Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C6 ) Korekta Zawieszenia Diagbox Jak to zrobić



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loleq55

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C6 2.7 HDi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 12 Lis 2019, 23:18
Temat postu:

Korekta Zawieszenia Diagbox Jak to zrobić


Witam mam pytanie odnośnie kalibracji zawieszenia w Citroen C6 Wie ktoś jak to wykonać w Diagboxie i dokładnie co w pisać żeby ustawić go na parametrach fabrycznych . Dodam że mój citroen trochę stał i coś mu odbiło po postoju przód wyżej tył niżej chce go diagboxem ustawić tak jak ma stać ktoś przerabiał temat ? jak tak proszę o podpowiedź .
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 13 Lis 2019, 01:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Korekta Zawieszenia Diagbox Jak to zrobić


Podaj VIN, bardziej bym się przyjrzał łącznikom.
Powrót do góry
loleq55

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C6 2.7 HDi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 13 Lis 2019, 10:10
Temat postu:

Korekta Zawieszenia Diagbox Jak to zrobić


Vin : VF7TDUHZJ78016339 Ogólnie to chce się dowiedzieć co i jak wpisać w diagboxie jakie parametry czytałem trochę o C5 i nie wiem czy to jest tak samo czy takie same parametry się w pisuję w regulacji zawieszenie jak wiesz jak to zrobić dokładnie to opisz co i jak . Jeśli to nie pomoże to w tedy będę patrzył pod auto .
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 13 Lis 2019, 11:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Korekta Zawieszenia Diagbox Jak to zrobić


Wartości na przód 160 -+3 a tylne 111 -+3.
Najpierw wykonaj regulację prześwitu kół, a potem wyzeruj wartość w komputerze i następnie wpisz wartość taką jaką została wyregulowana prześwitu kół. Te wartości jak wyżej muszą być zgodne wyregulowany prześwitu kół aby wpisać do komputera i odchyłki nie mogą być większe niż -+ 3 mm.

W Twoim przypadku o ile nie było ruszane w komputerze to wyregulowałbym tylko prześwitu kół i nic więcej bym nie robił.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
loleq55

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C6 2.7 HDi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 13 Lis 2019, 13:53
Temat postu:

Korekta Zawieszenia Diagbox Jak to zrobić


OK a możesz to wytłumaczyć jak dla lajka nie chcę czegoś [cenzura]ć jak możesz dokładnie krok po kroku opisać i jak to wykonać będę wdzięczny .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Lis 2019, 13:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 13 Lis 2019, 16:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Korekta Zawieszenia Diagbox Jak to zrobić


Cytat:
możesz to wytłumaczyć jak dla lajka
Mogę wytłumaczyć oczywiście jak dla laika co już tłumaczę, że lepszym rozwiązaniem byłoby oddać temu kto naprawdę ma pojęcia, na którym zrobi tak jak powinno. Wink
Jak zauważyłeś, że nie wystarczy mieć diagbox, na którym nie wie się jak do tego zabrać co już wyjaśniłem, że lepszym rozwiązaniem byłoby ustawić na obejmie prześwit kół na zgodnie wyznaczonym wcześniejszym podanym wyżej, bo jeżeli nikt nie ruszał w komputerze to z pewnością będzie ustawione na fabrycznie, a więc całe ustawienie mechanicznie należy ustawić do fabryczny ustawień (jeśli obejmy były ruszane) w takim jaki jest zapisane już w komputerze więc, do komputera nie należy wchodzić w ustawienia bez uzasadnionej przyczyny.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
loleq55

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C6 2.7 HDi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 13 Lis 2019, 18:48
Temat postu:

korekta zawieszenia


W temacie regulacji na C5 trochę inaczej piszą żeby się za to zabrać ... wiem że lepiej oddać komuś kto się tym zajmuje i ja własnie oddałem auto na coś innego i ku.. więcej strat niż to warte a niby ludzie od francuzów .. a tak ogólnie to po to jest forum żeby sobie pomagać i np tak jak ja ludzie chcą sobie sami naprawiać auta w moim przypadku jest to 3 auto którego nie używam a chce je na spokojnie ogarnąć i trochę się poduczyć . A co do zawieszenie to z tego co wyczytałem na C5 a to jest raczej to samo to piszą żeby najpierw wpisać 000 dla przodu i 000 dla tyłu później 160 przód i 106 tył tu z tego co ty piszesz to tył 111 i sprawdzić jak stoi auto jeśli źle to w tedy zabierać się za regulacje ręczną .
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 14 Lis 2019, 13:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Korekta Zawieszenia Diagbox Jak to zrobić


Przykro, ale tak właśnie jest kiedy ktoś samodzielnie próbuje naprawiać i potem sprzedaje lub zamienia na coś innego, bo nie daje rady naprawić lub żałuje oddać do naprawy wydając kasy za swoje durną zabawę mający nawet komputer diagnostyczny.
Oczywiście forum jest po to żeby wzajemnie pomagać, ale wiedz, że ma swoje granice i są rzeczy które lepiej zlecić naprawy doświadczonemu niż biorąc odpowiedzialność udzielając na odległym forum nie widząc auta.
Ale do rzeczy:
Cytat:
A co do zawieszenie to z tego co wyczytałem na C5 a to jest raczej to samo to piszą żeby najpierw wpisać 000 dla przodu i 000 dla tyłu później 160 przód i 106 tył tu z tego co ty piszesz to tył 111
Tak w C5 jest inne ułożenie zawieszenie tylne niż w C6 i pomiar ma taki sam co C5 lecz o innym rozmiarze szczególnie dla tylnego zawieszenia, bo przód ma taki sam co C5.
Natomiast w pisanie wartości po wyzerowaniu ma duże znaczenie od dokładnych ustawień mechanicznego ustawienia na obejmach, bo w innym przypadku co niektórzy korygują za pomocą komputera diagnostycznego, ale trzeba wiedzieć, że te wyniki które są podane mają już fabrycznie więc, wszelkie zmiany próbując korygowanie za pomocą komputera bez zmierzonego rozstawu prześwitu kół nie zawsze jest dokładnym pomiarem i takie orientacyjne ustawienie mogą czasem doprowadzić do częstych załączania pompy bez potrzeby nawet na postoju po przekręceniu kluczyka na zapłon lub otwarcia drzwi.

Cytat:
z tego co ty piszesz to tył 111 i sprawdzić jak stoi auto jeśli źle to w tedy zabierać się za regulacje ręczną .
Tak, 111 na tył to jest wartość prześwitu kół dla Twojego pojazdu i tak jak napisałeś: Jeżeli będzie źle auto stało to wtedy wówczas ustawia się na obejmach co pozwoli mieć prawidłowe ustawień do fabryczny.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
DaroWien

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wien
Posiadane auto: Citroen C6 2007 2.7HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Sty 2024, 13:01
Temat postu:

Re: korekta zawieszenia


loleq55 napisał:
W temacie regulacji na C5 ...


kolego jest takie powiedzenie ze jak polak ci nie zaszkodzil to juz ci pomogl, taka pomoc z tego kolegi, ogolnikowo wyjasnil ale w sumie wiedze schowal pod kocyk zeby mu nikt jej nie zabral, nie wiem po co tacy ludzie w ogole sa na forum jak nie chce pomoc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C6 »

Opinie o samochodach Citroen C6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C6 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System