Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Prośba o ocenę parametrów pracy sonda lambda C4 GP 1.8



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mopsiq

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.8 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Kwi 2020, 08:13
Temat postu:

Prośba o ocenę parametrów pracy sonda lambda C4 GP 1.8


Witam,
Drodzy forumowicze proszę o pomoc w diagnozie.
Pacjent C4 GP 1.8 LPG - objawy po odpaleniu 1-2 min silnik jakby się dusił pyrkał i falował

Instalacja LPG - była holenderska, ze wzgledu na brak dostępności chociażby filtrów i kiepski stan parownika włożyłem STAGa (objawy występowały również przed zmianą instalacji)

Wymienione świece, przeczyszczona przepustnica, podmieniona listwa zapłonowa na nową a usterki nadal występują.
Ktoś podsunał mi patent że pewnie jedna z sond lambda wariuje i póki się nie nagrzeje to silnik się dławi.
Czy moglibyście luknąć filmik z odczytu w moim aucie, widać po odpaleniu parametry....

Filmik na youtube
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Nie 26 Kwi 2020, 15:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Prośba o ocenę parametrów pracy sonda lambda C4 GP 1.8


Witam.
Pomijając filmik, czy sprawdzałeś wtryski benzyny ? Miałem podobne objawy jak był zimny i przyczyną okazał się niedomykający się czasem wtrysk. Po jego wymianie ustąpiło.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
mopsiq

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.8 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2020, 14:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Prośba o ocenę parametrów pracy sonda lambda C4 GP 1.8


wtryski sprawdzone, nic niepokojącego nie widać, poniżej jeszcze wykresy z obu sond lambda... ktoś oceni? Dodam że często podczas jazdy wywalało Antipolution faulity, a lexia zczytała błąd P0170







Powrót do góry
Sabion

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C8, 3008, C1
Piwa: 11/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2020, 21:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Prośba o ocenę parametrów pracy sonda lambda C4 GP 1.8


Sprawdź czy podczas falowania nie skacze parametr "ciśnienie w kolektorze".(jedyna rzecz której bym się czepiał, choć inaczej na zdjęciu a inaczej w lifie) Przy okazji sprawdź olej-jak mało dolej na max i przegoń go trochę.
Powrót do góry
dempsej

Dyskutant



Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Ruda
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 VTI 120KM LPG
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 18 Sie 2020, 10:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Prośba o ocenę parametrów pracy sonda lambda C4 GP 1.8


Witam.
Dołączam się do tematu. Mam dokładnie takie same objawy po odpaleniu jak auto postoi 8 godzin jak jest w pracy nawet w upalne dni silnik nierówno pracuje przez 1-2 minuty przy dodaniu gazu dusi się. po czy wszystko ustępuje i jest OK. Jest też tak, że po odpaleniu jak nierówno pracuje wyłączę silnik i włączę ponownie to jakby nigdy nic, wszystko ładnie pięknie działa i efektu nierównej pracy nie ma. Dodam jeszcze, że działo się to jeszcze przed montażem LPG 3 lata temu i do teraz jest tak samo. Sonda lambda przed katalizatorem wygląda u mnie tak jak na poniższych zdjęciach. Czy może to być efekt uszkodzenia sondy lambda. Czy może jednak nie bo w trakcie jazdy wszystko jest w porządku a problem jest tylko po odpaleniu auta po dłuższym postoju. Czy może to upomina się o wymianę rozrząd Sad przebieg auta 200 tys pykło w niedzielę. Jak kupiłem 3 lata temu z przebiegiem 120tys efekt był ten sam.





Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 18 Sie 2020, 10:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
fjohny1

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Sty 2021, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Prośba o ocenę parametrów pracy sonda lambda C4 GP 1.8


witam, czy problem jest rozwiązany? co było przyczyną? mam podobne zmagania oraz p0170 i p0172
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Nie 17 Sty 2021, 10:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Prośba o ocenę parametrów pracy sonda lambda C4 GP 1.8


U mnie powodem błędów P0170 i P0172 był nieszczelny elektrozawór oparów paliwa...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC1

34 990

2018r.

59 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

13 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

28 700

2013r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

30 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System