Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Nie działa dmuchawa z przodu/z tyłu OK



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KrzysztofBaumert

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: C4 GP 2.0Hdi 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Kwi 2020, 10:22
Temat postu:

Nie działa dmuchawa z przodu/z tyłu OK


Czołem cytryniarze,zwracam się do was z prośbą o pomoc bo sam już rozkładam ręce. Na wstępie napisze,że przeczytałem juz całe forum i sprawdziłem wszystkie możliwe opcje jakie były do sprawdzenia. Mam problem z nawiewem z przodu w moim c4 grand picasso,poprostu nie chce sie uruchomic juz wogole,wczesniej miala juz jakies dziwne akcje ze czasem sie uruchomila i dzialala przez kilka dni teraz juz dobre 2 tygonie cisza totalna,zdiagnozowalem ,że na kablu zasilającym kiedy wtyczka jest odpięta od rezystora jest normalnie 12V stały prąd ale kiedy wepnę wtyczkę do rezystora spada do 2V z groszem ...kumpel tez ma to samo auto wiec podjechałem na podmianke rezystora zeby wyeliminowac uszkodzenie rezystora.. i dalej to samo. zeby wyeliminowac uszkodzony wentylator spialem go na krotko do aku i wentylator dziala...wiec jedyne co mi teraz do glowy przychodzi to jakies uszkodzenie kabla zasilajacego ,ale z drugiej strony dlaczego po odpieciu go jest na nim takie napiecie jakie byc powinno czyli na zgaszonym silniku 12,6 V a na odpalonym 14V a po podpieciu do rezystora spada do 2V z groszem ? moja wiedza z zakresu elektryki nie jest wielce obszerna wiec nie mam pojecia czy przepalenie takiego kabla i poprostu ma jakis styk powiedzmy na jednaj nitce moze powodowac ze bez obciazenia jest normalny prad a pod obciazeniem jest go za mało?jesli macie jakies pomysły bardzo prosiłbym o pomoc gdyż rozbieanie całego kokpitu nie usmiecha mi sie zabardzo.. z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Sro 01 Kwi 2020, 12:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nie działa dmuchawa z przodu/z tyłu OK


Możesz jeszcze sprawdzić sterownik klimy, podmień od kolegi. Sterownik jest za schowkiem pasażera. Czy objawy pojawiły się po zalaniu?
Powrót do góry
KrzysztofBaumert

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: C4 GP 2.0Hdi 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Kwi 2020, 17:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nie działa dmuchawa z przodu/z tyłu OK


sterownik dziala bo przy regulacji nawiewu z tylu normalnie zmienia nawiew , problem jest najprawdopodobniej z zasilaniem glownym.. u kolegi nawet jak jest podpiete zasilanie pod tranzystor to ciagle jest na glownym 14V u mnie po podpieciu zasilania do tranzystora z 14V robią się 2 Volty z groszem.. chyba 2.6V czy cos takiego.. wiec stawialbym ze cos w tym bedzie. i nic nie bylo zalane.. dzialalo normalnie dlugi czas od kupna,pozniej przestalo dzialac,po jakis 2 dniach znow zadzialalo.. pojezdzilem tak z 3 tygodnie.. przestalo znow dzialac,znow ze 2 dni przerwy i znow zaczelo dzialac i teraz 3 raz juz przestalo dzialac i nie dziala od jakis 2-ch tygodni.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Sro 01 Kwi 2020, 17:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nie działa dmuchawa z przodu/z tyłu OK


Z napięciami to bym uważał, bez obciążenia może być niższe napięcie - szyna Can, sterowanie komputerem itp cuda.
Ja miałem podobnie po zalaniu (standard, zalanie dmuchawy z powodu zapchanego odpływu), winny był wentylator. Sprawdź dokładnie wszystkie styki wtyczek może zaśniedziały.
Co do tylnych nadmuchów, to nie jestem pewien czy nie mają oddzielnych sterowników.
Powrót do góry
KrzysztofBaumert

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: C4 GP 2.0Hdi 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Kwi 2020, 18:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nie działa dmuchawa z przodu/z tyłu OK


jesli chodzi o temat elektryki w samochodzie to tak u mnie bardzo przecietnie wiec nie zabardzo sie kumam jak to wszystko powinno wygladac ale sprawdzalem u kumpla w samochodzie to na glownym napieciu do wentylatora bez wzgledu na to czy jest podpiety pod rezystor caly czas jest 14V a u mnie na odpietej wtyczce jest 14V a jak sie wepnie do tranzystora to spada do 2.6-2.8V
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 01 Kwi 2020, 18:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Sro 01 Kwi 2020, 20:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nie działa dmuchawa z przodu/z tyłu OK


podmień od kolegi do siebie cały zestaw - czyli wentylator z rezystorem
Powrót do góry
KrzysztofBaumert

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Manchester
Posiadane auto: C4 GP 2.0Hdi 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Kwi 2020, 09:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nie działa dmuchawa z przodu/z tyłu OK


maly update,wczoraj puscilem zasilanie prosto z aku i okazalo sie ze wszystko chula jak trzeba wiec juz wiemy napewno ze problem jest z zasilaniem stałym. teraz pytanie czy ktoś ma jakiś schemat BSM bo nie wiem ktory bezpiecznik/przekaznik odpowiada za dmuchawe.. plan jest taki zeby puscic zasilanie z aku po przewodzie za BSM zeby wyeliminowac uszkodzenie kabla na odcinku BSM-Wentylator.. jesli okaze sie ze wszystko chula jak trzeba to prawdopodobnie BSM do wymiany/naprawy..szukalem po necie ale nigdzie nie moge znalezc schematu BSM...moze ktos ma gdzies dostep do serwisowek..?? z gorydzieki za pomoc!!
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 02 Kwi 2020, 14:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nie działa dmuchawa z przodu/z tyłu OK


Jak na Twoją "przeciętność " jako elektryk to dobrze kombinujesz Smile !
Jak mogę zasugerować to możesz sprawdzić miernikiem obwód dmuchawy. Miernik pod przyłącze do jej silnika, powoli nią obracaj i obserwuj czy opór jest w miarę jednakowy. Nie powinien zaniknąć. Co prawda w innym aucie ale też szukałem "dlaczego" działa - nie działa a winna była dmuchawa. Możesz wymontować i spróbować przeczyścić, dobrze przedmuchać.
Opis bezpieczników znajdziesz tutaj :
http://service.citroen.com/ACddb/
Spis treści -> obsługa -> bezpieczniki

Ten temat może coś Ci dodatkowo nakreśli :
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=195133
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System