Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Skrzypienie/piszczenie układu wydechowego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wasilij85

Debiutant



Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen C4, 1.6, 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 04 Sie 2015, 17:03
Temat postu:

Skrzypienie/piszczenie układu wydechowego


Witam, mam problem z uciążliwym skrzypieniem.

Skrzypienie słychać podczas raptownego puszczenia gazu, zmiany biegu itp - w skrócie: podczas gdy silnikiem szarpnie "przód-tył" Problem nie występuje na wybojach.

Bardzo dobrze problem sie uwydatnia podczas postoju, wrzucenia biegu i bujaniem samochodu do przodu i do tyłu (wtedy jak wiadomo silnik chodzi a przy tym cały układ wydechowym)

Jeśli chodzi o skrzypienie to bardzo dobrze jest ono pokazane na poniższym filmie. Na początku koleś również robi coś w tym stylu by pokazać problem.
Na filmie jednak problem ustępuje po wymianie kompletu mocowania (śruby, sprężyny, uszczelka druciana, podkładki)
U mnie jednak to nie pomaga - jestem po wymianie tych samych elementów a pierścienia (uszczelki) już dwukrotnie.

[youtube:62dd943d8c]http://www.youtube.com/watch?v=T8MestCgGxs[/youtube:62dd943d8c]



Chciałbym jeszcze dopytać jeszcze o jedna sprawę - co to jest za bańka ?



W serwisówce citroena jest to podpisane jako tłumik środkowy


Zastanawia mnie dlaczego we wszystkich zamiennikach tłumik środkowy wygląda znacznie inaczej (jak tłumik)
Powrót do góry
mleczarnik

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe, 1.6 Benz.+LPG, 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2015, 14:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Skrzypienie/piszczenie układu wydechowego


Miałem ten sam problem, to łączenie jest z dwoma sprężynami oraz metalowym pierścieniem który się już wyrobił i piszczy. Ciekawe tylko jak kupisz nowy czy rura się nie wyrobiła/wytarła w środku i czy nie będzie za dużego luzu. U mnie był i nikt nie wiedział o tym, każdy zakładał nowy zestał łącznika wydechu i reszta go nie interesowała.

Rozwiązanie przyszło przy 3 wizycie u fachowców od wydechu, którzy powiedzieli, że w takim przypadku montuje się pierścień grafitowy i odrobinę większy. Reszta pozostaje bez zmian. Na początku trochę się podłamałem bo było ładnie i znów zaczęło piszczeć, ale po jakimś czasie przestało i teraz (po kilkudziesięciu dniach) jest już ok.

Mam nadzieje, że pomogłem Wink

Pozdrawiam

Aaaaa jak Ci to zrobią to nie szalej autem żeby pasty nie wydmuchać a najlepiej to postaw je na 15 min niech sobie na wolnych obrotach popracuje Very Happy
Powrót do góry
tomek1094

Debiutant



Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Citroen c4 hatchback 1.6 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 28 Maj 2020, 18:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Skrzypienie/piszczenie układu wydechowego


Czy ktoś wie jaki jest fabrycznie ten pierścień i o ile większy kupić? ewentualnie proszę o link do takiego pierścienia grafitowego
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

24 900

2011r.

133 507 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenDS3

29 900

2012r.

151 520 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 000

2012r.

178 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System