Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Citroen Berlingo 1.6 HDi 90km nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xoorez

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Citroen Berlingo 1.6 HDi 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Lut 2020, 11:07
Temat postu:

Citroen Berlingo 1.6 HDi 90km nie odpala


Witam wszystkich,
Mam problem z Citroen Berlingo 1.6 HDi z 2007r. Samochód nie odpala. Problem zaczął się od tego że auto zgasło kilka razy podczas jazdy jeszcze w tedy silnik udało się za chwilę uruchomić bez większego problemu. Lecz ostatnio silnik zgasł na postoju i już nie udało się go uruchomić.
A więc posiadam lexie do diagnostyki. Początkowo nie mogłem się polaczyc z sterownikiem wtrysków, winne było wyrobione gniazdo OBD2 w samochodzie, ten problem już zażegnany. Po zczytaniu błędów było ich kilka ale to z powodu że były wtyczki wypinane. Błędy usunąłem, został tylko błąd przekaźnika świec żarowych ( samochód stoi w ciepłym garażu więc wątpię że miałoby to wpływ). W odczycie parametrów ciśnienie na listwie paliwa było prawidłowe podczas krecenia rozrusznikiem, natomiast nie było synchronizacji wałków. Więc wymieniłem czujnik walka rozrządu i samochód odpalił. Pracował dość długo i był kilkukrotnie odpalany. Podczas gdy pracował żadne błędy się nie pojawiły. Już byłem zadowolony z naprawy. Ale na następny dzień silnika nie udało się uruchomić.

Na dzień dzisiejszy brak ciśnienia na listwie, oraz brak synchronizacji wałków. Pojawił się również błąd o braku synchronizacji wałków.

Próbowałem podmienić czujnik ciśnienia paliwa i bsm. Bez efektu.

Nie wiem czy może mieć to wpływ ale samochód przed tym jak odpalił stał odłączony od akumulatora około 12 godzin.

Może ktoś ma pomysł co mogę więcej sprawdzić?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Wto 11 Lut 2020, 02:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Citroen Berlingo 1.6 HDi 90km nie odpala


Zaślep na próbę EGR, nie generuje błędów a nie uruchomisz.
Powrót do góry
xoorez

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Citroen Berlingo 1.6 HDi 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Lut 2020, 09:12
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Citroen Berlingo 1.6 HDi 90km nie odpala


EGR zaślepilem i nic to nie zmieniło. Nadal nie odpala. Włączyłem testowanie zaworu EGR. Wychodzi na to że jest uszkodzony bo wyrzuciło błąd sklejenia EGR. EGR był czyszczony więc raczej problem leży po stronie elektrycznej. Ale czy jeśli EGR jest zaslepiny a jest uszkodzony elektrycznie może mieć to wpływ na odpalanie?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 11 Lut 2020, 15:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Citroen Berlingo 1.6 HDi 90km nie odpala


Cytat:
EGR, nie generuje błędów
Wbrew pozorom regeneruje błąd ze strony odczytu przepływomierza lub od elektrycznego mający Egr. (Nie powielaj cudzy wypowiedzi które mogą być błędne)

Cytat:
Na dzień dzisiejszy brak ciśnienia na listwie,
Tu trzeba szukać przyczyny braku ciśnienia. Możliwe przyczyny: Zapchany filtr, nieszczelność układu wtryskowego, słabe ciśnienie po stronie niskiego paliwa (jeżeli samodzielnie nie zaciąga paliwo to masz winowajce o ile jest szczelność) lub po stronie wysokiego ciśnienia jeżeli oczywiście są sprawne wtryskiwacze.

Cytat:
brak synchronizacji wałków
Pojawi się po uruchomieniu silnika. Brak ciśnienia paliwa też jednocześnie regeneruje błąd wałka rozrządu po dłuższym kręceniu rozrusznika choć on jest całkowicie sprawny i może również pojawić się czujnika wału korbowego przy słabym akumulatorze.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System