Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Regeneracja maglownicy i problem z kierownica



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michkal

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): staszów
Posiadane auto: citroen c5 ,2010,1.6 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 22 Lis 2019, 10:12
Temat postu:

Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


Witam. Posiadam citroena c5 rok 2010 1.6 hdi. Dalem maglownice do regeneracji. Po zamontowaniu ,zalozeniu nowych drazkow kierowniczych oraz wykonaniu zbieznosci odebralem auto. Kierownica chodzi ciezko i nie odbija na zakretach. Wczesniej krecilo sie paluszkiem i bylo ok. W zakladzie gdzie robili usluge powiedzieli ze ciasno spasowany magiel i trzeba pojezdzic zeby sie dotarl. Czy to prawda ze musi sie dotrzec?
Powrót do góry
AMlGO

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2019
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C4 Pikuś Wielki
Piwa: 24/4
Wysłany: Pią 22 Lis 2019, 15:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


Maglownica po regeneracji powinna się "ułożyć" po ok.200km.
Jak już teraz nie odbija to podejrzewam, że zbyt ciasno spasowana i "układanie"/docieranie nawet kilka tysięcy kilometrów niewiele poprawi sytuacje ...albo i wcale
Zrób te kilka set kilometrów dla pewności i czystego sumienia i jedź z reklamacją.
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Pią 22 Lis 2019, 23:47
Temat postu:

Re: Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


michkal napisał:
trzeba pojezdzic zeby sie dotarl. Czy to prawda ze musi sie dotrzec?

Prawidłowo zregenerowana przekładnia kierownicza nie wymaga procesu "docierania".

michkal napisał:
W zakladzie gdzie robili usluge powiedzieli ze ciasno spasowany magiel

Prawdopodobnie zbyt ciasno została dokręcona śruba ("kamień") do kasowania luzu na listwie zębatej, ale być może że mechanik, który to świadomie zrobił miał ku temu powód. Dlatego nasuwa się pytanie: po jakim przebiegu Citroena C5 była "regenerowana" przekładnia kierownicza?

michkal napisał:
Po zamontowaniu ,zalozeniu nowych drazkow kierowniczych

Dobrze naprawiona przekładnia kierownicza jest skalibrowana, kompletna, z założonymi osłonami, opaskami jednorazowymi, i zaplombowana. Idea

Kolego michkal, przeczytaj post o podobnym przypadku -> dołączam link:
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=189082
Powrót do góry
michkal

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): staszów
Posiadane auto: citroen c5 ,2010,1.6 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 23 Lis 2019, 18:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


przebieg 190tys....ale kolego ABDANK czy myslisz ze poluzowanie sruby wystarczy......?
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Sob 23 Lis 2019, 23:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


michkal napisał:
przebieg 190tys.

Jaki był powód naprawy przekładni kierowniczej?
Wyciek płynu hydraulicznego, czy nadmierny luz na kole kierownicy, stuki, lub jeszcze coś innego?

michkal napisał:
ale kolego ABDANK czy myslisz ze poluzowanie sruby wystarczy......?

Myślę podobnie jak kolega AMlGO, że powinieneś udać się z reklamacją do firmy, która naprawiała przekładnię kierowniczą w Twoim Citroenie C5.

Ta śruba służy do kasowania luzu, który pojawia się wraz z liczbą przejechanych kilometrów, kiedy współpracujące ze sobą elementy przekładni kierowniczej ulegają stopniowemu zużyciu (inaczej można napisać, że śruba ta służy wyłącznie do dokręcania).

Pod żadnym pozorem nie wolno tej śruby (nazywanej przez mechaników "kamieniem") poluzowywać Exclamation
a tym bardziej, nie znając stanu jakości w jakim są listwa zębata wraz z pozostałymi elementami w korpusie maglownicy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 23 Lis 2019, 23:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
michkal

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): staszów
Posiadane auto: citroen c5 ,2010,1.6 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 24 Lis 2019, 00:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


byl wyciek plynu z polaczrnia drazka kierownicznego z maglownica.
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Nie 24 Lis 2019, 19:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


michkal napisał:
byl wyciek plynu z polaczrnia drazka kierownicznego z maglownica.

Czyli standard = uszkodzenie uszczelnienia, spowodowane rdzą na wałku przy rozdzielaczu.
Aby ustrzec się w przyszłości podobnej awarii sugeruję, żeby zabezpieczyć przejście wałka do maglownicy grubą warstewką smaru silikonowego. Ja tak robię w swoim Citroenie C5 i "patent" ten się sprawdza.

Kolego michkal, na forum raczej nikt "nie będzie się wyrywał" do podania Tobie przepisu na naprawę przekładni kierowniczej, którą masz zamontowaną w swoim Citroenie C5 i jest ona po regeneracji.
Przyczyna jest prosta, chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa Twojego, bezpieczeństwa Twoich bliskich, bezpieczeństwa innych użytkowników drogi, bezpieczeństwa wszystkich, którzy przebywają w pobliżu drogi po której będziesz jechał Exclamation

Stan Twojego samochodu jest w stanie właściwie ocenić jedynie wykwalifikowany mechanik, który zdemontował przekładnię kierowniczą w celu zregenerowania, czyli: położenia na stół roboczy, zdemontowania wszystkich części, wymiany uszkodzonych lub wypracowanych elementów, poskładania wszystkiego w jedną całość (zgodnie z instrukcją producenta przekładni kierowniczej), wykonania testu ciśnieniowego, i innych czynności przewidzianych procedurami kontroli.
Później jeszcze są kwestie poprawnego montażu zregenerowanej maglownicy i z tym bywa różnie, o czym przekonałem się osobiście wiele miesięcy temu.
Dlatego, kolego michkal napiszę Tobie tak, mądry taki to ja w tym temacie nie jestem. Po prostu, życie mnie zmusiło żeby pogrzebać w temacie, kiedy ludzie, którzy podjęli się naprawy maglownicy, która przeciekała przy rozdzielaczu, "uziemili mi cytrynę" na dwa tygodnie z powodu swojej nieudolności i próby rozwiązania problemu na skróty. Ja też dołożyłem do tego swoją cegiełkę, chcąc zaoszczędzić parę złotych. W sumie kosztowało mnie to kilka razy drożej i czasu też nie zaoszczędziłem, a przy okazji "postawiłem" komuś kogo nie znam "darmowy obiad za pięć stówek".

Zapyta ktoś, jaka jest w związku z tym moja porada? Odpowiem, że najlepiej będzie umówić się i pojechać Citroenem C5 (póki jeździ) do dużej firmy, która regeneruje przekładnie w autach użytkowanych przez floty przewozowe. Tam ludzie wiedzą co robią i auta wyjeżdżają sprawne, a nie "rzeźba" i nauka na koszt klienta. Taka jest dzisiaj moja opinia na temat regenerowania przekładni kierowniczych w Citroenach C5.
Powrót do góry
michkal

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): staszów
Posiadane auto: citroen c5 ,2010,1.6 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 25 Lis 2019, 12:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


a co moze sie stac z tak ciasno spasowana maglownica? bo narazie nie mam czasu jechac na gwarancje a autem musze jezdziac. napewno przed ponownym oddaniem auta zrobie okolo 200km.
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Pon 25 Lis 2019, 18:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


michkal napisał:
a co moze sie stac z tak ciasno spasowana maglownica?

Zbyt mocne dokręcenie śruby ("kamienia") może spowodować uszkodzenie zębów na listwie lub gwintu na wałku atakującym.

I dodam jeszcze, że uszkodzenie gwintu na wałku dyskwalifikuje w zasadzie maglownicę z dalszej możliwości jej naprawy. Sad

Napotkałem kiedyś w Internecie post z opisem mechanika, który na co dzień zajmuje się regenerowaniem przekładni kierowniczych, i wynikało z tego opisu, że siłę docisku "kamienia" ustawia się przy użyciu specjalistycznego mechanizmu zegarowego, a próby ustawiania docisku "na oko" często prowadzą do uszkodzenia przekładni kierowniczej.

michkal napisał:
narazie nie mam czasu jechac na gwarancje

Dlatego, będąc na Twoim miejscu, nie odkładał bym tej sprawy na później. Rolling Eyes
Powrót do góry
maclub

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 X7 exclusive tourer 2.2 diesel 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Sty 2020, 15:54
Temat postu:

Re: Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


Mam identyczny problem jak kolega michkal. Od połowy listopada (tj. ok. 2000 km) męczę się z ciężko chodzącą kierownicą, w dodatku walczące z przekładnią wspomaganie powoduje w niektórych położeniach szarpanie kierownicy. Szukam zakładu w okolicy Krakowa, który naprawdę zna się na regeneracji i zajmie się tym od nowa, albo po prostu sprzedaje zregenerowane przekładnie (w tym przypadku nie muszą to być okolice Krakowa). Pomóżcie proszę, bo warsztat, który wziął kasę za demontaż/montaż i zlecił regenerację podwykonawcy, który spartolił olewa temat, a ja muszę mieć sprawny samochód. Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
misiu791129

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: C5 1,6 eHDI
Piwa: 0/12
Wysłany: Pią 27 Mar 2020, 11:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


To i ja się podłącz. U mnie po regeneracji chodzi leciutko ale nie odbija do końca. Czy to może być wina źle ustawionej zbieżności?
Powrót do góry
x

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 lift HB SX 2.0 16V 2005r
Piwa: 13/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2020, 17:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Regeneracja maglownicy i problem z kierownica


może tak być, zrób geometrie bo opony zjedziesz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System