Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Prośba o ocenę



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyjista91

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2020
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen C5 SX 2.0 2005r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 27 Maj 2020, 15:39
Temat postu:

Prośba o ocenę


Cześć wszystkim szczęśliwym posiadaczom trafionych egzemplarzy jak i tym po niefortunnych przejściach Very Happy

Mam prośbę o rzucenie okiem na 2 ogłoszenia, które mocno rozważam. Jedno na miejscu praktycznie mam z....Sosnowca Razz
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-benzyna-lpg-2006r-full-opcja-bezwypadkowy-doinwestowany-ID6D3QhL.html#647616041c

Drugie już dalej, bo w Warszawie:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-kombi-2-0-16v-benzyna-oryginalny-niski-przebieg-warto-ID6D4UWo.html#contact-form

Co do pierwszego będę się pewnie dziś/jutro umawiać na oględziny. Ciut obawiam się instalacji o której nic nie wiem póki co. Generalnie nastawiałem się na szukanie benzyny i założeniem samemu polecanej tu i w innych miejscach na forach instalacji wraz z konkretnymi podzespołami, no ale może nuż widelec ta okaże się być w porządku.

W drugim przypadku zastanawia mnie to, że facet samochód ledwo rok ma i go sprzedaje, bo nagle dotarło do niego że chce mieć automat...No i włożył przez ten rok trochę w samochód a cena jaką chce nie jest raczej jakąś wygórowaną.

Za wszelkie spostrzeżenia będę bardzo wdzięczny!
Powrót do góry
zibi2210

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 3119
Skąd jesteś (miejscowość / region): TUSZYN
Posiadane auto: Peugeot 307 CC 1.6 16V 2007
Piwa: 1086/1
Wysłany: Czw 28 Maj 2020, 14:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Prośba o ocenę


W obu przypadkach polecam sprawdzenie pojazdów po VIN w serwisach które to umożliwiają.Na przykład AutoDNA.Poznasz historię pojazdu którą możesz skonfrontować w rozmowie ze sprzedającym.W przypadku drugiego pojazdu jest aż 17 wpisów w historii pojazdu.
_________________
Jak umiesz to postaw piwo. Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Diagbox na stanie.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 28 Maj 2020, 20:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Prośba o ocenę


W drugiej ofercie lista napraw... ale nie ma wzmianki przy wymianie sprzęgła o wymianie tulei łożyska wyciskowego a powinna być wymieniona. Bez tego może paść szybciej łożysko. O łożysku też nie wspomniano ale można założyć, że był zestaw założony.
Ogólnie każde auto piękne na zdjęciach, szczególnie po fotoshop-ie. Masz blisko - jedź zobacz, przymierz się Smile i podziel spostrzeżeniami.
Mogę podpowiedzieć, żebyś sprawdził dodatkowo czy ręczny nie blokuje kół, czy dźwignia ręcznego schodzi do oporu czy "wisi jakby na gumie" jeśli po zwolnieniu hamulca spróbujesz lekko góra/dół. Zapieka się samoregulacja ręcznego ale można to w miarę łatwo i tanio ogarnąć.
Otwieranie szyby (w ofercie "2" chyba działa Smile) klapy bagażnika. Często odmawia posłuszeństwa a w trasie z pełnym bagażnikiem czasem się przydaje. Też idzie łatwo ogarnąć ale zawsze to dodatkowe punkty do zbicia ceny... Wink
Ogólnie oba nie są zciuchrane ale, jak mówię - zdjęcia. Bawią mnie jedynie przebiegi takich "wiekowych" Wink aut. Kupowałem 8- letnie auto i miało 174 kkm Smile
Silnik do gazu wytrzymały, Widzę, że wiesz czego szukasz Wink
Jeśli instalacja dobrze dobrana/zamontowana a nie "panie, tańszej nie ma???" Smile To zrobisz na LPG drugie tyle. Osobiście wielorybem na gazie miałem nachulane 270 kkm jak go pogoniłem.
Takie moje spostrzeżenia...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
cyjista91

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2020
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen C5 SX 2.0 2005r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 29 Maj 2020, 13:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Prośba o ocenę


Dzięki Panowie Smile

Druga oferta to akurat z Warszawy, a ja ze Śląska. Niezbyt mi się widziało tam jechać. Po ogłoszeniu i rozmowie przez telefon, mocno stawiałem na samochód, wręcz mając z tyłu głowy że jutro po niego jadę...Jeśli...jeśli raport który zdecydowałem się zakupić mnie zadowoli.
Podzielę się z Wami, jak wypadło to auto z Warszawy jak i jak wygląda sam raport, bo może ktoś będzie się kiedyś zastanawiać nad wykupem takiej usługi.

No właśnie, zdjęcia...na zdjęciach dojrzałem jedynie że coś jest uszkodzony przedni zderzak...Raczej celowo nie zostało to pokazane w pełni. Niemniej bez ukrywania przez telefon sprzedający powiedział wszystko.
Po obejrzeniu raportu, a raczej zdjęć, jestem jednak trochę zły, bo nie wiem czym bym go kupował, gdybym w ogłoszeniu zobaczył zdjęcia takie Smile
Ciekaw jestem Waszego zdania po zapoznaniu się z raportem no i konfrontacji tego z ogłoszeniem.
https://www.raportauta.com/raport.php?c=VkY3UkVSRkpDNzY2Mjg2NDM=
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 30 Maj 2020, 07:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Prośba o ocenę


Powiem tak : jak bym kupował i miał daleko to bym sobie darował.
Od spodu wygląda normalnie jak na tyle lat...
Jak mechaniką bym się po zdjęciach nie przejął, bo dla mnie te wycieki itp. są do ogarnięcia - tak daje mi do myślenia stan nadwozia. Zderzak, klapa z jakiego powodu była naprawiana bo po śrubach ( nie mówiąc o grubości lakieru) widać, że coś było Smile
Ja przed kupnem auta zrobiłem tak, że wysłałem do sprzedającego prośbę aby przesłał mi zdjęcia wszystkich mankamentów auta. Uszkodzenia, przetarcia, zużycia wszystkich elementów jakie samochód ma a miałem daleko. Przysłał a jego dokładność i uczciwość mnie zaskoczyła. Dostałem zdjęcia każdej ryski, pęcherzyka lakieru, wgniecenie itp.- pojechałem, kupiłem Very Happy Możesz zrobić podobnie ciekawe, czy coś ukryje, czy w ogóle się zgodzi Smile
Z czystej ciekawości bo ja odpuścił bym sobie ten samochód.

P.S. super raport. Jaki koszt ? Przydatna rzecz...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 30 Maj 2020, 07:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cyjista91

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2020
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Citroen C5 SX 2.0 2005r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 30 Maj 2020, 17:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Prośba o ocenę


No ja się cały czas gryzę, ale chyba sobie odpuszczę. Z Katowic do stolicy jednak trochę się jedzie, plus nienawidzę tej drogi. Okolice Częstochowy non stop remontowane plus radary co chwila Very Happy
A tak na poważnie, sporo w samochodzie porobione było. Przez telefon sprzedawca wydawał się bardzo uczciwy. Samochód można powiedzieć w pewien sposób pewny - miał go ściągany z Danii na zlecenie. Sam też widać po naprawach dbał. Ale tych uszkodzeń lakieru jest tyle że głowa boli Razz Co do wycieków mam mieszane uczucia - on zapewniał że nic nie ma, a jednak na kanale coś się znalazło od strony rozrządu. Rozrząd wymieniany, nie wiem, może ma to jakiś związek. Dokładnie, z tym nadwoziem to tak słabo. Wręcz kurde od wczoraj, jak jeżdżę rowerem po mieście to wpadłem w manię i patrzę jak wyglądają starsze samochody na parkingach Very Happy Very Happy Według mnie to się trzeba trochę postarać, żeby nadwozie tak wyglądało... Niektóre rysy to przecież jakby ktoś śrubokrętem przejechał to tym lakierze :/
Teraz już na przyszłość wiem, że będę również o takie zdjęcia prosić.
Z raportu jestem też zadowolony, ekspresowo to zrealizowali. Chociaż np. brakowało mi informacji czy podnoszenie góra / dół działa. Plus jak można sprawdzać skrzynię biegów i napisać że nie było możliwości sprawdzić wszystkich biegów...
Anyway, raport kosztował mnie 400 zł z groszami. Zdjęcia już mam takie dokładne, że od sprzedawcy nic nie potrzebuje..
Mam nauczkę na kolejne poszukiwania (bo raczej skłaniam się ku temu żeby też odpuścić tą ofertę) żeby prosić o dodatkowe zdjęcia. Gdyby zobaczył chociaż połowę tego co zobaczyłem w raporcie chyba bym się poważnie zastanawiał czy inwestować te pieniądze...

Trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość, ogłoszenia już znam wszystkie chyba na każdym portalu i póki co, brakuje mi ofert wzbudzających jakkolwiek zaufanie Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie

CitroenC8

30 000

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC3 Aircross

59 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System