Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C6 ) Komputer resetuje ustawienia świateł + problem z pilotem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lemek3

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2020
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen, C5, III Tourer, 2.0 HDi, 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 05 Mar 2020, 23:16
Temat postu:

Komputer resetuje ustawienia świateł + problem z pilotem


Witam, ogólnie problemów kilka, samochód się sypię i jeżdżę po mechanikach. Widać zima była sroga. No, ale do tematu:

1. Jakiś czas temu na warsztacie włączono mi światła dzienne, no i ogólnie wszystko działa poza faktem, że za każdym razem gdy wyjmuje kluczyk resetują się ustawienia i światła dzienne muszę ponownie włączać w ustawieniach (lewa rolka na kierownicy -> Parametry pojazdu -> światła dzienne). Uszkodzony jest potencjometr w radiu, oraz nie działa prawa rolka i przycisk wstecz na kierownicy (może to być przyczyna? Jakieś zwarcie?).

2. Przez długi czas miałem problem z pilotem, a mianowicie samochód go zapominał. Pilot działał przypadkowo, najczęściej po jakiejś dłuższej jeździe, teraz przestał działać w ogóle. Warsztat powiedział, że wina raczej pilota, w punkcie dorabiania powiedzieli, że elektronika. Ogólnie zamówiłem nowy klucz + pilot, spróbuję zaprogramować i się okaże, czy to pilot czy elektronika. Dodatkowo nie wiem czemu, ale otwieram auto z kluczyka na dwa razy, tzn. Muszę dwa razy przekręcić prawo-lewo aby załapało. Z tego co pamiętam wcześniej tak nie było i wystarczyło przekręcić lewo-prawo raz.

3. Auto po dłuższym postoju długo kręci, nawet po 8-12 sekund. Gdy już raz odpali, to mogę go zgasić i odpali normalnie na kilka obrotów. Tutaj niestety obstawiam, że mogła ulec uszkodzeniu pompa albo wtryski, niestety nie mam teraz ani czasu ani środków aby odstawić na sprawdzenie (bo to mimo wszystko znaczne koszta).

I teraz mała historia z listopada 2019. Auto wjechało w dziurę uszkadzając przednie zawieszenie, a dokładniej jak mi wtedy powiedzieli prawy amortyzator, szybka naprawa i auto jeździło. Następnie auto postało sobie prawie miesiąc czasu na zewnątrz i niestety nikt nim nie jeździł. Po powrocie zaczęły się problemy z komputerem -> Auto zapominało kluczyka, a komputer za każdym razem się restartował, poza tym było ok. Sprawdziłem akumulator, i pomimo tego, że trochę osłabł, to napięcie wciąż oscylowało w okolicach 12,5V. Tak czy siak postanowiłem akumulator wymienić i problem z restartowaniem się komputera zniknął. Wymienione zostały wszystkie filtry i olej. Potem z silnika zaczęło dochodzić dziwne cykanie, i auto znów trafiło do warsztatu, gdzie okazało się, że do wymiany mam połowę przedniego zawieszenia... Amortyzatory, wahacze, klocki i tarcze etc. Owe "cykanie" w silniku było spowodowane łańcuchem rozrządu. Do tego doszedł komplet popychaczy bo były całe pogruchotane, wymiana uszczelki pompy wtryskowej bo kapała, same wtryski miały ustawione za dużą dawkę rozruchową i były zamienione miejscami i znów wymiana oleju. Dramat jak cholera... Ale tak niestety wygląda jak ktoś się nie zna, a mechanicy działają jak działają. Ciekawi mnie jak długo tak jeździłem.

Wracając do tematu, to już mi się powoli kończą mechanicy, bo nikt nie wie dlaczego zapomina ustawień tych przeklętych świateł.

I teraz co było robione:
- Akumulator wymieniony (Akumulator BOSH 77AH/780A P+ /)
- Wszystkie filtry w tym paliwowy 2 razy.
- Rozrząd + wałki, popychacze (standard)
- Przednie zawieszenie
- Uszczelki pod wtryskami i pompą
- Pomniejsze [cenzura]ły (pozrywane wiązki od świateł, wymiana żarówek, itp.)

Samochód to:
Citroen C5 III Exclusive Tourer Hydroactive 2009r, 2.0 HDi 136km.


// Ogólnie poruszam wiele zagadnień, natomiast głównie chodzi mi o rozwiązanie problemu z komputerem. Mam nadzieję, że odpowiedni dział.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 06 Mar 2020, 12:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Komputer resetuje ustawienia świateł + problem z pilotem


Sprawdź zworę SH w skrzynce z bezpiecznikami.Jest za schowkiem z lewej strony kierowcy.Musi być w położeniu Klient.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Pią 06 Mar 2020, 13:09
Temat postu:

Re: Komputer resetuje ustawienia świateł + problem z pilotem


lemek3 napisał:

3. Auto po dłuższym postoju długo kręci, nawet po 8-12 sekund. Gdy już raz odpali, to mogę go zgasić i odpali normalnie na kilka obrotów. Tutaj niestety obstawiam, że mogła ulec uszkodzeniu pompa albo wtryski, niestety nie mam teraz ani czasu ani środków aby odstawić na sprawdzenie (bo to mimo wszystko znaczne koszta).


Może się układ paliwowy zapowietrzać, podpompuj gruszką przed uruchomieniem.

Cytat:
Potem z silnika zaczęło dochodzić dziwne cykanie, i auto znów trafiło do warsztatu, gdzie okazało się, że do wymiany mam połowę przedniego zawieszenia... Amortyzatory, wahacze, klocki i tarcze etc. Owe "cykanie" w silniku było spowodowane łańcuchem rozrządu. Do tego doszedł komplet popychaczy bo były całe pogruchotane, wymiana uszczelki pompy wtryskowej bo kapała, same wtryski miały ustawione za dużą dawkę rozruchową i były zamienione miejscami i znów wymiana oleju.


Z tego opisu to należy omijać takich mechaników.
Powrót do góry
lemek3

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2020
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen, C5, III Tourer, 2.0 HDi, 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Mar 2020, 15:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Komputer resetuje ustawienia świateł + problem z pilotem


machony79 napisał:
Sprawdź zworę SH w skrzynce z bezpiecznikami.Jest za schowkiem z lewej strony kierowcy.Musi być w położeniu Klient.


Zworka jest w położeniu klient (załącznik). Z resztą gdyby nie była, to chyba za każdym razem data i godzina by się resetowały, a tak nie jest. Tylko te przeklęte światła dzienne muszę za każdym razem włączać... No i otwieranie z pilota. Mam nadzieję, że to pilot.


Pyotrek napisał:
Może się układ paliwowy zapowietrzać, podpompuj gruszką przed uruchomieniem.


Dzięki wielkie! Faktycznie patrzę teraz na przewód i są bąbelki powietrza, natomiast z tego co widzę to odpowietrznik w filtrze działa jak należy, bo powietrza nie widać już za. Teraz tylko pytanie, czy przewody, czy faktycznie wtryski/pompa. Za sprawdzenie układu paliwowego warsztat krzyknął 1500PLN. Nie wiem czy nie poszukać innego speca, co byłby wstanie stwierdzić chociaż czy to przewody/uszczelki, czy jednak te przeklęte wtryski/pompa.

[url=https://1drv.ms/u/s!Al7BlX7mAHLhi9wAnIt25ykhBw62PA?e=2Sz83F]Powietrze w przewodach paliwowych[/url]

[url=https://1drv.ms/u/s!Al7BlX7mAHLhi9t5yxfssAn36G4JDQ?e=4srJvM]Bezpieczniki[/url]


Mam też prośbę do moderacji, ponieważ nie wiem czemu, ale wygląda na to, że temat dodał się w kategorii "Citroen C6". Prosiłbym o przeniesienie do C5, z góry dziękuję.
Powrót do góry
lemek3

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2020
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen, C5, III Tourer, 2.0 HDi, 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Mar 2020, 17:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Komputer resetuje ustawienia świateł + problem z pilotem


UPDATE!!!!

Dorobiłem dzisiaj ten nieszczęsny kluczyk (pilot) i w zasadzie efekt jest taki, że powrócił stan sprzed miesiąca, tzn. Samochód zapomina kluczyka chwilę po zgaszeniu samochodu. Ustawienia świateł dalej się resetują. Auto znów trafiło na warsztat (gwarancja, gdyż to oni stwierdzili, że winny jest pilot). Może ktoś wie w ogóle gdzie szukać problemu, aby pomóc panom z warsztatu.

Przy okazji mają też sprawdzić oringi i przewody paliwowe.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Mar 2020, 17:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C6 »

Opinie o samochodach Citroen C6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C6 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC5

18 000

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

42 500

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC8

27 500

2011r.

234 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System