Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Uszkodzenie koła zębate rozrządu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 13 Paź 2019, 20:04
Temat postu:

Uszkodzenie koła zębate rozrządu.


Witam wszystkich i chciałbym się podzielić spostrzeżeniami, bo nigdy takiej przyczyny nie spotkałem przy takim przebiegu auta i o tym za chwilę.
Auto to Citroen C3 II 1.2 benzyna bez instalacji LPG i tak, podczas jazdy auto zgasło nie wydając żadnych niepokojący dźwięków (to pytałem czy były jakieś niepokojący dźwięk i jak twierdzi, że nic takiego nie było i że silnik tylko zgasł) i podczas próby odpalenia silnika słychać, że rozrusznik kręci, ale coś na tyle dziwnie, że pierwsze podejrzenie padły na przedstawienie rozrządu i jak się okazało trafna diagnoza z tym, że po zdjęciu osłony od wałka rozrządu pasek był cały i nie było luzu za to podczas kręcenia rozrusznika, pasek jak i koło wałka rozrządu stało w miejscu co mnie zdziwiło, więc czeka mnie jutro rozbiórka i teraz pytanie: Co mogło się stać przy takim przebiegu auta?

Teraz czeka mnie sprawdzenie czy ten silnik 1.2 jest kolizyjny, bo silnik 1.1 wiem, że jest kolizyjny, ale jak wygląda w silniku 1.2? (tego jeszcze nie wiem) Podejrzewam, że to już będzie grubsza sprawa jeśli się okaże kolizyjny i o tym oczywiście poinformuję.
Przebieg auta jeśli ważne to bardzo niski, bo nie ma jeszcze 100 tys.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 01:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Uszkodzenie koła zębate rozrządu.


A był robiony rozrząd? Może mechanik zapomniał założyć klina.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 08:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Uszkodzenie koła zębate rozrządu.


Też później o to pytałem i jednak nie był robiony rozrząd, bo nawet tutaj podejrzewałem, że śruba była niedokręcona i niezabezpieczona specjalnym klejem przed odkręceniem śrub, ale nic takiego miejsca nie było robione jeśli chodzi o rozrząd.

cd.
Po weryfikacji dane auta jednak nie jest to silnik 1.2, a tylko 1.1 i choć w dowodzie ma wpisane 1.2 to ktoś źle dane wpisał do dowodu przy rejestracji i jak można podejrzewać to ten co sprowadza auta. (dokładne dane auta to Citroen C3 III 1.1 według rozkodowanego numeru VIN)
Uszkodzenie uległo pasek rozrządu (choć pasek cały lecz z uszkodzeniem) w tym i głowica do remontu.
Chcąc się podzielić inf. związane koszty samych części bez napraw głowicy to 675 zł
1. Uszczelka pod głowicę
2. Uszczelki kolektora ssącego i wydechowego
3. Komplet rozrządu
4. Filtr oleju i olej
5. Termostat (tutaj to czyste złodziejstwo) wraz z płynem chłodzącym

Pozostaje koszty naprawy głowicy również komplet napraw więc koszty jeszcze nie znam. (o tym też poinformuję)
Co do naprawy całościowo to wycena jest indywidualna, bo wiadomo o co chodzi Wink

Przyczyna uszkodzenie paska to poprzez przestawienie i zablokowania tłoka z zaworem.

cd.
Obiecałem poinformować i tak:
Cytat:
koszty naprawy głowicy również komplet napraw
Koszty naprawy 350 zł w tym wszystkie nowe zawory wstawione oraz nowe uszczelniacze.

Więc temat zakończony Wink
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System