Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) Tył auta nie reaguje na tryb szosowy !!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Standobry

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowosądecki
Posiadane auto: Citroen Xantia 2.0 i 8v 1994r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Wrz 2019, 20:01
Temat postu:

Tył auta nie reaguje na tryb szosowy !!!


Witam Smile

Mam taki problem w swoim Citroenie Xantii. Zawieszenie jest z 4 kulami na stronę rocznik 94. Całe zawieszenie działało bez problemu. Po jakimś czasie tył zawieszenia stwardniał. Okazało się że przód jest w trybie do jazdy a tył samochodu opadł całkowicie. Poczytałem to tu to tam. Wywnioskowałem że korektor wysokości jest zabrudzony. Wymontowałem go i cały mechanizm łączący korektor z cięgnem. Rozebrałem i wyczyściłem korektor wysokości. Oprócz tego zapieczony był cały mechanizm. Wyczyściłem, posmarowałem. Zamontowałem, ale problem dalej jest taki sam. Górny i dolny serwis działa. Auto reaguje teraz na tył nawet szybciej i zgaszone nie opada. Próbowałem też kluczem 12 z przodu popuszczać ciśnienie kilkukrotnie i też nie pomogło.

Czy przyczyną może być uszkodzona środkowa kula czyli akumulator ciśnienia ? Dodam tylko, że w czasie podnoszenia się samochodu z serwisu dolnego na górny usłyszałem jakby pisk z okolic akumulatora ciśnienia. Sprawdzałem też napięcie na kablu od elektrozaworów i pokazuje 0 V z przodu i z tyłu. Czy tak ma być ? Czy może napięcie jest tylko w momencie poruszania dźwignią ?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 00:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Tył auta nie reaguje na tryb szosowy !!!


Wygląda na problem samego korektora wysokości, to jego jest zadanie zatrzymać podnoszenie lub opuszczanie w odpowiedniej pozycji.

Jeśli będzie uszkodzony akumulator ciśnienia to pompa będzie częściej pracowała.

Elektrozawory są sterowane impulsowo, więc miernik powinien pokazać kilka V, ale nie pamiętam zasady działania w Xanti, czy on jest normalnie otwarty a dostaje napięcie jak ma się utwardzić czyli odłączyć te środkowe sfery.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 14 Wrz 2019, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Xantia ) Tył auta nie reaguje na tryb szosowy !!!


Witam.
Obejma na drążku nie jest przestawiona?
Z tego co piszesz.wnioskuję,że masz hydroaktywne zawieszenie(8 sfer?)Jak tak to sprawdź napięcie po włączeniu HA i wyłączeniu.
Jak ustawisz pozycję do jazdy spróbuj mu z tyłu pomóc przez ruszenie dźwigni korektora pod spodem.
A może cięgno od dźwigni wysokości jest wygięte?
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System