Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JM17

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: VW Touran 1T3 Highline 2.0 TDI 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2020, 15:08
Temat postu:

Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem


Szanowne i Szanowni!

Trafiłem na to forum, ponieważ po ostatnich wakacjach podjęliśmy z żoną decyzję o zmianie samochodu. Z racji naszych potrzeb transportowych w grę wchodzą jedynie duże minivany/vany i może ze dwa suvy, w tym m.in. C4 Grand Picasso/Spacetourer.

Zależy nam przede wszystkim na pojemnym, głębokim bagażniku, w którym są nawiewy na 3. rząd siedzeń. Jest to warunek konieczny, ponieważ w bagażniku jeździ nasz pies. W naszym obecnym aucie (VW Touran z 2012) takich nawiewów nie ma i w czasie upałów w tegoroczne lato psina wylądowała na siedzeniach z tyłu. Chcę natomiast tego uniknąć bo utrzymanie czystości w aucie z psem na tylnej kanapie/fotelach jest dużo trudniejsze niż wtedy gdy jeździ w bagażniku, a dodatkowo niedługo powiększy się nam rodzina i wożenia psa obok fotelika dziecka i może jeszcze żony nie widzę już zupełnie Wink

Przechodząc do bohatera tematu, to szukamy nowego lub w miarę młodego auta (maks 4-5 lat), raczej z 2.0 HDI z uwagi na spore roczne przebiegi (ok 35 tys. km). Byłem ostatnio na jeździe testowej Spacetourerem i jestem zachwycony tym samochodem. Komfort jazdy, jakość wykończenia są na bardzo wysokim poziomie. Jazda była dla mnie bardzo komfortowa i odprężająca. Czegoś takiego właśnie szukam. Tylko, że tej beczce miodu pojawiła się łyżka dziegciu.

Nawiew na 3. rząd siedzeń
Mianowicie w salonie powiedzieli mi, że do nowych wersji Spacetourera nie da się zamówić nawiewów na 3. rząd siedzeń. Pytanie czy to prawda, czy po prostu sprzedawca był niedoinformowany?

Oglądałem ostatnio test C4 Grand Picasso na yt i na tamtym filmie auto miało panoramę i nawiew na 3. rząd siedzeń w podsufitce. Film był bodajże z 2017 roku. Pytanie, czy auto rzeczywiście zostało przez producenta pozbawione tej opcji, czy da się ją zamówić? I jeszcze jedno pytanie związane z nawiewem na 3. rząd siedzeń. Czy nawiew w starszych wersjach (C4 Grand Picasso od 2013 r.) występował tylko w wersji z panoramą, czy był też dostępny w wersji z normalnym dachem?

Edit.
Znalazłem na yt kolejne filmy dot. C4 Grand Picasso z okolic 2016-2017 r. M.in. aut bez panoramy. Widać na nich nawiewy na 3. rząd siedzeń weic ta kwestia jest rozwiązana. Aktualne pozostaje pytanie czy i jeśli tak to kiedy Citroen zrezygnował z nawiewów na 3. rząd siedzeń.

Silnik i skrzynia biegów
Tak jak pisałem, rocznie pokonuję ok 35 tys. km. Celuję więc w 2.0 HDI, najlepiej z automatem. W przypadku auta używanego będzie to najprawdopodobniej wersja 150KM + 6AT i tu pytanie do Was szanowni użytkownicy. Jak ten zespół napędowy sprawuje się w codziennym użytkowaniu? Czy jest awaryjny, jak działa automat, jaki jest poziom elastyczności i ile pali? Więcej niż z manualem, jeśli tak to mniej więcej o ile? W czasie jazdy testowej jechałem wersją 1.5 HDI + 8AT i bardzo podobała mi się praca tego automatu. Pytanie czy wersja 6. biegowa działa w taki sam/podobny sposób? Silnik był natomiast za słaby jak na moje potrzeby. A może w przypadku używanego modelu jednak 1.6 THP? Tylko mam obawy, że jednak tamten silnik będzie przy takich gabarytach auta palił ok 10l/100km...

Światła
Z racji tego, że dużo jeżdżę, spora część tras jest pokonywana po zmroku. Z tego względu zależy mi na dobrych światłach mijania i drogowych. Jest to element w C4, którego dość mocno się obawiam. W Touranie mam bixenony i światła są wg mnie bardzo dobre. Świecą szeroko, daleko i mocno. Jazda w nocy jest komfortowa i dużo bardziej bezpieczna niż przy większości halogenowych lamp. Jednak w Touranie bixenon na 35W i moc świecenia do 3200 lumenów, a w C4 bixenon ma tylko 25W o moc świecenia jedynie do 2000 lumenów, czyli niewiele większą niż standardowe halogeny. I tu pojawia się moja obawa - czy bixenony w C4 świecą dużo gorzej niż "klasyczny" bixenon? Czy ktoś z Was może podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie? A może różnica jest pomijalna? Wiem, że dużo zależy od konstrukcji lampy, ale jednak moc też robi różnicę. W poprzednim aucie (Laguna 3) też miałem "klasyczny" bixenon, ale tamte lampy świeciły duuużo gorzej od tych w Touranie. Mogę powiedzieć, że było to praktycznie jak dzień do nocy. Do dzisiaj odnoszę wrażenie, że bixenon w Lagunie świecił gorzej niż halogeny w Renault Thalii po FL, którą też miałem okazję jeździć. Bardzo proszę o Wasze doświadczenia w tym temacie.

Edit.
W testach na yt i innych stronach w internatech dopatrzyłem się, że C4 Grand Picasso nie ma bixenonu, a zestaw xenon w światłach mijania i halogen w światłach drogowych. To wzbudza u mnie jeszcze większe obawy jak to razem działa. Mam w pamięci Lagune II moich rodziców gdzie też był taki układ i tam jak zapało się światła drogowe to praktycznie nie było widać różnicy bo xenon ze świateł mijania je niejako konsumował. Ale może w przypadku C4 Grand Picasso nie jest tak źle? Bardzo proszę o opinię.

Andorid Auto
Ostatnia kwestia dotyczy dostępności w fabrycznym radio Android Auto. W odniesieniu do nowych modeli, ta funkcjonalność oczywiście jest obecna. Pytanie jak w autach używanych? Od którego roku Citroen zaczął wyposażać C4 Grand Picasso w tę opcję?

Co Wam się najbardziej podoba/nie podoba w Waszych C4 Grand Picasso/Spaceriurer
I na koniec mam do Was gorącą prośbę, abyście napisali co Wam się najbardziej podoba lub nie podoba w Waszych autach. Chodzi mi głównie o rzeczy z codziennej eksploatacji samochodu, które są dla Was szczególnie przyjazne albo [cenzura] Wink

Pozdrawiam
Jędrek


Ostatnio zmieniony przez JM17 dnia Pią 25 Wrz 2020, 08:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 24 Wrz 2020, 17:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem


Cześć,

Nie mam i raczej nie będę mieć Spacetourera, natomiast o jednym muszę wspomnieć. Na miły Bóg, nie pakuj się w 1.6 THP. Są tacy, którzy go zachwalają, ale większość jednak znalazła się w gronie (nie)szczęśliwców, którzy się na nim przejechali...
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
JM17

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: VW Touran 1T3 Highline 2.0 TDI 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2020, 08:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem


Dziękuję za podpowiedź! Słyszałem oczywiście o problemach z 1.6 THP, ale myślałem, że ten montowany w C4 Grand Picasso od ok 2016 r. to już wersja poprawiona. Myślałem, że to ten sam silnik co m. in. w Nowym C5 Aircross. A ponoć ta wersja silnika jest już poprawiona - przynajmniej tak twierdził sprzedawca w salonie Citroena. Ale i tak pierwszym wyborem jest 2.0 HDI.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 25 Wrz 2020, 09:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem


Ja po prostu w ten silnik bym się nie pakował. Nigdy nie zdecydowalbym się na zakup w stylu "były 4 różne wersje, może akurat trafi się ta dobra ." Wink
W przypadku 2.0 HDi pamiętaj o obecności AdBlue i FÁP.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
JM17

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: VW Touran 1T3 Highline 2.0 TDI 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Wrz 2020, 13:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem


Tak, pamiętam o FAP i AdBlue. Myślę jendka, że przy moich przebiegach nie będzie z tym problemu. Skoro przy DPF ich nie było to przy FAPtym bardziej nie powinno ich być bo ponoć jest to system mniej wymagający w codziennym użytkowaniu.
Natomiast co do unikania danych silników bo ich poprzednicy o takiej samej pojemności / oznaczeniu byli problematyczni to się nie zgodzę
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 26 Wrz 2020, 13:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sob 26 Wrz 2020, 14:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem


Wiem, o czym mówisz - chociażby 2.0 TDi PD i CR mają to samo oznaczenie, a to dwa różne światy. Chodzi o to, że nie znalazłem nigdzie potwierdzonej informacji o tym, czy któraś odmiana 1.6 THP została już dopracowana do perfekcji i nie ma z nią na pewno żadnych problemów. A w tej jednostce problemy zazwyczaj są poważne. Mając do wyboru 2.0 HDi i ww., definitywnie wybrałbym 2.0, zwłaszcza, że 1.6 będzie sporo palił, a LPG nie założysz.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
dayvan

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 THP 155KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 29 Lis 2020, 21:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem


Potwierdzam powyższe komentarze w sprawie 1.6 THP.

Jestem nieszczęsnym posiadaczem Citroena z tym gównem. Dwa i pół roku z salonu i 30 tyś przejechane, rozrząd do wymiany, później po kolejnych dwóch latach, silnik robiony (głowica, pierścienie itd.), koszt 4000 zł (w pogwarancyjnym warsztacie). rok później, znowu te same problemy się pojawiają i możliwe że znowu rozrząd do wymiany.

Jak kupowałem to czytałem o problemach z nim, ale sprzedawca z salonu Citroena mnie zapewnił że to tylko występowało w modelach 2006-2008... Uwierzyłem sprzedawcy samochodów!! Wiem, jestem frajerem, ale to sprzedawcy samochodów będą się smażyli w piekle Twisted Evil
Powrót do góry
Jakubek80

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Monachium
Posiadane auto: C4 Grand Picasso1.6 HDI 2018
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Lut 2021, 01:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Citroen C4 Grand Picasso/Spacetourer - pytania przed zakupem


Hej,

Nie wiem, czy temat jeszcze aktualny.

W kwestii tych nawiewów w 3 rzędzie, to Mann wrażenie, że nie wiadomo na co trafisz (albo rzeczywiście wycofali to z produkcji). Ja mam C4 Grand Picasso w wersji 7 miejscowej rok modelowy 2018 krótko przed zmianą na Spacetourera. Nie ma z tyłu ani lampek do czytania ani nawiewów. Dostałem kiedyś zastępczy z salonu 5 miejscowy i miał z tyłu i lampki i nawiew.

Odnośnie tych prostych ksenonów, to ja właśnie takie mam - jestem zadowolony, dają dobre światło, a drogowe halogeny świecą mocno i oświetlają dużo mocniej. Ale porównania z twoim Touranem nie znam. Są dla mnie tylko dwa ale: ksenony mają wyraźną granicę cienia, więc trzeba uważać na dobre ustawienie, ja muszę co jakieś 15 tkm coś poprawić, czyli częściej niż przegląd. Po drugie, one nie mają ani spryskiwaczy ani automatycznej regulacji wysokości - ręczna regulacja to chyba jedyne niepodświetlone pokrętło, więc rzadko z niego korzystam.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Grand Picasso

15 900

2010r.

235 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

10 900

2008r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC5

27 500

2010r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System