Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C2 ) Problem z silnikiem 1,4 HDI wtryski SIEMENS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szybki401

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Citroen c2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Gru 2019, 20:23
Temat postu:

Problem z silnikiem 1,4 HDI wtryski SIEMENS


Witam,
od pewnego czasu walczę ze swoją cytryną czyli C2 1,4 HDI 2006 r. wtryski SIEMENS
Wszystko zaczęło się od tego, że po wymianie przewodu od płynu chłodzącego (ten czarny przewód harmonijka z tyłu) był uszkodzony i był wyciek płynu.
Wracam z miasta i samochód przechodził w tryb awaryjny. Następnie po postoju 5-10 min tak jakby zapowietrzał się trzeba było pod pompować pompką aby odpalił jednak nadal przechodził w tryb awaryjny. Po podpięciu pod kompa wyskakiwał błąd P1210 dot. regulatora ciśnienia paliwa.
Regulator wymieniłem na inny i nic to nie dało. Kupiłem nowy i podobnie nadal błąd jest. Sprawdziłem wtyczkę i jeden pin to 12V a drugi 4V przy włączonym zapłonie (zgodnie ze schematem do układu SIEMENS jest OK)
Podejrzewałem, że może przelewy gdzieś puszczają bo kiedyś tak miałem i po wymianie uszczelek na tych plastikowych końcówkach kiedyś było OK. A tu lipa....
Ostatnio dałem wtryski do sprawdzenia i wyszło, że dwa się kończą więc kupiłem dwa, które są OK
Podczas odpowietrzania widziałem, że pojawia się powietrze na powrocie i myślałem, że może coś z pompką lub przewodami jest coś nie tak więc kupiłem nowe, doszczelniłem przewód który idzie od zbiornika i w układzie nie pojawia się już powietrze ale nadal problem jest.
Podejrzewałem, że może pompa nie działa jak trzeba ale jeśli delikatnie popuści się śrubę od wysokiego ciśnienia przy pompie to daje jak szalona.
Podsumowując:
Przewody - nowe
regulator ciśnienia - nowy
wtryski sprawdzone i dwa wymienione na sprawne,
Ciśnienie pompa daje
filtr paliwa - nowy
czujnik na listwie podmieniony na inny (100% sprawny)
zasilanie na regulator OK (1 pin 12V drugi 4V)
Błąd : P1210
Samochód nie pali.......

Coś jeszcze podejrzewacie lub coś podpowiecie?
Powrót do góry
hubal

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mercedes A 1998 1,7CDI Mercedes W210 2,2 CDI, Peugeot 206CC 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Gru 2021, 18:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) Problem z silnikiem 1,4 HDI wtryski SIEMENS


kolego poradziłeś sobie z tym bo mój też jak muł nie chce odpalić nawet na plaka zgasł i koniec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C2 »

Opinie o samochodach Citroen C2 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C2 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.

20) odma »

CitroenC5

15 590

2008r.

248 865 km

pomorskie

CitroenBerlingo

36 900

2015r.

197 620 km

mazowieckie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

24 800

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System