Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kosu89

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Citroen Berlingo III 1.6 HDI 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Wrz 2019, 20:08
Temat postu:

choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Witam Panowie.
Jestem posiadaczem Citroena Berlingo III 1.6 HDI 110km 2011r.

Ostatnio po odpaleniu silnika zapaliła się na desce lampka STOP (najprawdopodobniej komunikat związany z awarią układu wspomagania kierownicy bo ta w sumie trochę ciężej chodzi), nie działa prędkościomierz, świeci abs, kontrolka od hamulca ręcznego, nie liczy przebiegu, oraz świeci kontrolka check-engine. W przeciągu tygodnia podczas jazdy 2 razy zdarzyło się że wszystko pogasło i auto pracowało bez problemu. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem powrócił.
Co mogłem zrobić to sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i posprawdzałem mocowanie wtyczek przy kierownicy oraz pod maską, niestety bez efektu. Dzisiaj auto poszło do warsztatu, diagnoza mechanika: uszkodzony moduł BSM- wymiana.

Pytanie mam następujące:
-czy faktycznie może BSM może być tego przyczyną?
-czy muszę kupić identyczny? (posiadam BSM-R05 nr: 9675878480)
-Jeśli kupię taki sam czy muszę go przeprogramowywać czy montuje i problem rozwiązany?

Z góry dziękuje za cenne rady Smile
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 17 Wrz 2019, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Witaj na forum.
Nie sądzę żeby aż tak nagle tyle błędów powodowało BSM i proponuję na początek sprawdzić ładowanie akumulatora, bo im słabsze ładowanie tym więcej powoduje sporo na raz błędów.


Cytat:
(najprawdopodobniej komunikat związany z awarią układu wspomagania kierownicy bo ta w sumie trochę ciężej chodzi)
Masz elektryczne i to powoduje, że słabe zasilanie to cały układ ciężej chodzi oraz przygasanie i dlatego warto sprawdzić stan ładowanie akumulatora lub stan akumulatora zanim zdecydujesz się wymienić BSM.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sro 18 Wrz 2019, 00:01
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Montujesz dowolne R05 (powinno też działać R06 i R07), nie trzeba go programować.
Powrót do góry
kosu89

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Citroen Berlingo III 1.6 HDI 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Wrz 2019, 09:23
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


[quote="Mostek123"]Witaj na forum.
Nie sądzę żeby aż tak nagle tyle błędów powodowało BSM i proponuję na początek sprawdzić ładowanie akumulatora, bo im słabsze ładowanie tym więcej powoduje sporo na raz błędów.

Niestety, albo stety, wymieniłem akumulator, sprawdziłem ładowanie ( jest ok) problem nie zniknął
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 18 Wrz 2019, 09:47
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Cytat:
czy faktycznie może BSM może być tego przyczyną?
Aby to potwierdzić dobrze byłoby jakieś informacje odczytane z komputera, bo wymiana BSM to ostateczność i musi być naprawdę w czymś usterka, że powoduje uszkodzenie BSM pod maską.
Jeżeli wcześniej wszystko przygasało to musi być gdzieś zwarcie, bo BSM ot tak od siebie nie powoduje uszkodzenie.

Dobrze byłoby abyś chociaż zdjęcie zrobił pokazujące wszystkie błędy związane uszkodzeniem BSM.( Po to, żeby następne nie uszkodzić po jakimś czasie)

Cytat:
czy muszę kupić identyczny? (posiadam BSM-R05 nr: 9675878480)
Najlepiej taki sam.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 18 Wrz 2019, 09:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kosu89

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Citroen Berlingo III 1.6 HDI 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Wrz 2019, 09:58
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Mostek123 napisał:
Cytat:
czy faktycznie może BSM może być tego przyczyną?
Aby to potwierdzić dobrze byłoby jakieś informacje odczytane z komputera, bo wymiana BSM to ostateczność i musi być naprawdę w czymś usterka, że powoduje uszkodzenie BSM pod maską.
Jeżeli wcześniej wszystko przygasało to musi być gdzieś zwarcie, bo BSM ot tak od siebie nie powoduje uszkodzenie.

Dobrze byłoby abyś chociaż zdjęcie zrobił pokazujące wszystkie błędy związane uszkodzeniem BSM.( Po to, żeby następne nie uszkodzić po jakimś czasie)

Cytat:
czy muszę kupić identyczny? (posiadam BSM-R05 nr: 9675878480)
Najlepiej taki sam.


Na komputerze usterki te które wyskoczyły na desce rozdzielczej (palące się kontrolki) plus "błąd komunikacji z BSM" czy jakoś tak.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to od czasu do czasu sam z siebie załączał się spryskiwacz tylnej szyby i wycieraczka, niekiedy też klima nie działała (cały czas ładowało gorące powietrze na szybę) ale obstawiam że to już w sterowniku klimatronika. Poza tym wszystko działało bez zarzutu.
Zamówiłem identyczny BSM,
myslę ze jutro coś będzie wiadomo
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 18 Wrz 2019, 12:43
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Cytat:
błąd komunikacji z BSM" czy jakoś tak.
Błąd komunikacji nie oznacza winy BSM, a tylko brak zasilania bądź słabe przejście zasilające do BSM i czy sprawdzałeś bezpieczniki PLAT MIDI oraz moduł zabezpieczający BSM?.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
kosu89

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Citroen Berlingo III 1.6 HDI 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Wrz 2019, 13:51
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Mostek123 napisał:
Cytat:
błąd komunikacji z BSM" czy jakoś tak.
Błąd komunikacji nie oznacza winy BSM, a tylko brak zasilania bądź słabe przejście zasilające do BSM i czy sprawdzałeś bezpieczniki PLAT MIDI oraz moduł zabezpieczający BSM?.


Sprawdziłem wszystkie możliwe bezpieczniki jakie były w zasięgu mojego wzroku - pod kierownicą, pod pokrywą sinika, łącznie z tymi większymi pod modułem pod pokrywą. Wszystko ok,
Które to bezpieczniki PLAT MIDI?
Powrót do góry
kosu89

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Citroen Berlingo III 1.6 HDI 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Wrz 2019, 19:15
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


PLAT MIDI... już wiem o co chodzi, trochę wtopiłem Smile
Jestem zły na mechanika bo wysła mi zdjęcie z numerem modułu żeby zamówić bo jest naprawdopodobniej padnięty (mowa o BSM), dzisiaj jak do niego podjechałem to mówi że na komputerze błąd odnośnie BSI, i że zdemontował moduł BSI... tak więc na 99% niepotrzebnie zamówiłem moduł BSM, jutro przyjdzie paczka, próba nie strzebla, jeśli podmiana nie pomoże to auto idzie do innego warsztatu. Macie panowie jakieś poszlaki odnośnie błędu modułu BSI?
Moduł zabezpieczający BSM? jak go mogę namierzyć?
Powrót do góry
kosu89

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Citroen Berlingo III 1.6 HDI 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Wrz 2019, 16:30
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


A więc dzisiaj przyszedł moduł BSM, adresowany był bezpośrednio do warsztatu. Koleś dzwoni że bez zmian.... a więc BSM odpada. Na 99% gościowi chodziło o BSI a kazał zamówić BSM tylko nie che się przyznać teraz. Po jego serwisie dodatkowo świecą kontrolki poduszek powietrznych oraz pomarańczowy trójkąt z wykrzyknikiem w środku (nawet nie wiem od czego to jest), a więc sprawa stoi w miejscu. Auto odebrane z warsztatu, dzisiaj mam dostać namiar na jakiegoś fachowca od elektroniki samochodowej. Może wy macie jeszcze jakieś podpowiedzi?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 20 Wrz 2019, 09:21
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Czemu nie podasz normalne kody zapisane w pamięci komputera?
Cytat:
Na 99% gościowi chodziło o BSI
BSI nie ma nic wspólnego ze wspomaganiem, bo pisałeś o tym wspomaganiu, że ciężej zaczął chodzić.
Jeżeli poza choinką na liczniku nic więcej się nie dzieje to najprawdopodobniej brak dobrego styku idące do licznika (rzadki przypadek) gdzie brak zasilające linii can powoduje na liczniku tak zwane choinka w tym różne błędy lecz jeden błąd najprawdopodobniej powoduje kilka związany błędów, ale bez przejrzenia błędów i opisu naprawdę jest dużo ciężej.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
kosu89

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Citroen Berlingo III 1.6 HDI 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Wrz 2019, 10:45
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Dzisiaj wieczorem podam wszystkie błędy,
Ogólnie było ich ponoć bardzo dużo ( sam osobiście nie widziałem)
Ale m. Innymi był: wewnętrzny błąd modułu BSI, i błąd komunikacji modułu BSI z ...( Nie pamięta gość dokładnie co, ale chodziło o silnik)
Powrót do góry
kosu89

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Citroen Berlingo III 1.6 HDI 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Wrz 2019, 20:42
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


A więc sprawa wygląda następująco: nie pamiętam wszystkich błędów ale było ich sporo, na pewno abs, błąd wewnętrzy bsi, błąd komunikacji bsi, błąd prędkości własnej pojazdu (czy jakoś tak), błąd kąta skrętu kierownicy, itp.
Dzisiaj polecony gość od elektryki/elektroniki samochodowej siedział przy nim pewnie z 5 godzin, jego zdaniem obstawia pompe ABS, że najprawdopodobniej jest uszkodzona, ale to też nie na 100 procent, niestety nie mam nikogo z takim autem żeby móc zrobić na szybko podmianę, więc trzeba będzie coś zamówić na allegro
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 21 Wrz 2019, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


Przykro to mi czytać kiedy mechanicy każą to i to kupić Confused
Wiesz co, lepiej powiedz dla tych mechaników, że mają naprawić lecz nie twoim kosztem sprawdzające na zasadzie: A może, a może tamto itd... To ja tak zapytam: Co to za mechanicy??? Bo nie wyglądają na mechaników ani ten drugi na elektryka.

Z Twojego opisu mam podejrzenie co do Twoich usterek, że przyczyna najprawdopodobniej uległ uszkodzeniu moduł szacunkowy ładowania zamontowany przy samej klemy i można spróbować jej ominąć. Bo wszystkie naraz błędy wskazują na słabe zasilania pomimo, że jest sprawny akumulator i alternator.

Ps.
Czym podłączali, bo podejrzewam, że mają kiepski komputer diagnostyczny albo nie rozumieją lub nie umieją z niej korzystać. Przypomnę Tobie, że jedna usterka może powodować kilka na raz błędy pomimo, że wiele rzeczy masz sprawne co jest powiązane z innymi usterkami niż Ci mechanicy chcą wymieniać i tu ABS również może niczym nie jest winny, a usterka jest całkiem inna.

Jeszcze jedna sprawa:
Cytat:
nie pamiętam wszystkich błędów
Było zdjęcie zrobić jeśli mechanicy nie sami nie potrafią naprawić i ciekawy jestem teraz, czy mechanik zwróci koszty lub nie musisz płacić za BSM, bo ja bym nie zapłacił i kazał aż do skutku naprawy lub podziękował niczego nie płacąc, bo niby na jakiej podstawie skoro rzekomo miało być uszkodzony jest sprawny. Coś mi się wydaje, że to naciągacze albo sam ściemniasz.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
kosu89

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław
Posiadane auto: Citroen Berlingo III 1.6 HDI 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Wrz 2019, 19:17
Temat postu:

Re: ( Citroen ) choinka na desce rozdzielczej, czy to wina BSM?


A więc tak: mechanik pierwszy nie wziął nic, z przyczyn oczywistych: brak diagnozy, Moduł BSI oczywiście do zwrotu, jedyne straty to czas i koszty przesyłki, ale jakoś to przeboleje.
Drugi mechanik (od elektryki/elektroniki samochodowej) nie wziął nic, samochód od niego odebrałem, mam przyjechać jeśli zdecyduje się na zakup tej pompy abs.
Jutro jeszcze podjadę do znajomego, spisze wszystkie błędy i wrzuce na forum.
Jedyne co mnie zastanawia jeszcze, i nie jest jakąś poszlaką, to na wyświetlaczu środkowym nad radiem wyświetla dwa alarmy "ABS system Faulty" oraz "Breaking system faulty" więc może to faktycznie coś związanego z ABS?
Gość twierdzi ze jak poleciała pompa abs, dlatego świeci abs, nie działa prędkościomierz bo zczytuje prędkość z ABSu (co jest dla mnie zastanawiające ponieważ np. na zakręcie lewa oś ma inną prędkość od prawej, no ale nie jestem od tego specjalistą")
Zastanawiam się nad tym "dodatkowy moduł szacunkowy ładowania" nie mogę tego zlokalizować, wujek google też niewiele podpowiada, czy to jest do w czerwonym kółeczku na zaznaczonym zdjęciu? https://zapodaj.net/d97194d6edff4.jpg.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Dyskusje ogólne


CitroenC3 Picasso

16 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

46 900

2015r.

163 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC5

17 900

2011r.

245 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System