Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Antipolution folout w 1.8 16v 07 rok.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Masterplum

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Omega, mb a140
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Kwi 2019, 07:55
Temat postu:

Antipolution folout w 1.8 16v 07 rok.


Witam serdecznie. Pojawił mi sie komunikat antipolution folout i oczywiscie check engin sie pali. Po podpieciu kompa wyskakują takie historie:
Potwierdzone i zachowane kody (mode 3)
Sterownik E8
P0170 korekta dawki paliwa (bank 1 )
P01336 zalezny od producęta
P0172 mieszanka za bogata (bank 1)
Kody bierzace w poprzednim i obecnym cyklu jazdy (mode 7)
Sterownik E8
P0170 korekta dawki paliwa ( bank 1)
Silnik odpala normalnie czasem w komorze silnika rzuci go . nie ma problemu z jazdą nie gasnie. Błędy skasowane po 2 dniach wrócily. Cewka egr sondy lamda przepustnica przeplywomierz katalizator? Wyczytalem ze komunikat ten odpowiadac moze tym podzespołom. Interfejs delphi lexia nie za wiele powiedziala. Czy ktos moze wie oco chodzi?[/img]


Ostatnio zmieniony przez Masterplum dnia Wto 30 Kwi 2019, 11:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Wto 30 Kwi 2019, 10:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Antipolution folout w 1.8 16v 07 rok.


Może coś pomoże.
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8959&highlight=Antipollution+fault

Ja mogę dodać,że sonda za katalizatorem wywala błąd catalytic converter fault i mruga kontrolka silnika...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 30 Kwi 2019, 11:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Antipolution folout w 1.8 16v 07 rok.


radzio77, ale z tego linku to inna przyczyna, bo tam problem z cewką i nikt nie pisze mi, że uszkodzona cewka nie wywala błąd i jest to bardzo odczuwalne wypadanie zapłonu niż przy zbyt ubogiej lub bogatej mieszance paliwa.

Najważniejsze to ten błąd: P0172 mieszanka za bogata (bank 1) oraz P0170 korekta dawki paliwa (bank 1 )
Jak sam opis wskazuje: Mieszanka zbyt bogata sterowana silniczkiem krokowym umieszczony w przepustnicy i jej przyczyna to trudne odpalenie silnika oraz szarpanie silnikiem w tym niestabilne obroty silnika przypominającego jakby wypadałoby zapłon lecz cewka nie ma nic tutaj wspólnego, bo musiałby być jeszcze dodatkowy błąd.
Sonda lambda też tutaj nie jest winny, bo odczytuje tym samym błędem które stwierdza zbyt bogata mieszanka czyli: Zbyt duża ilość paliwa lub powietrza przedostaje się do komory spalania, a co nim steruje jak nie silniczek krokowy umieszczony w przepustnicy.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Wto 30 Kwi 2019, 20:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Antipolution folout w 1.8 16v 07 rok.


Mieszanka za bogata ,dostaje za dużo paliwa.Silnik krokowy z tego co wiem jest odpowiedzialny za wolne obroty.
Po otwarciu przepustnicy silnika w zasadzie nie ma dużego znaczenia bo całe powietrze potrzebne idzie przez otwartą przepustnicę,a komputer ustala dawkę paliwa na podstawie kąta otwarcia przepustnicy, wartości podciśnienia w kolektorze i temperatury.
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8959&postdays=0&postorder=asc&highlight=Antipollution+fault&start=90

Mostek123 czytałeś cały wątek???

Cytat:
Witam, ja walczyłem miesiąc czasu z antipolution system fault (C4 GP 1.8i bez gazu). Auto na wolnych obrotach przygasało albo pracowało bez jakiegoś cylindra. Co mechanik to inna wizja: cewki, czujnik wału, komputer itd. Ostatecznie wszyscy zwalali winę na popychacze. Auto ma zaledwie 91tyś. Nie pozwoliłem na rozbieranie silnika. Trafiłem przypadkiem do elektronika samochodowego, który lubi takie zagadki. Po godzinie stwierdził, że jeden wtryskiwacz przelewa (daje o 1/2 więcej dawki niż powinien). Po wymianie tego jednego wtryskiwacza auto chodzi jak nowo narodzone.

Chciałem kolegę nakierować na całość problemu z tym komunikatem.Czytanie wyrywków czasem nie pomaga zbyt wiele...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Masterplum

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Omega, mb a140
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Maj 2019, 08:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Antipolution folout w 1.8 16v 07 rok.


Zakladając wtrysk czysto hipotetycznie przelanie dawki moglo by spowodowac p01336 czyli wypadanie zaplonu? I w konsekwencji odczyt z sąd o zbyt bogatej mieszance?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 01 Maj 2019, 08:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sro 01 Maj 2019, 09:55
Temat postu:

Re: Antipolution folout w 1.8 16v 07 rok.


Masterplum napisał:
Witam serdecznie. Pojawił mi sie komunikat antipolution folout i oczywiscie check engin sie pali. Po podpieciu kompa wyskakują takie historie:
Potwierdzone i zachowane kody (mode 3)
Sterownik E8
P0170 korekta dawki paliwa (bank 1 )
P01336 zalezny od producęta
P0172 mieszanka za bogata (bank 1)
Kody bierzace w poprzednim i obecnym cyklu jazdy (mode 7)
Sterownik E8
P0170 korekta dawki paliwa ( bank 1)

No właśnie tu wskazałeś ten błąd.
Te wskazania to z delphi?
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Masterplum

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Omega, mb a140
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Maj 2019, 11:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Antipolution folout w 1.8 16v 07 rok.


Tak delphi. Wlasnie jestem u mechaniora wymieniacza. Jest blad tylko p0170 korekta dawki paliwa sterownik e8 bank 1
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 02 Maj 2019, 13:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Antipolution folout w 1.8 16v 07 rok.


Cytat:
Silnik krokowy z tego co wiem jest odpowiedzialny za wolne obroty.
Właśnie, że nie tylko, a mam na przykładzie w Peugeocie które muszę wymienić ten silniczek krokowy, bo raz, że lekkie dodanie pedału przyśpieszenia nic się nie dzieje, ale jak dodam troszkę mocniej zaczyna szarpać i dalej niby jedzie lecz zamuleniem oraz doszło do tego, że wysokie obroty utrzymuje co spróbowałem po wykręceniu jej ruszyć (bo jak spróbuje obrócić to skraca się lub wydłuża w zależności w którą stronę obrócić) co tym samym poprawiło jazdy, ale jej i tak nie naprawisz, bo się zacina i żadne smarowidła, pryskania nic nie pomaga.
Przypomnę, że silniczek krokowy pomaga utrzymać wolne obroty, ale w trakcie jazdy jest również ważny dla prawidłowej mieszanki paliwo-powietrzne, a otwarcie gardzieli w przepustnicy ustala ilość wtryśniętego paliwa poprzez czujnik położenia gardzieli, ale razem wspólnie współpracują co również ważne dla wyższych obrotów silnika.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
szirer2

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarżysko-Kamienna
Posiadane auto: C4 Picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Wrz 2019, 22:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Antipolution folout w 1.8 16v 07 rok.


Witam. U mnie antipolution fault od jakiegoś roku pojawia się i znika. Zazwyczaj błąd pojawia się na niskich obrotach gdy auto stoi lub zaraz po odpaleniu. Czasami traci moc i wchodzi w tryb awaryjny a czasami tylko błąd na wyswietlaczu pokazuje a auto jeździ ok. Na luzie silnik pracuje troch nieregularnie, obroty lekko falują. Wymieniłem świece, cewke, używałem preparatów do czyszenia spalin i nadal nic. Błędy z komputera pojawiły się następujące p1336, p0303 ( błąd na 3 cylindrze o ile się nie myle) , p0326, po ich skasowaniu błąd antypollution znowu się pojawił i tym razem po podpięciu kompa wyskoczył tylko błąd na 4 cylinrdze. Proszę o pomoc jesli ktoś się już z takim przypadkiem spotkał. Zaznacze że auto to c4 picasso 2007 rok 1,8 benzyna bez gazu 250000 km przebiegu, rozrząd i sprzęgło zrobione 25000km temu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Cactus

49 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

36 900

2015r.

197 620 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System