Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Samochód czasami nie odpala, nie kręci - błąd F015



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wites423

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDI 90KM 2007 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Paź 2019, 18:52
Temat postu:

Samochód czasami nie odpala, nie kręci - błąd F015


Mam problem z Citroenem C4 1.6 HDI 90 KM. Zdarza się, ostatnio coraz częściej, że nie mogę odpalić samochodu. Po przekręceniu zapłonu wszystkie jest ok, zapalają się kontrolki na desce natomiast jak chce odpalić nie dzieje się nic. Rozrusznik nie kręci. Samochód przeważnie zapala za drugim razem, ale coraz częściej trwa to dłużej. Ostatnio męczyłem się dobre pół godziny nim zaskoczył. Zaczął też gasnąć podczas jazdy. Największe problemy są rano lub po kilkudniowym postoju. Zacząłem od sprawdzenia kostki w stacyjce, tutaj jest wszystko w porządku. Potem podmieniłem akumulator też nie pomogło. Wkońcu zabrałem się za skrzynkę BSM. Posprawdzałem bezpieczniki, przeczyściłem wtyczki. Problem nadal występuje. Po sprawdzeniu napięcia na bezpiecznikach brakuje prądu na bezpieczniku F10 i F11. Po podłączeniu lexii gdy problem występuje wyskakuje błąd - F015 brak łączności z kalkulatorem sterującym silnikiem. Oczywiście, nie łączy mi się z kalkulatorem wtrysku/zapłonu. Gdy samochód odpala tego błędu nie ma a napięcie na tych bezpiecznikach jest. Wiem, że padają w BSM przekaźniki, ale wydaje mi się, że wtedy w ogóle bym nie odpalił a nie jak teraz raz pali raz nie. Generalnie po przekręceniu stacyjki czy odpala czy nie, zawsze słyszę jakieś cyknięcie przy skrzynce BSM, więc jakiś przekaźnik zawsze się załącza natomiast gdy samochód chodzi normalnie to jeszcze słyszę dość głośne cyknięcie w okolicach pompy wtryskowej. Myślę, że jest to elektrozawór. Stąd z góry wiem, kiedy samochód zakręci a kiedy nie. Myślę, że problemem jest zasilania kalkulatora silnika, więc pewnie czeka mnie sprawdzenie wiązek między komputerem i BSM a potem jak nic nie znajdę wymiana BSM. Prosiłbym po pierwsze o schematy wiązek lub podpowiedzenie który pin w której wtyczce odpowiada za zasilenie komputera. Nie wiem też jak interpretować brak napięcia na bezpieczniku F10 bo wydaje mi się, że skoro tam nie ma napięcia to raczej nie należy szukać problemu w wiązkach między komputerem a BSM. Przyszła mi też do głowy jeszcze jedna przyczyna - immobilizer a dokładnie transponder w kluczyku bo też czasami dopiero po kliknięciu za drugim razem zamyka mi samochód. Nie wiem tylko jak jest w tym modelu z immo. We wszystkich francuzach jakich miałem to przy problemach z immo rozrusznik kręcił, ale słyszałem, że w niektórych modelach odcina właśnie kalkulator silnika i wtedy w ogole nie kręci. Gdyby tak było w C4 to też tutaj mógłbym szukać rozwiązania. Bardzo proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi. Może ktoś borykał się z podobnym problemem, albo ma wskazówki jak mój problem rozwiązać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC3

24 900

2015r.

84 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC3

49 900

2018r.

38 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System