Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daniell0

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C3 1.4I FURIO
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 09:30
Temat postu:

Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Kłaniam się.
Niedawno kupiłem C3 (2005r, 1.4i 73km, manual)
jest w nim kilka rzeczy do ogarnięcia, między innymi uszkodzona manszeta lewej półosi od strony koła.
Mam ściągacz do przegubów, którym ogarniałem już kilka takich sytuacji tyle, że w Hondach.
Tutaj nie mogę ściągnąć przegubu z półosi - czy jest tu jakaś inna blokada niż oring na końcu wieloklinu półosi?
Poszperałem trochę po sieci i wyskoczył mi jakiś dziwny temat jakoby w części C3 przeguby były "wklejane" i trzeba wymienić całą półoś.
Jest mi ktoś w stanie coś doradzić/ podpowiedzieć?
Wrzuciłem swój VIN do serwisówki Citroena i wychodzi na to, że jest blokowany w normalny sposób - poniżej screen.


Będę wdzięczny za każdą pomoc Wink.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 13:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Witam.
Zdejmij osłonę przegubu. Być może pierścień zabezpieczający jest os strony półosi ( osłony)a nie tradycyjnie na końcu i trzeba go ścisnąć szczypcami.
Jak nie, to możesz spróbować założyć ściągacz,dokręcić nakrętkę, uderzyć młotkiem i tak stopniowo dokręcać- uderzać( oczywiście z wyczuciem Wink). Sprawdza się w zdejmowaniu łożysk, sworzni, które nie chcą współpracować ... Wink
Ostateczność to osłona uniwersalna i zamontować przez tzw. lejek Smile

Podstawa to porządnie wykąpać w jakimś Ultramyt-cie.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Daniell0

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C3 1.4I FURIO
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 14:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Dzięki za odpowiedź.
Półośkę mam już na wierzchu z rozciętą osłoną, robiłem już tak jak napisałeś tj. ściągacz plus młotek - bez efektu.
Natrafiłem dzisiaj na innego typu blokadę, która jest mocowana w "satelicie". wyczyszczę dokładnie i zerknę czy to nie to blokuje.
Trzyma na tyle mocno, że albo ściągacz cofa się na półosi (a skręcony jest mocno, bo zerwałem jedną śrubę) alby zagina się nakrętka przegubu.
Dam znać i strzelę fotkę "dla następnych pokoleń" jak uda mi się znaleźć coś nowego.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 15:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Cytat:
ściągacz plus młotek
A ściągacz jak zakładałeś i jaki? Zazwyczaj jak chcemy wyjąć z półosi przegub, to półoś pod imadło (porządny) i wybijamy biorąc choćby na dwa młotki co jeden trochę większy, bo mniejszy to przykładamy do przegubu i tak silnie uderzamy tak po chłopsku Laughing
Ściągaczem nie za bardzo i blokuje odskoczenie podkładki blokującej przegubu.

Znalazłem kiedyś filmik co prawda chałtura, ale spokojnie dla ogarniętego, to bez problemu może wymienić, link:https://youtu.be/wTwt0R0bBpk Co prawda C5, ale zasady mają identyczne.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Daniell0

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C3 1.4I FURIO
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 15:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Ściągacz mam taki:

Jeżeli chodzi o młotowanie to ten sam sposób, mniejszy młotek do powiększenia i wyrównanie powierzchni, a duży do tłuczenia. Zabrałem dzisiaj półoś ze sobą, po pracy mam zamiar podbić do rodziców, w garażu jest dobre imadło. Tu gdzie robiłem jeszcze nie skończyłem garażu i nie mam zamocowanego imadła, a trzymając ośkę w ręku to 3/4 energii ucieka.

Cięcia przegubu wolałbym uniknąć bo to dodatkowe koszta. Jeżeli nie uda się zbić to spróbuję jeszcze z jakimś lejkiem, żeby po prostu naciągnąć osłonę na przegub. Ciekawy jestem jak jest składany wewnętrzny, bo jeżeli zejdzie gładko to zdejmę po prostu z tej strony i przesunę osłonę na miejsce.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 15:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 17:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Wewnętrzny rozbierzesz bez problemu...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
x

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 lift HB SX 2.0 16V 2005r
Piwa: 13/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


a po co się męczyć z wyjmowaniem półosi i ze zbijaniem przegubu jak można tą czynność wykonać w bardziej prosty i szybszy sposób a przy tym w bardziej trwałą osłonę niż tradycyjne gumowe,sam stosuje takie rozwiązanie już w drugim aucie i szczerze polecam
a na znanym portalu aukcyjnym można kupić osłonę przegubu jak i stożek do jej wymiany, słowo klucz to duraboot

https://www.youtube.com/watch?v=so9gMxzJH4k&t=50s
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 18:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Dość nie pamiętam, ale z jednej strony powinno spokojnie się wyjąć przegub i nie wiem czy od strony koła czy skrzyni co warto sprawdzić.

X, tylko, że takie osłony uniwersalne są dobre na lato, ale na wszelkie działanie atmosferyczne już nie tak bardzo i były powtórki naprawy na wymiany oryginalny.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
x

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 lift HB SX 2.0 16V 2005r
Piwa: 13/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 20:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Mostek123 napisał:
Dość nie pamiętam, ale z jednej strony powinno spokojnie się wyjąć przegub i nie wiem czy od strony koła czy skrzyni co warto sprawdzić.

X, tylko, że takie osłony uniwersalne są dobre na lato, ale na wszelkie działanie atmosferyczne już nie tak bardzo i były powtórki naprawy na wymiany oryginalny.


a czemu tylko na lato?, moje rozterki przed pierwszym zakupem takiej manszety rozwiał kolega który zastosował takie osłony w swoim jeep, i pomimo kilkukrotnego utopienia i zakopania auta podczas przeprawy osłony te wytrzymywały,
mi w poprzednim aucie chrysler voyager przy okazji wymiany przegubu pękały osłony co 3-4 miesiące więc wracałem do warsztatu gdzie mi wymieniali owy przegub na reklamację , mechanik mówił że teraz to robią te osłony z badziewia że krótko wytrzymują, i wtedy zdecydowałem na zakup właśnie duraboot,manszeta jest wykonana z tak miękkiej i rozciągliwej gumy że nie ma mowy o jej typowym zestarzeniu i pęknięciu, ja jak już pisałem polecam i sam będę takie dalej stosował
Powrót do góry
Daniell0

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C3 1.4I FURIO
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 21:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Jutro będę zdejmował wewnętrzny. Najwyraźniej przegubu nie da się zdjąć normalnym sposobem (ze wszystkich filmików które oglądałem na YT i czytałem na innych zagramanicznych forach cięli te przeguby). Niestety nie mogę wrzucić tutaj zdjęcia ale kupiłem mocniejsze śruby ściągnąłem ile sił tak, że czarne "trzymacze" półosi się podgięły w miejscu gdzie była półoś, dałem podkładki tak, żeby nakrętka przegubu nie wchodziła w ściągacz a i tak mimo to ten zestaw przesuwał się po półosi. Podjadę i kupię tylko nowe opaski i smar do wewnętrznego. Takie małe autko, a tyle psikusów.

Dzisiaj natknąłem się na film z tym duraboot i powiem szczerze, że dziwnie to dla mnie trochę wyglądało - chodzi mi o przewijanie osłony na "prawą i lewą" stronę, sama koncepcja ma sens ciekawe właśnie jak z wytrzymałością.

Jak doprowadzę cytrynę do ładu biorę się na kompletne zawieszenie w moim głównym aucie włącznie z wymianą smarów w przegubach może przetestuje manszety tego typu.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 21 Lut 2020, 09:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Cytat:
w poprzednim aucie chrysler voyager przy okazji wymiany przegubu pękały osłony co 3-4 miesiące więc wracałem do warsztatu gdzie mi wymieniali owy przegub na reklamację , mechanik mówił że teraz to robią te osłony z badziewia że krótko wytrzymują,
Jak się kupuje najtańszą z plastyku to nie dziwne, że po kilku miesięcy pękały i niestety, oryginał jest droższych. A na filmiku dziwnie, że wymienił przegub a nie założył osłony tak jakby w odwrotnej kolejności zrobił Laughing
Większości auta z powodzeniem przeguby się wyjmują i nie ma potrzeby użycia uniwersalny osłon.
Co do osłon uniwersalny, to pokazane jak na filmiku jest zbyt naciągane i w praktyce jest ciężej nałożyć w tym miękkie gumy szybko twardnieją co również doprowadza do pęknięcia w nieoczekiwanym momencie.

Cytat:
jak już pisałem polecam i sam będę takie dalej stosował
Wymiana warsztacie to na czyją odpowiedzialną bierzesz? Jeżeli sam klient po udzieleniu wskazówki "np: że musi kontrolować" i się zgodzi to na własny koszt, to nie ma problemu i to warsztaty się cieszą nie klient Laughing

Cytat:
Takie małe autko, a tyle psikusów.
Takie małe, ale koszty kompletnego półosi, to nie całe 200 zł za krótką, a dłuższa minimalnie droższych.
A tu filmik samego autora który po roku czasu musiał wymienić (niestety, wszystko fajnie lecz do czasu) link:https://youtu.be/Tq6sGr3NAVIAutor nieźle musiał się namęczyćLaughing


Sam też to mam przetestowane na wielu aut i niestety, szkoda czasu i marnowanie kasy.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Daniell0

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Citroen C3 1.4I FURIO
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lut 2020, 10:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


[quote="Mostek123"]
Cytat:
Takie małe, ale koszty kompletnego półosi, to nie całe 200 zł za krótką, a dłuższa minimalnie droższych.


Właśnie sprawdziłem też ceny całej półosi i jestem w szoku. Do mojego "głównego" auta używki chodzą po ~400pln.. Nówki w sumie w podobnej cenie ale przeguby tam montowane są z plasteliny i po pierwszym wyjeździe w jakiś piach czy inny lekki teren słychać już strzały ;(
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 21 Lut 2020, 10:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


Cytat:
Do mojego "głównego" auta używki chodzą po ~400pln.. Nówki w sumie w podobnej cenie
A kto kupuje używane??? Nowe mają lepsze osłony więc, nie wiem gdzie i w jakim sklepie szukasz, że taka cena.

Cytat:
Nówki w sumie w podobnej cenie ale przeguby tam montowane są z plasteliny i po pierwszym wyjeździe w jakiś piach czy inny lekki teren słychać już strzały ;(
Nie wiem jak jest u Ciebie odbierane jako pomiędzy nową część a używaną do Twojego pojazdu, bo często używanie stwierdzenie, że auto dostało nową część a pomimo, to jest częścią używaną. To, że piszesz z plasteliny, to świadczy, że kupujesz bądź patrzysz na części używaną lub zamiennik o słabej jakości i to tu właśnie są wstawiane te uniwersalne osłony co z czasem leżąc na półce niestety, takie osłony swoje właściwości zrobiło tak jak piszesz: Z plasteliny. Laughing
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
x

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2019
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 lift HB SX 2.0 16V 2005r
Piwa: 13/0
Wysłany: Pią 21 Lut 2020, 19:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


słuchajcie, nie jestem żadnym dystrybutorem tych osłon ani nie opowiadam że ktoś kiedyś mi opowiadał o nich tylko sam je miałem założone w 2 moich autach sprawdzają się w 100% i polecam je, raz miałem tak ze przegub trzeba było ciąć szlifierką bo nie chciał w żaden sposób zejść a właśnie dzięki takiej osłonie i stożkowi miałbym mniejsze koszty bo nie musiał by mechanik ciąć przegubu , osłonę dlatego się wywija na druga stronę aby było łatwiej ja przeciągnąć przez lejek a wywinięcie jej z powrotem nie stwarza żadnych problemów, zresztą osłona +stożek nie kosztuje majątku aby kupić spróbować i się samemu przekonać, środka smarnego nie trzeba kupować bo można zastąpić go np.wd40 lub płynem do mycia naczyń ,dodam jeszcze że na wewnętrznych ściankach pudełka z osłoną jest instrukcja rysunkowa.
chciałbym kończąc ten temat z osłonami dodać że są w sprzedaży osłon wykonane z plastiku i tradycyjne gumowe i podobno te plastikowe dłużnej wytrzymują niż te niby oryginalne gumowe, może są jakieś stare zleżałe lub dodają do ich produkcji mniej kauczuku jak to robią z oponami że opona po 3 latach robi się twarda i śliska pomimo jeszcze głębokiego bieżnika??
co miałem do powiedzenia w tej kwestii to powiedziałem, a czy ktoś to kupi i sam się przekona i podzieli sie opinnią i napisze w tym wątku dla potomnych to czas pokaże
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Sob 22 Lut 2020, 12:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Wymiana manszety przegubu zewnętrznego.


To jak to jest ostatecznie z tym przegubami: wewnętrzny jest rozbieralny a zewnętrzny nie ?.
Mało mam do czynienia z Cytrynami ale muszę temat rozkminić w wolnym czasie lub może znajdę gdzieś fachowy opis.
Co do tych manszet naciąganych przez lejek widziałem jak mechanicy stosują i sobie chwalą ale osobiście wolę te normalne montowanie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 SpaceTourer

83 900

2018r.

67 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenSpaceTourer

110 000

2018r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

41 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System