Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Błąd elektrozaworu abs



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Monicar

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 13 Wrz 2019, 21:17
Temat postu:

Błąd elektrozaworu abs


Witam wszystkich jako nowa osoba na forum. Mam dość dziwny problem z ABS i zanim wymienię pompę chciałbym się skonsultować z wami bo może ktoś już to przerabiał. Dwa dni temu zakupiłem drugiego C5 2.0 Hdi z 2001r i pojawia się problem z elektrozaworem pompy ABS jak auto popracuje kilkanaście minut wywala błędy . Odstoi kilka godzin, napis stop oraz abs fault breek fault znika. Ruszę pompą kompem na diagnostyce uruchomi się kilka razy i również wywala błąd, Czy jest to możliwe żeby takie cuda działy się przez stary płyn hamulcowy? Czy raczej uwalona pompa? Pozdrawiam i liczę na pomoc
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 00:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Błąd elektrozaworu abs


Stary płyn powoduje wewnętrzną korozję pompy ABS, możesz spróbować wymienić płyn, sprawdź wtyczkę przy pompie ABS, potrafi korodować.
Powrót do góry
Piotr Monicar

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 12:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Błąd elektrozaworu abs


Wtyczka jest ok za to sama pompa wygląda strasznie, jak ze złomu wyciągnięta. Koszt używki to na allegro 25zl nie będę kombinował i ją wymienię. Póki pompa nie dojdzie zjanuszowalem i zakleilem napis stop aby tak po oczach nie walił
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 13:01
Temat postu:

Re: Błąd elektrozaworu abs


Piotr Monicar napisał:
pojawia się problem z elektrozaworem pompy ABS jak auto popracuje kilkanaście minut wywala błędy . Odstoi kilka godzin, napis stop oraz abs fault breek fault znika. Ruszę pompą kompem na diagnostyce uruchomi się kilka razy i również wywala błąd

Problem może tkwić w skrzynce sterowniczej przy pompie ABS -> zmiany temperatury i "zimne luty" na płytce z elektroniką.
Naprawa jest dosyć skomplikowana. Sad
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 14:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Błąd elektrozaworu abs


Skoro już było podłączane pod komputer to jaki błąd wyskoczył?

Mnie się wydaje tak z opisu, że wina leży po stronie czujnika, a temu, że: Odstoi kilka godzin, napis stop oraz abs fault breek fault znika.. Bo gdyby to rzeczywiście byłby uszkodzony moduł ABS w pompie to po chwili uruchomienia silnika od razu wyświetlał błąd czyli, nie jest to stały błąd i szkoda, że nie podajesz kodu błędu dla zweryfikowania.

Jakim testerem robisz wysterowanie i nie które rzeczy wysterowanie przez takie próby bierze się na własną odpowiedzialność o czym również komputer informuje, bo ABS nie działa i nie załącza w trakcie postoju więc... może te błędy wyskakują i choć tu nie wiadome jakie wyskakują Tobie błędy.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 14:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Piotr Monicar

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 18:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Błąd elektrozaworu abs


Jedyny tester który chce gadać z tą c5 jest autocom od Delphi i tym też wysteroweuje pompę. Diagbox z nią nie gada, nawet śmieszny vicar (mega chińczyk ale poręczny mały skaner) wywala error link gdzie zawsze o dziwo nie miał problemu z odczytem mega egzotycznych aut. Testery sprawne z drugą c5 jak i z innymi autami łączą się bez problemu. Delphi nie podaje kodu błędu, jest tylko informacja błąd zaworu elektromagnetycznego obecny oczywiście w układzie abs
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 18:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Błąd elektrozaworu abs


Cytat:
nawet śmieszny vicar (mega chińczyk ale poręczny mały skaner) wywala error link gdzie zawsze o dziwo nie miał problemu z odczytem mega egzotycznych aut.
Z takiego śmiesznego to mechanicy naciągnęli koszty od właściciela, że nawet nie rozwiązując przyczyny i tu wcale się nie zdziwię, że i tu Ciebie ten skaner namącił Laughing Twisted Evil Laughing



Cytat:
Jedyny tester który chce gadać z tą c5 jest autocom od Delphi
Też mam taki skaner z tym programem i wiesz, jakoś u mnie kody pokazują oraz opis takowego błędu z tym, że nie w których przypadkach trzeba rozumieć tego programu i jej opis, bo w przeciwnym razie wprowadzi w obłęd.

Cytat:
. Diagbox z nią nie gada,
Made in china z klonem to i słusznie, że taki Citroen C5 nie chce gadać z badziewiem Laughing

Zrób chociaż zdjęcie z takowym błędem, ale nie jako wysterowania, bo to błędne koło sprawdzenie elementu takie jak ABS.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Piotr Monicar

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 19:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Błąd elektrozaworu abs


U mnie nie chińczyk nie namieszał. Nie podpinałem go wcześniej. Teraz próbowałem bo Delphi nie podał kodu błędu( Delphi ori nie chińczyk) a małego używam tylko suma sumarum do kasowania check przy antipolution w breaku i błędzie kata przy scenicu co na gazie popyla i zapali się raz na parę miesięcy. Ewentualnie jakiś SsangYongow czy innych tatow co ich Delphi nie ogarnia. Diagbox klon bo ciężko na necie dokopać się do oryginału. Nawet diagbox y za gruby chajs okazują się klonami. Już dwa oddałem. Wrzucę jutro fotę z programu. Dzisiaj odpuszczę bo mnie narzeczona opier. że znów nowa zabawka i tylko siedzę przy aucie a za dwa tygodnie ślubujemy to ryzykować nie będę
Powrót do góry
Piotr Monicar

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylnica/ wielkopolskie
Posiadane auto: C5 break 2.0 16v c5 2.0 hdi scenic 1ph2 1.6 16v megane cabrio 1ph1 1.6.8v Punto 2 fl 1.2 8v premency 1.8 lpg golf II GTI
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 19:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Błąd elektrozaworu abs


Co jest jeszcze dobre. Wyjąłem licznik zakleilem kontrolki taśmą aby napis stop mnie nie drażnił, wkładam przekręciam kluczy a tu kontrolka ESP się zapaliła i gaśnie normalnie po odpaleniu silnika( pomarańczowy trójkącik przy wskaźniku paliwa) a byłem przekonany że ten egzemplarz ESP nie ma i jak to możliwe że to funkcjonuje jak nie działa abs Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie

CitroenXsara Picasso

11 800

2008r.

194 650 km

lubelskie

CitroenC4 Grand Picasso

15 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System