Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sodziasz

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin/ Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe 1.6 16V 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 13:22
Temat postu:

Serwo hamulcowe


Witam,

Podczas naciskania pedału hamulca, słychać syczenie właśnie z okolic pedała hamulca. Kupiłem używane serwo, wymieniłem i jest to samo. Kupiłem serwo po raz drugi, wymieniłem i dalej słychać syczenie, hamulec nie łapie od razu. Na początku przez kilka cm jest syczenie i auto nie hamuje (albo hamuje niezauważalnie) potem hamulec łapie i zaczyna dopiero hamować.

Serwo sprawdzałem również ręcznie - po naciśnięciu tłoczka (?) w serwie hamulcowym, gdy już odbija spowrotem, słychać to syczenie. Z każdą wymianą odpowietrzam hamulce.

Jest to co najmniej dziwna sytuacja, ponieważ wymieniłem tarcze i klocki - przód + tył (klocki ATE ceramic + tarcze delphi) i spodziewałem się że auto będzie hamować jak brzytwa, a hamuje słabo. Pompa hamulcowa jest sucha.

Citroen C4 Coupe 1.6 16V TU5JP4

Dzięki[/quote]
Powrót do góry
x

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 286
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 lift HB SX 2.0 16V 2005r
Piwa: 13/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 15:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


żeby auto lepiej hamowało to kupuje się klocki miękkie a nie ceramiczne twarde, i wątpię też że tyle razy kupowałeś serwo i wszystkie są popsute
Powrót do góry
sodziasz

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin/ Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe 1.6 16V 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 16:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Zdecydowanie tak. Wątpię że wszystkie trzy serwa są w ten sam sposób uszkodzone, więc albo tak to dziwnie działa w citroenach, albo jest inna przyczyna której dalej szukam.

EDIT: może przy wymianie serwa, trzeba później odpowietrzać układ hamulcowy również LEXIĄ?
Powrót do góry
x

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 286
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 lift HB SX 2.0 16V 2005r
Piwa: 13/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 17:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


raczej nie
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Zawór przy serwo ?
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 20:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mirek8423

Dyskutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): KLUCZE
Posiadane auto: C4 EXCLUSIVE 2005r 1.6 Pb
Piwa: 7/10
Wysłany: Wto 05 Maj 2020, 20:35
Temat postu:

Re: Serwo hamulcowe


sodziasz napisał:
Witam,

Podczas naciskania pedału hamulca, słychać syczenie właśnie z okolic pedała hamulca.
A to syczenie słychać cały czas na odpalonym silniku podczas naciśnięcia pedału? Czy na zgaszonym silniku słychać tylko takie sapnięcie podczas naciśnięcia i dalej jest cisza? czy jak to rozumieć...
Powrót do góry
sodziasz

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin/ Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe 1.6 16V 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Maj 2020, 09:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Jeśli jeszcze można nacisnąć pedał po wyłączeniu silnika, to również przy wciskaniu słychać syczenie.

Zawór za każdym razem wymieniany z serwem
Powrót do góry
mirek8423

Dyskutant



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): KLUCZE
Posiadane auto: C4 EXCLUSIVE 2005r 1.6 Pb
Piwa: 7/10
Wysłany: Sro 06 Maj 2020, 12:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Myślę, że wszystko jest ok z serwem tylko nie trafiłeś z doborem klocków i tarcz, jeśli chodzi o skuteczność hamowania. Domyślam się, że tarcze zostały umyte po założeniu z tego oleju zabezpieczającego tarcze przed korozją. Trzeba by dokładnie posprawdzać cały układ ham. od pompy, rurki, łącznie z przewodami elastycznymi czy np. nie puchną podczas naciskania na pedał do zacisków i na tarczach i klockach kończąc. Trochę słabo to wygląda, żeby mieć trzy serwa i wszystkie były zepsute, aczkolwiek nie niemożliwe... Przecież naciskając pedał hamulca nie ma zaraz hamowania tylko za centymetr może dwa, NIE WIEM ile ale na pewno nie zaraz...
Powrót do góry
sodziasz

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin/ Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe 1.6 16V 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Maj 2020, 13:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Czekam na płyn, odpowietrze porządnie układ i chyba dam spokój. Czy to miałem kiedyś Alfę 147, albo jeździłem volkswagenem czy mazdą - nie było tego charakterystycznego syczenia przy naciśnięciu pedała, i po zakończeniu syczenia (około 3-4 cm) zaczynał hamować. Po kupnie autka dwa miesiące temu i wymianie tego (oryginalnego?) serwa na drugie, był dokładnie TAKI SAM PROBLEM. Dosłownie, nic się nie zmieniło. Sprawdzałem różne filmy na YT jak sprawdzić działanie serwa... no moje nie działało najgorzej, jednego 'testu' w 100% nie przeszło, ale że nie jestem mechanikiem z zawodu to po prostu szczerze mówiąc - nie znam się, więc kupiłem następne z myślą że to właśnie uszkodzone serwo.

Tak - tarcze zostały oczyszczone z oleju, klocków przed założeniem też nie upaćkałem. Tył był tak skorodowany, że musiałem palnikiem sobie pomóc żeby odkręcić jarzmo zacisku - oczywiście po pierwszym zablokowaniu śruby Very Happy

Zacisk wyczyściłem z rdzy szczotką drucianą, podsumowując - co można było to poczyściłem [chyba dlatego że nowy zakup Wink ]

Może taka przypadłość w Citroenach?
Taka ciekawostka, sprawdzałem w Inter Cars serwa do mojego autka i był inny numer części w egzemplarzach do 2007 (mój 2006).
U mnie jest zamontowane z 1.6 HDI (0204051592). I takie też zamówiłem dwa razy, ponieważ tego co prawdopodobnie jest dedykowane do mojego auta nie mogłem nigdzie znaleźć ani używanego ani nowego.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sro 06 Maj 2020, 14:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Co do siły hamowania :
Jak wciskałeś tłoczki to wchodziły lekko (normalnie) czy z dużym oporem ?
Czy klocki nie blokują tarczy po wciśnięciu pedału...
Przewody elastyczne czasem lubieją puchnąć też w środku i ograniczają przepływ płynu do zacisku a co za tym idzie spada siła hamowania.
Jeśli gniazdo uszczelniacza jest też nadgryzione przez korozję to uszczelka także osłabia przesuw tłoczka a co za tym idzie siłę hamowania. W tym przypadku po wyjęciu tłoczka uszczelniacz powinien być okrągły i równo wystawać. Nie powinien być "kwadratowy" Smile
Sprawdź czy wszystkie koła równo hamują...
Rusz autem, zaciągnij ręczny i obserwuj zachowanie jak się zatrzyma. Jak wstanie tył równo to ok. Jak któraś strona bardziej to coś ze zaciskiem...


Po zgaszeniu silnika, zejściu podciśnienia ze serwa naciskasz pedał hamulca, przytrzymujesz i odpalasz silnik. Jak pedał opadnie to serwo sprawne. Zawsze tak sprawdzałem...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
x

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 286
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 lift HB SX 2.0 16V 2005r
Piwa: 13/0
Wysłany: Sro 06 Maj 2020, 16:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


radzio77, z tym puchnięciem przewodów elastycznych masz racje ale bardziej blokuje się powrót płynu do zbiorniczka i w efekcie klocki trą o tarcze
co do uszczelki pod tłoczek to właśnie są one kwadratowe, ALEE jeszcze w citroenie nie regenerowałem zacisku i tu być może jest okrągły
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sro 06 Maj 2020, 17:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Jak najbardziej powrót ale w oplu (np.) właśnie miałem, że w drugą stronę też ledwo co... A koło ledwo hamowało Smile ale fakt całkiem nie odbijał...
"Kwadratowe" w sensie, że po okręgu gdzieś w rowku powypychana przez korozję Very Happy Wink
Aaa! Tobie chodzi o przekrój! To tak. Przekrój kwadratowy ! Smile Chodziło mi, że po okręgu EmbarassedSmile
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
sodziasz

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin/ Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe 1.6 16V 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2020, 13:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Po Waszych odpowiedziach wygląda na to że serwo jest sprawne. Zahamowałem też ręcznym - hamuje równiutko, nic nie znosi.

Odpowietrzyłem układ (swoją drogą, wcześniej odpowietrzałem w kolejności od najdalszego koła od pompy ABS, a po raz drugi według instrukcji czyli koło lewe przednie, prawie przednie itp - i nie ma różnicy między tymi dwoma sposobami) i dalej jest to cholerne syczenie, luz i miękki pedał przez kilka początkowych centymetrów (z 4cm?). Powiem Wam, że od kupienia auta dwa miesiąca temu taki problem występował i po wyjęciu serwa nr 1 (tak jak pisałem wcześniej) zobaczyłem po numerach że było zamontowane od 1.6 DIESEL a ja mam 1.6 benzyna.

Na razie wydałem sporo kasy (tarcze przód-tył, klocki, opony, rozrząd, rozrusznik...) więc nie chce się dotykać zacisków, poza tym nie mam aktualnie na to teraz czasu niestety, a podobno regeneracja zacisków może trochę potrwać szczególnie gdy jestem początkującym druciarzem i większość rzeczy staram się zrobić sam (chyba że potrzeba specjalne narzędzia). Swoją drogą, fajnie się jeździ Citroenem Very Happy

Zgodnie z Waszymi poradami, jak będę się za to zabierał to sprawdzę przewody hamulcowe, zaciski i wtedy dam znać to może komuś to pomoże gdy tu zajrzy.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam, jak coś Wam się przypomni to piszcie.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 08 Maj 2020, 14:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Syczenie... !
Jak byś to określił bardziej precyzyjnie. Wyżej kolega pisał. Czy to cały czas syczy jak wciskasz czy czy to jest takie "sapnięcie" Smile ( jak określił) co jest niekiedy normalne... Takie jakby dychanie Smile.
Przewody podciśnienia są całe nie spękane czy pęknięte? Wsadź kogoś do środka i posłuchaj może pod maską jak będzie naciskany hamulec...
No i czy pedał po postoju (np. nocnym) lub po zgaszeniu auta jest twardy czy dopiero po kilkukrotnym naciśnięciu...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
sodziasz

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin/ Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C4 Coupe 1.6 16V 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Maj 2020, 00:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Serwo hamulcowe


Zdecydowanie sapnięcie Very Happy
Przewody wyglądają na poprawne.
Rano hamulec jest twardy po kilkukrotnym naciśnięciu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie

15) opony »

CitroenC4 Picasso

39 000

2014r.

197 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenXsara Picasso

11 800

2008r.

194 650 km

lubelskie

CitroenC4 Cactus

49 000

2017r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System