Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 10:19
Temat postu:

Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


mam (od niedawna) C4GP Exclusive z pneumatyką na tyle.
Jak próbuję go podnieść (tył) to koło mi opada tak długo aż skończy mi się wysuw podnośnika hydraulicznego i konsternacja.
1. Jest jakiś patent na zablokowane zawieszenia aby się nie wysuwało?
2. Może inna dobra rada?
3. Może mogę go podeprzeć i wciągnąć to koło ręczne z bagażnika (pneumatycznie)?
4. Przy okazji jak mam podniesione auto i dobry dostęp - czy poduszki się jakoś konserwuje, czyści?

Jak pytanie laickie i było to sorry, instrukcja obsługi dość nieprecyzyjnie to wyjaśnia a ja boję się coś sknocić, bo zaraz serwis i koszty.
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 12:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


długo nie trzeba było czekać...

instrukcję przeczytałeś ?? ze zrozumieniem ???

polecam doczytać w instrukcji dział 'zawieszenie pneumatyczne' (u mnie strona 145)
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 13:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Jak zwykle nic nie wniosłeś do tematu ale do tego się przyzwyczaiłem. Teoretykom dziękuję za pomoc.
Niestety wyłączenie autokorekty nie powoduje blokady zawieszenia na pozostawionej wysokości, koło i tak się obniża przy podnoszeniu.
Poszukuję rady praktyków.
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 13:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


wiesz co, nie warto w ogóle odpowiadać na twoje pytania bo jak zwykle jesteś "mądrzejszy"....

zrobiłeś w ogóle tak jak pisze w instrukcji ? chyba producent wie najlepiej co trzeba zrobić, nie uważasz ? bo u mnie to działa i pisze to jako praktyk a nie teoretyk...

wyłączasz zawieszenie, podnosisz samochód, koło się opuszcza do pewnej granicy i w końcu przestaje, wtedy zmieniasz koło czy co tam potrzebujesz. Po kiego grzyba chcesz coś podkładać ? Koło ci przecież nie wypadnie, trochę rozumu trzeba mieć.

naprawdę potrzebujesz elaboratów żeby wykonać taką prostą czynność ? może rozrysować ci to abyś zrozumiał ? praktyku od siedmiu boleści.....

BTW, samochód kupiłeś w płocku ?
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 13:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


No nic, postanowiłem ignorować Twoje inwektywy, może mi w końcu pomożesz.
Tak, zrobiłem jak mówi instrukcja i jak pisałem koło opada pod wpływem własnego ciężaru (zawieszenia).
Niestety opada więcej niż wysuwu ma mój podnośnik hydrauliczny (mimo wykręcenia śruby wstępnej na max)
Zapytam prosto, mogę go unieść na tyle ile pozwala podnośnik, uruchomić silnik i ręcznie (z bagażnika) podnieść dalej koło do góry? Nie uszkodzę zawieszenia?
A poduszki myję się, konserwuje w jakiś sposób aby przedłużyć im żywotność (o tym instrukcja nie wspomina niestety)
Auto przyjechało z Niemiec


Ostatnio zmieniony przez Cypcio dnia Pią 21 Lis 2014, 14:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 13:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 14:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Cypcio napisał:
No nic, postanowiłem ignorować Twoje inwektywy, może mi w końcu pomożesz.
Tak, zrobiłem jak mówi instrukcja i jak pisałem koło opada pod wpływem własnego ciężaru (zawieszenia).
Niestety opada więcej niż wysuwu ma mój podnośnik hydrauliczny (mimo wykręcenia śruby wstępnej na max)
Zapytam prosto, mogę go unieść na tyle ile pozwala podnośnik, uruchomić silnik i ręcznie (z bagażnika) podnieść dalej koło do góry? Nie uszkodzę zawieszenia?
A poduszki myję się, konserwuje w jakiś sposób aby przedłużyć im żywotność (o tym instrukcja nie wspomina niestety)


Ja co prawda nie posiadam takiego samochodu, ale chyba masz coś nie tak z tym zawieszeniem po prostu. Może weź pod rozwagę opcję, że jednak coś jest uszkodzone skoro robisz zgodnie z instrukcją a to nie działa.
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 14:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Cypcio napisał:
No nic, postanowiłem ignorować Twoje inwektywy, może mi w końcu pomożesz


to ty zacząłeś

Cypcio napisał:
Tak, zrobiłem jak mówi instrukcja i jak pisałem koło opada pod wpływem własnego ciężaru (zawieszenia).Niestety opada więcej niż wysuwu ma mój podnośnik hydrauliczny (mimo wykręcenia śruby wstępnej na max)


czyli problemem jest to że podnośnik nie wyrabia - może masz mozliwość załatwienia większego ? ja używam jakiejś zwykłej 'żaby' 2T i bez problemu podnoszę auto i wymieniam koło

Cypcio napisał:
Zapytam prosto, mogę go unieść na tyle ile pozwala podnośnik, uruchomić silnik i ręcznie (z bagażnika) podnieść dalej koło do góry? Nie uszkodzę zawieszenia?


nie wiem, nie chcę się wypowiadać bo będę teoretyzował


Cypcio napisał:
A poduszki myję się, konserwuje w jakiś sposób aby przedłużyć im żywotność (o tym instrukcja nie wspomina niestety)


sprawdź czy nie są zapiaszczone, jeżeli są to je można przetrzeć szmatką/szczotką aby pozbyć się tego piasku (pracujący piasek pomiędzy miechem a jego osłoną może doprowadzić do ich szybkiego przetarcia).



Cypcio napisał:
Auto przyjechało z Niemiec
o tyle dobrze...
Powrót do góry
Cypcio

Auto Maniak



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 14:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Reasumują, mogę się nie martwić, że ta poducha wypadnie z mocowania (kielicha), tak ma być, wyższy podnośnik i do przodu, koło w końcu się uniesie - tak?
Też mam właśnie zwykłą żabę 2T.
Czemu dobrze, że z Niemiec?
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 14:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Cypcio napisał:
Reasumują, mogę się nie martwić, że ta poducha wypadnie z mocowania (kielicha), tak ma być, wyższy podnośnik i do przodu, koło w końcu się uniesie - tak?


tak, nic nie wypadnie


Cypcio napisał:
Czemu dobrze, że z Niemiec?

bo początkowo myślałem że z płocka Wink
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 15:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Czytam wątek i czegoś nie rozumiem, mając fabryczny podnośnik nie można wymienić koła?
Tyle znalazłem w "swojej" instrukcji Wink
Włączenie/wyłączenie
Korektę automatyczną można wyłączyć:
􀀩 Nacisnąć sterowanie B , usytuowane
na lewej wewnętrznej
ściance bagażnika, przez około
dwie sekundy.
􀀩 Zwolnić sterowanie po usłyszeniu
krótkiego sygnału dźwiękowego
(bipu). Wyłączenie tego
systemu potwierdzane jest zapaleniem
kontrolki na sterowaniu
B .
W przypadku wystąpienia usterki
systemu, w zestawie wskaźników
wyświetlane są komunikaty
alarmowe wraz serwisową lampką
kontrolną. Skontaktować się
z ASO sieci CITROËN lub z warsztatem
specjalistycznym.
System ten należy wyłączyć w następujących
przypadkach:

- wykonywania prac pod pojazdem,
- wymiany koła,
- transportowania pojazdu na ciężarówce
lub statku.
W celu ponownego włączenia korekty
automatycznej:
􀀩 Ponownie nacisnąć sterowanie
B przez około dwie sekundy.
􀀩 Zwolnić sterowanie po usłyszeniu
krótkiego sygnału dźwiękowego
(bipu). Włączenie tego systemu
potwierdzane jest zgaszeniem
kontrolki na sterowaniu B .
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 15:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


marek_c napisał:
Czytam wątek i czegoś nie rozumiem, mając fabryczny podnośnik nie można wymienić koła?


kolego, pewnie się da wymienić koło korzystając z fabrycznego podnośnika, ale jak się ma do dyspozycji 'żabę' to jest i szybciej i wygodniej. Fabryczny to jak gdzieś będzie jakieś 'ała' na trasie, chociaż i tak za wiele nie pomoże, jak się nie ma koła zapasowego tylko piankę Wink
Powrót do góry
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 15:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Ale kolega próbuje podnieść żabą samochód i nie może. A żaba daje chyba zawsze większe możliwości niż fabryczny podnośnik... Albo jednak zawieszenie nie zablokowane albo coś jest nie tak z tym zawieszeniem...
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 15:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Nie mam, więc problem mnie nie dotyczy ale napisałem za instrukcją - wyłączyć automatyczną korektę. Może tu leży problem?
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 15:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Raynor napisał:
Ale kolega próbuje podnieść żabą samochód i nie może. A żaba daje chyba zawsze większe możliwości niż fabryczny podnośnik... Albo jednak zawieszenie nie zablokowane albo coś jest nie tak z tym zawieszeniem...


jest też taka opcja że coś jest nie tak z zawieszeniem, ale bardziej wygląda na to że 'żaba' jest za krótka i nie daje takiego wysięgu
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 16:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie pneumatyczne a wymiana kół - proszę o wskazówki


Witam.

Kolego Cypcio ja nie za bardzo przywiązuję wagi do tego, czy przed wymianą koła opuszczę auto, czy je podniosę pneumatyką. Po prostu podkładam podnośnik i podnoszę i nie ma problemu-koło się unosi, zarówno na fabrycznym podnośniku, jak i tzw. żabką, wiec nie wiem co tam u Ciebie jest, że ta poducha sie tak rozciąga, a i tak wychył amortyzatora nie pozwala na opuszczenie zawieszania, niż pewien poziom.
Możliwe, że unosisz samochód umieszczonym podnośnikiem w niewłaściwym miejscu tzn. bardziej na środku niż w miejscu do tego przeznaczonym-unosząc tylne koło.
Co do wysunięcia sie poduszki z kielich, to raczej to nie grozi, bo przecież w poduszce jest ciśnienie i jest cały czas rozpierana (wciskana w kielichy)
Co do konserwacji to faktycznie, poduszka w czasie jazdy cały czas jest narażona na obciążenia, plus jej budowa powoduje nieustanne wywijanie sie gumy, co powoduje ograniczoną żywotność takiej poduszki (ok. 5lat), dochodzą do tego jeszcze czynniki zewnętrzne np. piasek, który zwiększa przecieranie sie gumy i dlatego jednym ze sposobów konserwacji poduszek jest przemycie ich myjką ciśnieniowa w najwyższej pozycji auta.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC5

15 590

2008r.

248 865 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System