Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
terlemar

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Sty 2009, 18:19
Temat postu:

Saxo 1,1 nie odpala


Witam problem z opalaniem powstał po wimianie sprzęgła tzn musialem przy wymianie sprzęgła odpiąć z wtyczek czujniki temperatury, prędkości z skrzyni biegów ,czujnik na kole zamachowym no i ze dwa dni stał zanim wymnieniłem to sprzęgło po powtórnym podłoczeniu tego wszystkiego nie chce odpalic -Brak iskry. Sprawdziłem wszzystkie bezpieczniki wył uderzeniowy, napiecie na +12v na module pojawia się przez parę sekund i znika z głównego przekaźnika , przy kręceniu rozrusznikiem gasną kontrolki oleju i temperatury świeci tylko ładowanie i kontrolka sprawdzania silnika komputer boscha. saxo z 99 roku, sprawdziłem omomierzem cewkę czujnika na wale (kolo zamachowe) ma 421 omów. nie zanalazłem wna forum nic z podobnym problemem -pozdrawiam bardzo byłbym wdzięczny za każde sugestie.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 13:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


Kolego zdemontuj czujnik koła zamachowego, przyjżyj sie dokładnie czy nie jest mechanicznie uszkodzony, sprawdz wszystkie sęby na kole czy nie wyłamałeś jakiegoś( zamachowym) lub nie uszkodziłeś któregoś, prześledz wiązkę elektryczną czujnik wału- kalkulator silnika, sprawdz czy nie przyciołeś wiązki skrzynią biegów, sprawdz wszystkie bezpieczniki pod maska( w tym max) i w środku, Jeżeli jest dobrze to nie ma siły musi zapalić, chyba że wypadł kluczyk, spróbuj zdjąć klemę na 30 minut( wcześniej wyjmij kluczyki i zaczekaj 5 min), jeżeli zdjołeś kleme z kluczami w stacyjce to mógł sie wyprogramować immobilaizer i nie zapalisz auta.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
terlemar

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 16:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


zastosowałem się do porad i dalej nic brak iskry , na desce rozdzielczej po przekręceniu kluczyka gaśnie kontrolka (kluczyk immbolisera).czy jest sposób sprawdzenia czy została załączona blokada przez immobiliser? lub czy są jakies sposoby zrestartowania ECU albo przyswojenia go do kluczyka jeśli faktycznie go zgubił?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 17:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


Jeżeli kluczyk gaśnie to immobilaizer jest ok, sprawdził kolega przejście między czujnikiem połozenia wału( koło zamach) a kalkulator silnika? zwykłym omierzem lub na przejście i zwarcie-masa ,plus ? to bardzo istotny parametr dla silnika, bez tego nie zapali ,nie ma mowy, zacznij od zbadania tego przejścia, rezystancji czujnik nie pamietam już, ale jak masz go na wierzchu to sprawdz czy daje sygnał. A ilu pinowy jest 2 czy 3 , wydaje mi sie że jest indukcyjny 2 pinowy, przepraszam ale nie pamietam juz , mało sie tego robi:)
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
terlemar

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 19:20
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


pomierzyłem czujnik wału na złączu przy ECU rezystancja jest taka sama jak przy czujniku (431omów) i reaguje na zmiany polem magnetycznym. próbowałem odpalić zapasowym kluczykiem i też lipa. Czy możliwe żeby sie ECU uszkodzilo przez odpinanie akumulatora.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 19:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 00:41
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


Nie no to, pryzcyzna musi być gdzie indziej,mówiłeś że zanika iskra na świecach, a sprawdziłeś czy ciśnienie paliwa jest odpowiednie , czy pracuje pompa paliwa?, rozrząd też chyba ruszałeś, napewno dobrze wszystko zgrałeś?, zablokowałeś silnk przed zdjęciem paska, sprawdziłes ciśnienioe sprezania? musiałes zrobić coś nie tak, coś uszkodzić albo pominąć.....,
Sprawdz jeszcze takie okrągłe złącza elektryczne, rozkręca sie je takim pierścienmiem, może cos ruszyłeś, uszkodziłeś?, nie urawłeś jakiejś masy od silnika , wszystko odkręciłeś, żaden przewód ci sie nie urwał, szkoda że nie masz kompa żeby sprawdzic odblokowanie kalk wtrysku i sygnału z czujników, to by bardzo ułatwiło poszukiwania, sprawdz jeszcze bezp w kabinie.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
terlemar

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 11:43
Temat postu:

saxo 1,1 nie odpala


dzieki za rady ale chyba nie czytałes mego postu w całosci to bys nie udzielał tych rad. Bo iskra nie zanika tylko zasilanie na cewce a iskry niema wcale , pompa paliwa pracuje pae sekund.
Powrót do góry
terlemar

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 12:31
Temat postu:

Re: saxo 1,1 nie odpala


terlemar napisał:
dzieki za rady ale chyba nie czytałes mego postu w całosci to bys nie udzielał tych rad. Bo iskra nie zanika tylko zasilanie na cewce a iskry niema wcale , pompa paliwa pracuje pare sekund.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 20:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


A kolego musiałem źle przeczytać, jak masz zasilanie cewki a iskry brak to sprawdz jeszcze czy masz odpowiedni amperaż na zasilaniu ( np żarówką) i jak wszystko jest a iskry brak to padła cewka, sprawdz ją jeszce omomierzem, i jeszcze jedno obejdz na krutko podwujny przekaźnik wtrysku, i spróbuj zapalić, na nim masz schemat.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
terlemar

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


tak też już próbowałem z obejściem i podanie zasilania na cewki i kręciłem rozrusznikiem i nic. muszę oscyloskopem sprawdzić czujnik położenia wału bo on tu chyba gra pierwsze skrzypce.
Powrót do góry
terlemar

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 09:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


witam niema możliwości podstawienia czujnika, ale dla pewności zamówiłem euroscana (jakieś 120zł) żeby nie mieć takich zagwozdek w przyszłości. w serwisie koszt byłby podobny, a nie po to sam męczyłem się ze sprzęgłem żeby i tak oddać do serwisu. zawsze to jakieś doświadczenie choć przyznam nie tanie.Jak uruchomię to powiadomię .
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 20:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


Kolego sprawdz podwujny przekaźnik wtrysku, tu jest jeszcze haczyk , ale ok, jak uruchomisz to daj znać Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
terlemar

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Sty 2009, 16:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


No cóż pisałem o tym że odczas próby odpalenia kluczyk który się wyświetla na desce (immobiliser) gaśnie czyli jest ok. I-stopień zapala się kontrolka ładowania, II-stopień zapalają sie pozostałe z tym że gaśnie ta kontrolka zkluczykiem. po chwili kręcenia gaśnie od oleju i od temperatury, nie gasną ładowanie (wiadomo puki nie odpali) i CHECK engine. A co do Interfejsu to jest na ELM327 wersja. 1.3.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 28 Sty 2009, 21:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


Jak masz diagnoskop to wejdz w pomiary i parametry i zobacz stan kalkulatora wtryski czy odblokowany czy nie i czy zazwolenie na zapłon jast udzielone przez bsi i immobilaizer, czy widzi to kalkulator silnika, zobacz też w pomiarach synchronizację układu rozrządu o ile jest ten parametr i odczytaj defekty z zespołu napedoewgo.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
terlemar

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 22:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Saxo 1,1 nie odpala


Witam po przerwie, potwierdziły się przewidywania po wymianie czujnika Wału saxo odpaliło od razu wszystko, należ uważać przy wymianie sprzęgła dziękuję wszystkim Zamykam Forum.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Saxo »

Opinie o samochodach Citroen Saxo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Saxo ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC3 Aircross

69 900

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System