Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C-Elysee ) pytanie o glowice i zawory do mechanikow



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C-Elysee ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samos

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): wro
Posiadane auto: citroen c-elysee 1,6 vti 2016
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 26 Gru 2019, 22:07
Temat postu:

pytanie o glowice i zawory do mechanikow


Witam

Mam pytanie ile zaworowy jest silnik 1,6 115KM?

Drugie pytanie: bo zaslyszalem, ze jest to silnik wolny od wady glowicy przy zerwaniu paska rozrzadu,a mi sie zerwalo kilka zebow, a nie caly pasek. Wiec z checia bym sie dowiedzial, czy glowica jest do roboty przy awarii tego paska rozrzadu? Pytam, bo nie chce brzydko mowiac-zostac wydymany przez mechanikow.
Pozdrawiam i zycze spokojnych swiat!Smile
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 26 Gru 2019, 22:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C-Elysee ) pytanie o glowice i zawory do mechanikow


Cytat:
Mam pytanie ile zaworowy jest silnik 1,6 115KM?
16 zaworowych

Cytat:
Drugie pytanie: bo zaslyszalem, ze jest to silnik wolny od wady glowicy przy zerwaniu paska rozrzadu,a mi sie zerwalo kilka zebow, a nie caly pasek.
Nie jest wolny od kolizji tłokowo-zaworo i skoro pasek cały, a brakuje kilka ząbków to poczytaj tu:http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=283246

Przyczyną zerwania ząbków to zablokowanie zaworów dotykając o tłok. Co prawda inne pojemności silnika, ale dolegliwość rozrządu jest taka sama.

Ps.
Jaki przebieg auta masz?
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
samos

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): wro
Posiadane auto: citroen c-elysee 1,6 vti 2016
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Gru 2019, 22:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C-Elysee ) pytanie o glowice i zawory do mechanikow


Mam najechane 117 tysiecy i nigdy pasek nie byl wymieniany..moj blad, bo sie nie znam, a zostalem wprowadzony w blad, ze silnik jest na lancuszku i jest wytrzymalszy jesli chodzi o wymiany rozrzadowe. Jestem w patowej sytuacji odnosnie kupna auta, bo sprzedajacy pieniedzy oddac nie chce, a mnie nie stac na sprawy w sadzie(wlasciwie biore pozyczke na naprawe glowicy i rozrzadu..). Z tego co mi wiadomo, to pasek ma zerwanych kilka zebow, ale stalo sie to podczas stania na luzie, woec jest szansa , ze glowica nie dostala po zawroach, ale to bardzo maly procent szans. Tak uslyszalem
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sob 28 Gru 2019, 02:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C-Elysee ) pytanie o glowice i zawory do mechanikow


Jeśli na wolnych i nie było potem próby uruchomienia to może być do wymiany kilka zaworów, ale jeśli była potem próba uruchomienia to mogą być i wszystkie.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 28 Gru 2019, 12:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C-Elysee ) pytanie o glowice i zawory do mechanikow


Kolego amos, nie jest to Twoja wina ani sprzedawcy, bo nikt wcześniej nie przypuszczał aż w takich sposób zerwania paska przez jej rozciągnięcie i jak już winić to tylko wyłącznie producenta za wstawienie słabej jakości paska rozrządu, bo wcześniejsze auto jakoś były lepsze i mogły przekroczyć przebieg do następnej wymiany co dzisiaj jest niestety trudniej.

Cytat:
Z tego co mi wiadomo, to pasek ma zerwanych kilka zebow, ale stalo sie to podczas stania na luzie, woec jest szansa , ze glowica nie dostala po zawroach,
Gdyby nie dostały zawory to by pasek nie stracił kilka tak zwany ząbków na pasku. A to, że stało się na biegu jałowym pracy silnika to nie ma znaczenia, bo i tak podczas naprawy głowicy zalecam wymiany wszystkich zaworów (najlepiej komplet) i tego należy zgłosić przy oddaniu głowicy do naprawy.

Ps.
Cytat:
a zostalem wprowadzony w blad, ze silnik jest na lancuszku i jest wytrzymalszy jesli chodzi o wymiany rozrzadowe.
Jeśli sprzedawca tak twierdził i masz na to świadków to możesz się sądzić. Zgodnie umową i przepisów jasno mówi, że masz na to 14 dni od daty zakupu auta jeśli zostało cokolwiek ukryte lub wprowadzone kupującego w błąd lecz tego ostatniego zdania trzeba mieć na to twarde dowody.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 28 Gru 2019, 12:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
samos

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): wro
Posiadane auto: citroen c-elysee 1,6 vti 2016
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 28 Gru 2019, 13:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C-Elysee ) pytanie o glowice i zawory do mechanikow


Dzieki za podpowiedzi. Tak poprosze jak juz oddadza glowice do remontu zeby wszystko bylo wymienione Smile po co pozniej ja znow rozbierac. Boje sie , ze po remoncie (jak to z rozbieranymi silnikami bywa) bedzie co chwile cos sie z nim zlego dziac. Jak juz sie zaczyna grzebac w silniku, to pozniej co chwila cos wyskakuje, czy sie myle i to zly mit ?
Jesli chodzi o dowody na wprowadzenie w blad, to mam chyba najmocniejsze, bo nagrywalem rozmowe miedzy mami na dyktafon, gdzie sie przyznal dlaczego tak powiedzial, ze niby na stronie w necie tak wyczytal
Powrót do góry
samos

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): wro
Posiadane auto: citroen c-elysee 1,6 vti 2016
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Sty 2020, 12:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C-Elysee ) pytanie o glowice i zawory do mechanikow


No i niestety okazalo sie, ze wszystkie zawory dostaly po [cenzura] i koszt naprawy takiej glowicy to 1650zl...krew mnie zalewa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C-Elysee ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C-Elysee ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

46 900

2016r.

102 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

11 900

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System