Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Sro 12 Lut 2020, 14:04
Temat postu:

Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


Przy jakim przebiegu wymienialiście nerkę lub uzupełnialiście płyn-dodatek dla FAPa.
Mam przebieg w C4 GP 122 tys. km i pojawił się komunikat o kończącym się płynie.
Wie ktoś jakie nerki stosowano w GP ?
Po VIN e mam informację 1,75 litra ale fachman od citroenów mówi, że tam powinna być 3,3 litra.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 12 Lut 2020, 16:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


Kiniam, dlaczego "nerka", toż nie każdy po tym opisie będzie wiedział o co chodzi zamiast chociaż "Płyn do fap co ile w chodzi."

Jaki rocznik? (Czemu nie podajesz? toż masz wyżej opisane zaznaczone na czerwono) Jak nie chcesz się powtarzać, to chociaż uzupełnij profil, to łatwiej będzie w rozwiązywaniu problemu.

Ilość płynu zależne jest od rocznika i jaki mamy filtr cząstek stałych FAP czy już DPF (Niby to jedno samo, ale pomiędzy tymi nazwami to mają inne działanie)

A jeżeli chodzi o przebieg wymiany to nie ma różnicy i jest zależne od jakiej trasy się wykonuje czy w trasie, czy to mieście.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Sro 12 Lut 2020, 17:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


Ale jak nerka to może zainteresuje czytającego, gdzie w Citroenie jest nerka.
Jakby nie było Ci co jeżdżą Cytrynami powinni wiedzieć o co chodzi z tą "nerką".
Ale do rzeczy C4 GP z 2009 roku 1,6 HDi z FAPem przebieg 122 tys. km.
I może ktoś mi powie jakiej pojemności mam "nerkę" i czy nie za wcześnie jej wymiana.
Tak jak pisałem po VIN podobno wychodzi 1,75 litra ale mechanik twierdzi, że powinna być 3,3 litra ???.
A może ktoś wymieniał "nerkę" i podzieli się informacją jakiej miał pojemności i ile wytrzymała.
Szukam takich danych aby się dokształcić i mieć jako takie pojęcie.
Przejrzałem posty i nie mogę namierzyć konkretnych danych.
Rok temu rozmawiałem z użytkownikiem C4 GP z silnikiem 1,6HDI miał przebiegu 290 tys. km i miałem informację od niego, że "nerki" nie wymieniał !!! czy jest to możliwe ???.
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Sro 12 Lut 2020, 18:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


witam,
pod nadwoziem GC4P pojemnik mieści nerkę 2,4ltr, więc tym bardziej przyjmie 1,75 ltr
- i taki można zameldować w systemie,
przebieg zależy faktycznie od sposobu jazdy i ilości wcześniejszych wypalań, ale twierdzą uczeni że oryginał wystarcza
na ok 180 tys.km ,
bywa tez, że koncówki płynu pompka nie ma jak zaciągnąć worek się marszczy , a wypływ nie jest w dnie
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 12 Lut 2020, 21:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


Cytat:
I może ktoś mi powie jakiej pojemności mam "nerkę" i czy nie za wcześnie jej wymiana.
O pojemność trudno tutaj zgadnąć, bo wszystko zależy od ilości użycia oraz pozostałość (bo nie zawsze wlewa się do pustego) i kupując w Twoim przypadku 2.4 litra takowego płynu co powinno spokojnie starczyć, a reszta w razie pozostałości zabezpieczyć wlewając do twardego pojemnika.
Co do wymiany częsty, to ma bardzo duże znaczenie od tankowania paliwa do zbiornika paliwa i nie ma znaczenia jaki przebieg zrobisz w tym jakie trasy czy miasto, gdyż w Twoim przypadku z tego rocznika auta, dozowanie dodatku jest po każdym otwarciu korka wlewu paliwa więc, jeśli tankujesz za 50 zł czy za 100 zł będzie za każdym razem dozowało dodatek do paliwa. Najbardziej opłaca się tankować przed zapalenie się rezerwy do pełna co pozwoli przejechać tak jak kolega dociekliwy napisał: "oryginał wystarcza na ok 180 tys.km" pod warunkiem zastosowania się jak wyżej opisane.

Cytat:
Rok temu rozmawiałem z użytkownikiem C4 GP z silnikiem 1,6HDI miał przebiegu 290 tys. km i miałem informację od niego, że "nerki" nie wymieniał !!! czy jest to możliwe ???.
Nie możliwe, gdyż już wcześniej sprzedawca musiał dolać, bo inaczej nie sprzedałby auto z sygnałem dźwiękowym (w taki sam sposób jak pozostawienie światła) i komunikatem o niskim stanie płynu więc, przyjdzie jeszcze czas i jemu wymienić, bo nie wiadomo ile uzupełnił poprzedni właściciel:D
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Lut 2020, 21:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Czw 13 Lut 2020, 00:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


dociekliwy napisał:
witam,
1. pod nadwoziem GC4P pojemnik mieści nerkę 2,4ltr,...
2. przebieg zależy faktycznie od sposobu jazdy i ilości wcześniejszych wypalań, ale twierdzą uczeni że oryginał wystarcza
na ok 180 tys.km ,
3. bywa tez, że koncówki płynu pompka nie ma jak zaciągnąć worek się marszczy , a wypływ nie jest w dnie

Dzięki za podpowiedzi.
1. przymierzałem się latem zajrzeć do tej "nerki" poznać pojemność i zobaczyć jak generalnie to tam wygląda.
2. tankujemy zwykle pod korek, sporo jazdy po mieście ale co drugi dzień dłuższe odcinki po autostradzie, w 2016 roku pojazd miał ok.80 tys. km przebiegu i już dokładnie nie pamiętam ale mechanik co sprawdzał Lexią mówił, że płynu jest na drugie tyle przebiegu a zrobiliśmy od tego czasu 42 tys. km i dlatego moje zdziwienie komunikatem - myślałem że mam jeszcze czas.
3. może tak jest, że worek się zagiął ? wycieku płynu nie stwierdziłem, gdyż mechanik mnie uprzedzał że worki - "nerki" się przecierają i warto coś pod niego podłożyć ale miałem to dopiero w planie latem.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i oświecenie, jak będę konkrety to napiszę.
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Czw 13 Lut 2020, 01:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


Mostek123 napisał:

Co do wymiany częsty, to ma bardzo duże znaczenie od tankowania paliwa do zbiornika paliwa i nie ma znaczenia jaki przebieg zrobisz w tym jakie trasy czy miasto, gdyż w Twoim przypadku z tego rocznika auta, dozowanie dodatku jest po każdym otwarciu korka wlewu paliwa więc, jeśli tankujesz za 50 zł czy za 100 zł będzie za każdym razem dozowało dodatek do paliwa. Najbardziej opłaca się tankować przed zapalenie się rezerwy do pełna co pozwoli przejechać tak jak kolega dociekliwy napisał: "oryginał wystarcza na ok 180 tys.km" pod warunkiem zastosowania się jak wyżej opisane.

Czyli mam rozumieć, że czy tankuję 5 litrów, 20 litrów czy też 40 litrów dawka jest taka sama ?.
Czy jeśli z jakiś przyczyn otworzę wlew paliwa ale nie zatankuję płyn też zostanie zaaplikowany ?. To byłoby bardzo dziwne.
Czytałem posty użytkowników Cytryn z FAPem i na ich podstawie dedukowałem, iż dawkowanie płynu jest dopasowane do ilości wlanego paliwa.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 13 Lut 2020, 01:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


Mostek napisał dobrze, ale trzeba doprecyzować - dodatek zawsze jest dozowany, ale ilość jak najbardziej JEST zależna od ilości zatankowanego paliwa.

Stwierdzenie, że wystarczy odkrecic korek też wydaje mi się bez sensu, ale pewien nie jestem.

Po 290000 km Eolys skończył się przynajmniej raz, właściciel samochodu albo odkupił go od osoby, która płyn już zdążyła uzupełnić, albo po prostu jeździ od dłuższego czasu bez niego Wink
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Czw 13 Lut 2020, 04:10
Temat postu:

Re: Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


Kiniam napisał:

Po VIN e mam informację 1,75 litra ale fachman od citroenów mówi, że tam powinna być 3,3 litra.

Jeszcze raz sprawdziłem po numerze VIN i rzeczywiście worek-"nerka" według serwisówki symbol 1500PS PSA 96 781 016 80 ma pojemność 2,4 litra w obudowie 1500HE nie jest możliwe umieszczenie nerki o pojemności 3,3 litra jak to sugerował mi jakiś fachman z ASO Citroena.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 13 Lut 2020, 09:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nerka przy jakim przebiegu wymiana ?.


Cytat:
ale ilość jak najbardziej JEST zależna od ilości zatankowanego paliwa.
Gdyby tak było, to nie byłoby przeciwwskazania tankowanie 10 litrów i nie z byle powodów tankuje się do pełna. W praktyce wygląda tak, że jak zatankujemy 10 litry paliwa, to czasem dodatek dawkuje tyle co zatankowanie do pełna i tego w żaden sposób nie z kontrolujemy w danym momencie po otwarciu korka wlewu paliwa.

Cytat:
Stwierdzenie, że wystarczy odkrecic korek też wydaje mi się bez sensu, ale pewien nie jestem.
O to właśnie chodzi, że wygląda to bez sensu i tylko w teorii możemy domniemać, ale jak jest praktyce? Ci co mają czym sprawdzić za pomocą komputera diagnostycznego mają więcej do powiedzenia, czy po otwarciu korka i zamknięciu korka nie dozuje czasem nam dodatek do paliwa. A warto sprawdzić i wtedy można dyskutować.

Cytat:
Czyli mam rozumieć, że czy tankuję 5 litrów, 20 litrów czy też 40 litrów dawka jest taka sama ?.
To jest dobre pytanie Wink lecz jak wyżej opisane.

Cytat:
iż dawkowanie płynu jest dopasowane do ilości wlanego paliwa.
To tylko w teorii lecz nie w praktyce.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System