Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Błędy P1AA2 P0703 P171A - MCP stuki, problem ze wrzucaniem b



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bater

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: DS4 2011 1.6 eHDI 82kW FAP DV6C
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 08 Kwi 2020, 18:26
Temat postu:

Błędy P1AA2 P0703 P171A - MCP stuki, problem ze wrzucaniem b


Witam, dzisiaj w czasie jazdy po ruszeniu ze świateł automat nie za bardzo chciał przełączyć biegi na wyższe 2 - 3 - 4, ale z niższymi nie miał problemów. Później miał problem z 2.biegiem, ale 3 i pozostałe weszły normalnie. Aż w końcu przy wjeżdzaniu na rondo i przy wrzucaniu na 2gi bieg bardzo mocno coś o coś mocno stuknęło... Zatrzymałem się na stacji, podłączyłem diagboxa i w kalkulatorach były takie błędy:
Kalkulator silnika:
P1AA2 - urządzenie utrzymania obrotów (miejscowy / przerwany / usterka wewnętrzna) - tu obstawiam tempomat, bo czasami nie chce się włączyć, dobrze szukam?
P0703 - pomiar pozycji pedału hamulca (miejscowy / przerwany / niespójność pomiędzy dwoma czujnikami hamulca wykryta przy przyspieszaniu


Kalkulator skrzyni:
P171A - błąd sygnału hamulca (stycznik/CAN) (miejscowy / przelotny / spójność CAN/układ przewodowy)


Niestety to nie są świeże błędy, ale sprzed ok 1000km... Co dziwne ok 500km wcześniej wyskoczył na desce błąd skrzyni biegów i nie chciał wrzucić więcej niż 3 bieg - czyli tryb awaryjny skrzyni, ale zwolniłem, skręciłem i błąd znikął, a skrzynia zaczęła normalnie pracować.


Do problemów ze skrzynią muszę jeszcze dorzucić wyraźne mocne stuknięcie przy zmianie z 3 na 4 bieg, w szczególności przy małym obciążeniu (słabe przyspieszanie) oraz to, że jak stoję przy ścianie i otworzę drzwi/okno to mam wrażenie dość głośnej pracy przy zmianie pomiędzy biegami R - N - A, zarówno sam proces zmiany (wrzucanie biegów) jak i (chyba) odpowietrzanie albo nabijanie ciśnienia (ten dźwięk jest przy otwieraniu drzwi kierowcy po dłuższym postoju auta - nie wiem czy to normalne)


Po pokonaniu ok 300km z przerwami (zatrzymaniami i ruszaniami) więcej takich sytuacji nie miałem. Co dziwne biegi w dół wrzuca bez zarzutów.


Olej w skrzyni i module wymieniany jakieś 10 000 km temu. Robiłem adaptację sprzęgła poprzez dynamiczne ruszenie i jazda z max wciśniętym pedałem gazu do 4tego biegu, ale to na nic nie pomogło.

Bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Czw 09 Kwi 2020, 00:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Błędy P1AA2 P0703 P171A - MCP stuki, problem ze wrzucaniem b


Co prawda inny samochód bo C5 ale użytkownicy opisują że ten czujnik pedału hamulca potrafi generować dziwne błędy jak jest uszkodzony lub źle ustawiony.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System