Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Kilka pytań - już po zakupie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matikt

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnow
Posiadane auto: C5 2.0HDI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2020, 14:54
Temat postu:

Kilka pytań - już po zakupie


Witam Was w tym trudnym dla nas czasie. Kupiłem citroena c5 jako ze do firmy kupiłem nowe peugeot partner i spisują się bezbłędnie mam dość niemieckich szrotów a potrzebowałem autka „na codzien „ bo żona jeździ teraz moim.
Wybór padł na citroena c5 z 2009 z silnikiem 2.0HDi w wersji tourner z maksymalna wersja wyposażenia.
Mam do Państwa kilka pytań jako nowy użytkownik :
1. Przy mocnym nagłym hamowaniu słychać taki pusty dźwięk z przodu od jakiegoś czasu ale moc hamowania jest dobra.
2. Zawieszenie hydro- jak poprawnie go używać bo powiem szczerze jeżdżę caly czas na jednym ustawieniu (auto nie opada na postoju prowadzi się bardzo komfortowo ) na tylnich felgach pojawiły mi się jakieś przyschnięte plamy ale to chyba nie od lds?
3. Czasami (rzadko) w samochodzie po dodaniu gazu są wyczuwalne minimalne drgania po czym po chwili ustępują ( może to ja jestem zbyt wyczulony)
4. Mam radio z kolorowa nawigacja i dyskiem „hdd” jukebox , są może aktualizacje do tego systemu polski język i nowe mapy ? Można zrobić to samemu ?
5.czy sprzęgło w tych citroenach jest twarde ? Łapie dobrze bo od dołu ale ciężko się to wciska
6. Co ile km należy robić rozrząd w tym silniku (czytałem w sieci i różne są opinie )
7. Swieci na desce rozdzielczej „serwice” przez to ze nie ma odczytu z czujnika ciśnienia powietrza w oponach. Podobno jakieś wentyle zostały zmieniane. Duży koszt żeby to przywrócić ? Denerwuje mnie napis a lubię mieć wszystko dopracowane.
Dziękuje za udzielenie odpowiedzi i pozdrawiam
Powrót do góry
danielc592

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2.0 HDI 103kW
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 20 Mar 2020, 15:16
Temat postu:

Re: Kilka pytań - już po zakupie


matikt napisał:
Witam Was w tym trudnym dla nas czasie. Kupiłem citroena c5 jako ze do firmy kupiłem nowe peugeot partner i spisują się bezbłędnie mam dość niemieckich szrotów a potrzebowałem autka „na codzien „ bo żona jeździ teraz moim.
Wybór padł na citroena c5 z 2009 z silnikiem 2.0HDi w wersji tourner z maksymalna wersja wyposażenia.
Mam do Państwa kilka pytań jako nowy użytkownik :
1. Przy mocnym nagłym hamowaniu słychać taki pusty dźwięk z przodu od jakiegoś czasu ale moc hamowania jest dobra.
2. Zawieszenie hydro- jak poprawnie go używać bo powiem szczerze jeżdżę caly czas na jednym ustawieniu (auto nie opada na postoju prowadzi się bardzo komfortowo ) na tylnich felgach pojawiły mi się jakieś przyschnięte plamy ale to chyba nie od lds?
3. Czasami (rzadko) w samochodzie po dodaniu gazu są wyczuwalne minimalne drgania po czym po chwili ustępują ( może to ja jestem zbyt wyczulony)
4. Mam radio z kolorowa nawigacja i dyskiem „hdd” jukebox , są może aktualizacje do tego systemu polski język i nowe mapy ? Można zrobić to samemu ?
5.czy sprzęgło w tych citroenach jest twarde ? Łapie dobrze bo od dołu ale ciężko się to wciska
6. Co ile km należy robić rozrząd w tym silniku (czytałem w sieci i różne są opinie )
7. Swieci na desce rozdzielczej „serwice” przez to ze nie ma odczytu z czujnika ciśnienia powietrza w oponach. Podobno jakieś wentyle zostały zmieniane. Duży koszt żeby to przywrócić ? Denerwuje mnie napis a lubię mieć wszystko dopracowane.
Dziękuje za udzielenie odpowiedzi i pozdrawiam

Drgania/ rezonanse sa dosc popularne, szczegolnie w granicach 2-2,3 tys obrotow, jesli sie nasilaja to warto sprawdzic poduszki silnika, bo pewnie ktoras juz nadaje sie do wymiany.
Sprzeglo jest twarde, szczegolnie w porownaniu z niemcami, bo sam mialem wczesniej vw jette i roznica jest spora.
Jesli masz wolne srodki to najlepiej od razu po zakupie zrobic rozrzad, chyba ze poprzednia wymiana jest udokumentowana, mysle ze jak nic sie z autem nie dzieje to co 150-180k km.
Czujniki cisnienia w oponach mozna wylaczyc w programie, ktos z kompem zrobi to za 50-100zl. Jak chcesz wymieniac to zamienniki na allegro po 50-60 zl i trzeba je zaprogramowac w jakims serwisie oponiarskim
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 21 Mar 2020, 11:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kilka pytań - już po zakupie


1.Jeśli jest to takie głuche walnięcie to może być tuleja wahacza.
2.Jeśli siłowniki są suche i nie widać nigdzie przecieków, podnosi się i opuszcza płynnie to niedługo zapomnisz gdzie tu jest zawieszenie w tym aucie Smile
Ważne, żeby lds miał odpowiedni poziom w zbiorniku.
Ślady na feldze na pewno nie od lds -u. Lds jest tłusty. Ślady po nim przypominałyby wyciek oleju.
Ja od czasu do czasu używam trybu"sport", żeby się nie odzwyczaił ... Wink
3.Być może zawieszenie zespołu napędowego gdzieś się"wyeksploatowało" Wink
4.Jakie to radio ? Jest kilka typów. Do każdego radia z navi znajdziesz aktualizację softu jak i map ale nie w każdym wgrasz język polski. Tak, da się zrobić samemu.
5.Jak nie słyszysz żadnych obcych dźwięków, których być nie powinno to będzie ok.
6.Rozrząd to moim zdaniem też kwestia rozsądku.
JA nie ryzykowałbym przebiegu 150.000 a napewno już nie 180.000 .
GÓRA 100.000 ?
Udokumentowany czy nie zawsze po zakupie wymieniam komplet i śpię spokojnie...
7. No i czujniki. Sprawdź przy kołach jakie są. Jak nie ma odczytu być może ktoś "po taniości" założył zwykłe wentyle. Jeśli wymienisz wentyle z czujnikami to trzeba je przypisać Diaboxem. Myślę, że tu na forum znajdziesz kogoś z okolicy kto Ci w tym pomoże Smile
Można je wyłączyć jak kolega wspomniał ...
Jak dla mnie jest to zbyteczny bajer. Mam wersję Exclusive i też ich nie posiadam.

Bezawaryjnej eksploatacji życzę! Smile
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Mathyl

Czytelnik



Dołączył: 22 Sie 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Plock
Posiadane auto: Citroen c5 mk3 2.0 hdi 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Sie 2020, 13:09
Temat postu:

Anti pollution system faulty


Witam nie dawno kupilem c5 mk3 2.0 hdi 165 km 2010 r kombi skrzynia manualna problem Polega na tym ze wyskakuje mi anti pollution system faulty auto traci moc tzn brak przyspieszenia a obroty kreca tylko do 3000 I dalej nic jakby sie przytkal filtr paliwa wymieniony test wtryskiwaczy nie wiele wykazal wszystkie leja rowno choc od czasu testu minelo kilka tygodni i teraz doszedl problem z wtryskiem nr 3 byc moze dlatego ze jezdze autem mimo problemu diagnostyka pokazuje nastepujace bledy p0094 p0093 p0087 p0088 nie mam pojecia od czego zaczac.prosze o pomoc
_________________
mateuszh
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenBerlingo

69 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

6 900

2003r.

123 000 km

mazowieckie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System