: zepsote
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 23:29
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Tuning


kolege w civicu pewnie splanowal glowice i zalorzyl ciensza uszczelke pod glowice i dzieki temu podniusl cisnienie sprezania o hdi malo sie mowi o czipie wiec nie wiem jakie to niesie skutki za soba ale na pewno zmniejszenie zywotnosci silnika...
Powrót do góry
Skręciak

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg - okolice
Posiadane auto: Xsara Coupe 2.0 HDi 90 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 21 Lip 2012, 11:04
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Tuning


Jeśli posiadacie jakieś ciekawostki na temat auta i jego przeróbek to proszę o info co i w jaki sposób zrobiliście.

Sam powoli udoskonalam swój samochód.
Posiadam Xsarę I z 99 roku, silnik 2.0 HDi 90KM wersja Coupe. Kolor Granatowy

Na początek Felgi z 14" na 15". Stalowe mnie wnerwiały bo kołpaki choć praktyczne to raczej wyglądem nie ujmowały Smile Z autem kupiłem całkiem fajne "alusy", tyle że miały dużo wżerów (utleniające się aluminium).

Lakiernik zaśpiewał 800 zł za zrobienie od podstaw więc postanowiłem sam się pobawić ( cena roboty wydawała mi się wygórowana).

wyszlifowałem całe felgi. Dużo roboty i nie polecam jeśli nie macie czasu do stracenia. Później kupiłem szpachlę do aluminium (jeśli jest mało rys/ubytków można jechać czymkolwiek). Nakładanie i kolejne szlifowanie. Lakiery i podkłady do felg kupiłem za śmieszne pieniądze w firmie TROTON niedaleko Kołobrzegu. Pomalowałem i efekt pozytywnie mnie zaskoczył. Pozostało tylko kupić kilka emblematów okrągłych Citroena i gotowe.

Koszt sprzętu (papierów ściernych, końcówek do wiertarki itp.) to ogólnie jakieś 50 zł. Lakiery i podkłady to jakieś 160/180 zł a emblematy 15 zł z allegro. W najgorszym przypadku wydałem na to ok. 270 zł (przesyłki i wyjazdy po sprzęt wliczając). Opłacało się.
Polecam takie rozwiązanie. Wymaga to sporo czasu, mi zajęło jakieś 2 miesiące. Sporadycznej pracy w wolnym czasie.

Następnie zmieniłem tarcze zegarów. Czarne zegary i niebieskie podświetlenie. To samo zrobiłem z podświetleniem zegarka (obok na panelu). Na przeróbkę czekają jeszcze nawiewy i podświetlenie przycisków otwierania szyb. Całość oczywiście w LED'ach.
Dokupiłem gałkę zmiany biegów - także z podświetleniem niebieskim LED.

Spray do zacisków 15 zł - kolor niebieski (błękitny- wyłamuje się z ciemnego koloru nadwozia) Pomalowałem zaciski (przód) i całe bębny (tył).

Listwy progowe - oryginalne Citroen SPORT. za jakieś 20 zł (wyprzedaż z serwisu Cytryny)

Obecnie mam już pomalowaną owiewkę/spojler z wersji VTS i szykuje się do zamontowania.

Zastanawiam się właśnie nad okleiną CARBON 3D do wykończenia kilku elementów pulpitu i nad obszyciem tapicerki zarówno na fotelach jak i na drzwiach. Jak wyrobie się z pieniędzmi to może zainwestuje w skóry czarno-niebieskie.

To by było na tyle choć przymierzam się do jeszcze paru udziwnień Smile
Powrót do góry
keermit

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: C5 II, 2.0 HDi, 07'
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sie 2012, 11:26
Temat postu:

Re: Tuning


BerlingoHdi napisał:
Witam, posiadam Citroena Berlingo z 2007 roku, silnik to 1.6 hdi 75km, tu kieruję do was pytanie, czy da się go jakoś przerobić na 1.6 hdi 90km? (bo gdy kupywałem to auto były dwie wersje 75 i 90 km).
Np w hondzie Civic znajomy wymienił jakieś uszczelki i z 75 km zrobił wersję 90 km (też były dwie wersje z pojemnością 1.4).

Turbo sprężarka jest taka sama?
Czy wystarczy zmienić oprogramowanie silnika itp.?
Liczę na was ;]


pozwolę sobie odkopać troszkę temat.

Kolega zapewne ma civica 6, jest tam jeden silnik 1.4, różnica jest w układzie wydechowym i przez to moce 75KM (zatkany) i 90KM (odetkany). Fakttycznie wystarczy zainwestować parę złotych i "odetka" się silnik.

Co do Ciebie to zadzwoń do GoodHope'a, zajmuje się PSA - www.dyno.pl

Chip do tego silnika daje takie rezultaty Smile
Powrót do góry
SmugglerBDG

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 exlusive 2.0 HDI 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Tuning


kolega w civicu wymienił tylko zwężkę na przepustnicy na normalną uszczelkę i miał 90 koni
Nie wiem jak to jest w cytrynkach
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 22:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wolgan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2022
Posty: 415
Skąd jesteś (miejscowość / region): asdasd
Posiadane auto: asdads
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lis 2022, 07:32
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Tuning


(spam_removed)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Tuning

12) Tuning »
15) felgi »

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System