Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Wto 23 Cze 2020, 15:43
Temat postu:

C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


Cześć,

Ten rok dla C8 raczej nie jest udany. Znowu skończyło się na lawetowaniu Confused Po kolei:

Tydzień temu auto nagle przestało jechać. Zapaliło, ale nie zdążyłem przejechać 10 km zanim znowu zgasło. Bezpieczniki sprawdzone, wężyki idące do filtra paliwa odpięte i założone ponownie. Słychać było, że pompka pracuje, ale paliwo się nie pojawiało. Nic nie pomogło, więc została laweta. Po zdjęciu z niej samochód znowu zapalił, po odpięciu z wężyków poleciało paliwo.

Z racji, że przerabiałem już problemy z układem paliwowym (tutaj link: http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=282144&highlight=) pomyslałem, że może jednak pompa już jest na wykończeniu. Auto zostało w warsztacie, pompka zamówiona. Dzisiaj stara została wyjęta - ponoć nie wygląda na brudną czy uszkodzoną. Nowa nie pasuje, bo samochód ma Webasto a taka ponoć kosztuje 1300 złotych polskich... Mechanik dał wybór: zamawiamy inną, albo moją czyszczą i zakładają z powrotem. Co robić? Może to nie pompa, tylko coś innego? Nie chcę kolejnej awarii w trasie... Liczę na pomoc i klarowne wyjasnienie, bo na mechanice silnikowej słabo się znam.

Pozdrawiam Smile
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sro 24 Cze 2020, 12:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


Warsztat - niech sprawdzą jak działa pompka, czy działa prawidłowo wyjęta ze samochodu na stole. Napewno mają taką możliwość... Że pracuje nie musi oznaczać, że sprawna ale przynajmniej ja bym od tego zaczął. Może coś po drodze; zawór zwrotny, ręczna pompka... Tyle z moich pomysłów Smile Wink

P.S. Mowa o samej pompce, tzw. wkładzie czy o całym zespole, tzn. kosz, pływak, itp. ?
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pią 26 Cze 2020, 11:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


Hej,
2.2 hdi ma pompkę w baku, ale ona rzadko pada. Problemem jest z reguły wypalający się styk w przekaźniku BSM pod maską. Po odpięciu wtyczek od BSM pin od pompy łatwo zidentyfikować, bo często jest nadtopiony - wtedy wiadomo, że problem jest z przekaźnikiem. Czasami sama regeneracja wtyczki i pinu pomaga, ale z reguły trzeba rozpołowić BSM i dostać się do przekaźnika, albo kupić inne BSM z takim samym numerem.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pon 29 Cze 2020, 12:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


Cześć,

Dzięki za odpowiedź. Nie wiem, czy czytałeś wątek, który podlinkowałem. Tam właśnie wystąpił problem opisany przez Ciebie. Zdecydowałem się na naprawę BSM (nigdy więcej...) i wszystko wróciło do normy. Później zresztą wymieniłem całą skrzynkę, więc musiałbym mieć niezłego pecha, żeby ta sama usterka przytrafiła się drugi raz Very Happy Inna sprawa, że tym razem auto dało radę odpalić i to nawet dwa razy, poprzednio nie było takiej opcji...

No nic, mam na razie założoną starą pompę (sam wkład) i liczę na to, że to było tylko takie "kaszlnięcie", chwilowy foch...
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2020, 15:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


Sprawdź sobie czy nie masz wypalonych pinów we wtyczce w BSM, bo często mechanicy wymieniają BSM, ale nie naprawiają wtyczki i problem po jakimś czasie wraca. Jest to najczęstszy powód, że auto z tym silnikiem odpala losowo. A jak były wypalone piny to przekaźnik w BSM też mógł ponownie dokonać szybko żywota Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Cze 2020, 15:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pon 29 Cze 2020, 17:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


Fakt, o wtyczce nie pomyślałem. Dzięki za trop. Sprawdzę.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 03 Lip 2020, 13:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


Nawet jeśli już znów skrzynka bądź kostka to najprawdopodobniej przyczyną jest obciążenie lub zwarcie instalacji danego elementu wykonawczego jakim może być pompka paliwa, którego nie bez powodu: Słychać było, że pompka pracuje, ale paliwo się nie pojawiało.

A co do webasto to powinno być oddzielne źródła zasilania paliwa.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 03 Lip 2020, 16:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


Mostek123 napisał:
A co do webasto to powinno być oddzielne źródła zasilania paliwa.


nie za bardzo rozumiem - możesz rozwinąć?
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 03 Lip 2020, 23:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


Cytat:
możesz rozwinąć?
Mogę Twisted Evil

A więc, zacznijmy od tego: pompka zamówiona. Dzisiaj stara została wyjęta - ponoć nie wygląda na brudną czy uszkodzoną. Nowa nie pasuje, bo samochód ma Webasto Niby dlaczego nowa nie pasuje skoro pompa zasilająca paliwo jest umieszczona w zbiorniku paliwa i co ma do tego webasto? Jak dobrze pamiętam to zasilanie paliwa do webasto jest zamontowana przy samym webasto i ma oddzielne zasilanie paliwa. (chyba, że masz inaczej rozwiązane to inna sprawa i choć w to wątpię, żeby było inaczej i stąd moja podpowiedź jak wyżej)

Ja osobiście w Twoim przypadku sprawdził z jakiego źródła jest podłączony webasto czy przypadkiem nie z tego samego zasilania co pompa zasilająca w zbiorniku paliwa? Bo jak dla mnie to jest dziwne, aby tak od siebie BSM się uszkadzały co musi być chyba przyczyna.
Dodatkowo po wyjęciu pompy ze zbiornika paliwa według mnie tak na oko nie da się sprawdzić i jedynie podłączenie na krótko przewody paliwowe wraz z podłączeniem zasilania pozwoli ocenić w tym i podłączenie ciśnieniomierz co powinno być 2.5 bar z tego modelu lecz do zweryfikowania ile powinno być ciśnienie.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Wto 25 Sie 2020, 15:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


@Mostek123 - to ciekawe, co piszesz o pompie. Czyli mechanik robi mnie w balona?

Znowu mam problem i to niemały. Po kolei:

Po naprawie auto do kwietnia jeździło bezproblemowe. W kwietniu miałem problem ze "stale wybranym" wstecznym - nawet po odpięciu czujnika. Okazało się, że do BSM dostała się wilgoć (prawdopodobnie niechlujnie zabezpieczone po naprawie przekaźnika pompy - tylko którędy ta woda się tam dostała... ?) i zaśniedziały połączenia elektryczne. Moduł wymieniony i jazda. Do połowy czerwca - sytuacja jak wyżej. Założyli z powrotem moją pompę. W sobotę auto znowu zgasło. Po podepchnięciu kawałek pod górkę minutach odpaliło, ale dopiero po jakichś 15 minutach. Jestem w kropce. Nie wiem, czy to kwestia BSM czy pompki, może sterownika pompy?

Oddzielna sprawa to BSM. Według VIN powinno być L04. Tymczasem wyjęte z auta ma numer L06 i identyczne zostało założone w kwietniu (L06-00 9657718780). Nowego L06 o tych numerach nie widzę. Dostępne są natomiast L04, które, z tego co rozumiem, pasują bez problemu. Co ciekawe L11 nie różnią się w budowie patrząc na zdjęcia i są dostępne jako nowe, a spotkałem się z infornacją, że na pewno nie będzie działać
- dlaczego?
Pomóżcie mi się jakoś w tym połapać i znaleźć przyczynę usterki, bo mechanika to nie jest coś, na czym się znam. Mam totalny mętlik w głowie a jeszcze trochę chciałbym tym autem pojeździć... bez niespodzianek.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 14 Paź 2020, 21:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) C8 2.2 HDI - przestał jechać, potem zapalił. Pompa paliwa?


Podsumowując:

- do tej pory nie wiem, czy to z pompą paliwa to prawda, w każdym razie był to błędny trop.

- auto łącznie od wymiany BSM zgasło 3 razy, za każdym razem po pewnym czasie odpaliło

- wyjęte z auta BSM (to fabryczne) miało numer L06, natomiast według Citroen Service powinienem był mieć L04. Nie wiem, o co kaman.

- nowego BSM w sieci nie znalazłem, do ASO nie dzwoniłem, ale ponoć ceny grubo powyżej 1000 zł

- oddałem auto do naprawy zaufanemu elektrykowi i za 300 zł BSM zostało naprawione, od ponad miesiąca cisza i spokój. Jego zdaniem problem ma już nie wystąpić. Widać pechowo trafiłem na również "trefne" używane BSM, ponoć to częsty problem - dlatego odradza się ich kupno...

Jeśli macie pytania - piszcie.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS3

33 000

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 442 km

śląskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC4 Cactus

42 500

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC3

49 000

2018r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System