Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin_Liberty

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Środa Wlkp
Posiadane auto: Peugeot 308 SW 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Wrz 2015, 20:17
Temat postu:

Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Witam

Niestety czeka mnie zabawa z płynem do FAP-a Sad Auto świeżo zakupione, więc nie wiem od jak dawna on się wyświetla. Przeglądałem kilka wątków na wielu forach i chcę się upewnić czy dobrze połączyłem wszystkie wątki.
Chciał bym uzupełnić płyn sam i mam tu kilka pytań:
1) czy ten płyn będzie ok: http://allegro.pl/plyn-eolys-dpx-176-dodatek-fap-dpf-3-litry-walker-i4972015743.html
auto z marca 2008, 2.0 HDI
2) ile tak mniej więcej wchodzi tego płynu? czy te 3 litry wystarczą?
3) wiem że po dolewce konieczne jest programowanie komputera, ale czy przed dolaniem coś jeszcze trzeba zrobić? ewentualnie jakaś diagnostyka układu?
4) czy za pomocą lexii można sprawdzić poziom zapchania filtra FAP?
5) jeszcze nie rozbierałem tego pojemnika, ale zakładam, że jest to ta słynna "nerka", więc czy można do niej dolewać tego płynu?

Wiem, że podobnych wątków jest wiele, ale tak na szybko wolę rozwiać moje wątpliwości wśród specjalistów Very Happy
Bo mam możliwość w dobrej cenie usunięcie tego filtra (mechaniczne + komputer), ale jeśli już jest ten układ to wolę dolać płynu. Serwis raczej odpada bo ceny powalają Crying or Very sad
Powrót do góry
heniecki

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brande-Dania
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDI
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 15 Wrz 2015, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Na twoje pytania ci nie odpowiem ale poczytaj forum peuegotklub.pl tam jest wiecej i obszerniej ta tematyka opisana i nie tylko a i ludzie sa bardzo pomocni i kumaci.
Powrót do góry
armel80

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ocieszyn/wielkopolska
Posiadane auto: Seat,Ibiza,Cupra tdi,1.9,2004
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 15 Wrz 2015, 21:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Witam,dał bym sobie spokój z tym płynem co w linku. po samym opisie już widac że coś jest nie tak,po pierwsze DPX stosowany był w pierwszych filtrach FAP czyli rok od ok2001 np. C5 I czyli stare modele. Eolys 176 nie jest ju stosowany,został zastąpiony INFINEUM lup POWERFLEX,a jaki powinieneś dolać zależy od koloru złąca przy zbiorniczku FAP. 3 litry starczą na dwa uzupełnienia,w nerkę wchodzi około 1,5 litra. Po uzupełnieniu konieczne jest zatwierdzenie diagnoskopem uzupełnienia dodatku.W razie co,posiadam na sprzedaż oryginalny płyn 3Litrowy
Powrót do góry
Marcin_Liberty

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Środa Wlkp
Posiadane auto: Peugeot 308 SW 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Wrz 2015, 22:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Dzięki za informację. Co do tego jaki powinien być konkretny płyn to wyczytałem, że zależy to od koloru złącza- tyle już wiem, ale auto na kanał wjedzie dopiero jutro. Gdzieś znalazłem info że w "nerkę " wchodzi coś ok 2,5 lita. Tam na aukcji są 2 płyny DPX i 176, więc trzeba wybrać.
Powrót do góry
heniecki

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brande-Dania
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDI
Piwa: 9/0
Wysłany: Sro 16 Wrz 2015, 16:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Nie moze wchodzic 1.5 litra bo ja sprawdzalem na kompie stan fapa i gosc z aso powiedzial mi ze mam jeszcze ponad 2l.auto ma 119 tys.km przebiegu i teraz nie wiem czy gostek co go sprzedawal juz uzupelnial czy to jeszcze od nowosci?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 16 Wrz 2015, 16:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lemozloc

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złocieniec
Posiadane auto: C4p 2,0 HDI 163 KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 28 Wrz 2015, 16:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Dolewałem, bo pokazał się komunikat ( mniej niż 30%). Rodzaj płynu zależny od koloru złącza - pojemnik 3 l "czerwonego" płynu w ASO kosztował 550 zł, a na uzupełnienie weszło ok. 1,5 l). Dostęp do "nerki" dość niewygodny (za filtrem paliwa). Proponuję sprawdzić stan FAP Lexią, a potem przystąpić do dolewki.
Po uzupełnieniu zaprogramować 100% napelnienia
Powrót do góry
zibi245

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): ross on wye
Posiadane auto: citroen c4 , VTR+ 1.6 HDI AUTO 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 00:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


gdzie dokladnie w lexia lub diagbox sprawdzis stan zapchania filtra. ja mam u siebie wieczne problemy. wiem, ze nerka pusta, ale mam kontoolke silnika, non stop. doagboxx pokazal p0238 - turbo charger boost sensor a circuit high

teraz pytanie czy ten sensor jest walniety czy tez mam kontorlke silnika bo nerka pusta lub filtr zapchany na maxa??


jakis klubowicz moze przebywa na terenie uk??
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
integro

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDi MCP Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Wrz 2016, 17:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Wracam do tematu komunikatu niskiego poziomu płynu do FAP-a. Pojawił mi się taki komunikat 3 pełne tankowania temu (pełne to każde po około 50 litrów). Pojechałem do znajomego mechanika, który używając medycznego języka "prowadzi" mi samochód od dłuższego czasu. Odkręcił osłonę pod podłogą i sprawdził organoleptycznie ile jest jeszcze dodatku do paliwa. I tutaj zaskoczenie. W nerce jest około 90% płynu i tak samo wskazywało w programie komputerowym. Piszę zaskoczenie bo samochód ten jest w moich rękach od 45 tys. kilometrów i przez ten czas nie miałem żadnych problemów z dodatkiem bądź samych filtrem FAP. Mechanik sprawdził pompkę dozującą - działa, podaje dodatek oraz czy nie są zapchane przewody dozujące - też nie są. A komunikat o niskim stanie ciągle wyrzuca. Moje pytanie: 1.jak to możliwe gdyby przyjąć, że poprzedni właściciel tuż przed sprzedażą zamontował nową nerkę, że po przejechaniu 45 tys. km tylko zużyłbym 10 procent Eolysu? Mogę założyć, że tę odległość pokonałem 50% miasto i 50% autostrady ale to też nie tłumaczy tak niskiego zużycia dodatku. 2.co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, gdzie tkwi przyczyna wyskakiwania tego komunikatu. Uprzedzając sugestie użytkowników jestem zadowolony z mojego egzemplarza przez ten czas praktycznie nic się nie działo, lałem paliwo zawsze do pełna i jeździłem aż do teraz. Pomóżcie!!!!
Powrót do góry
Bouzouki

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi 2007
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 09:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Podepnij pod kompa i sprawdź jak to wygląda w "systemie". Może w nerce masz 90% plynu a w kompie np.30%.Może nie było adaptacji po dolanie lub uzupełnieniu na 100%.
Powrót do góry
grzechu84

Dyskutant



Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów / Łaziska Górne / Górny Śląsk
Posiadane auto: Citroen, C4 , Grand Picasso , 2.0HDI, 2007
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 14 Wrz 2016, 11:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Jeśli w nerce jest na oko 90% płynu to zapewne jest problem z dozowaniem, obstawiał bym coś w rodzaju ( brak komunikacji z modułem dozowania ) Bo skoro nerka starcza na około 100tyś km , a po 45tyś ubyło 10% to jednak problem. Warto sprawdzić czy po tankowaniy nie występuje taki problem w dzienniku błędów.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Mariusz M

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno/Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 308 1.5 HDI AT6
Piwa: 11/5
Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 13:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


integro napisał:
Wracam do tematu komunikatu niskiego poziomu płynu do FAP-a. Pojawił mi się taki komunikat 3 pełne tankowania temu (pełne to każde po około 50 litrów). Pojechałem do znajomego mechanika, który używając medycznego języka "prowadzi" mi samochód od dłuższego czasu. Odkręcił osłonę pod podłogą i sprawdził organoleptycznie ile jest jeszcze dodatku do paliwa. I tutaj zaskoczenie. W nerce jest około 90% płynu i tak samo wskazywało w programie komputerowym. Piszę zaskoczenie bo samochód ten jest w moich rękach od 45 tys. kilometrów i przez ten czas nie miałem żadnych problemów z dodatkiem bądź samych filtrem FAP. Mechanik sprawdził pompkę dozującą - działa, podaje dodatek oraz czy nie są zapchane przewody dozujące - też nie są. A komunikat o niskim stanie ciągle wyrzuca. Moje pytanie: 1.jak to możliwe gdyby przyjąć, że poprzedni właściciel tuż przed sprzedażą zamontował nową nerkę, że po przejechaniu 45 tys. km tylko zużyłbym 10 procent Eolysu? Mogę założyć, że tę odległość pokonałem 50% miasto i 50% autostrady ale to też nie tłumaczy tak niskiego zużycia dodatku. 2.co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, gdzie tkwi przyczyna wyskakiwania tego komunikatu. Uprzedzając sugestie użytkowników jestem zadowolony z mojego egzemplarza przez ten czas praktycznie nic się nie działo, lałem paliwo zawsze do pełna i jeździłem aż do teraz. Pomóżcie!!!!


Zuzycie Eolysu nie jest uzależnione od Twojej jazdy, ale od sposobu tankowania. W mojej C5 zbiornik dodatku ma ok 3 litry (3.000 gram), i teraz przy tankowaniu dodawany jest ten środek w ilości ok 8-10 gram, przy każdym tankowaniu. Prosta kalkulacja, tankuję zawsze pod korek, przejeżdzam na zbiorniku ok 1100 -1200 km (wyłącznie trasa), ale dla prostego rachunku weźmy równy 1000 km, czyli jeżeli tankujemy do pełna raz na 1000 km to płynu wystarczy nam na 300 tys. km przebiegu. To jest prosta matematyka. Sytuacja sie zmienia, jak tankujemy po 50-100 PLN, wtedy nawet po 60 tys. km może być już pusto.
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 20:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Mogę się mylić - ale jestem niemal pewien, że czynnik dawkowany jest w odpowiedniej proporcji w zależności od ilości zatankowanego paliwa. Problemem jest tankowanie za "5 zł" bo jest podawana minimalna dawka i w takiej sytuacji będzie za duża do ilości dolanego paliwa. Podobnie jest zresztą przy każdym otwarciu baku - nawet jak nic nie wlejesz to dodatek w min. zaprogramowanej ilości zostanie dodany.
Sposób jazdy ma także wpływ na tempo zużywania się dodatku. Jeśli auto pali 5l na 100km to wiadome jest, że starczy go na dłużej niż w takim samym samochodzie gdzie kierownik ma ciężkie stopy i auto pali mu 10l.....
_________________
Powrót do góry
integro

Debiutant



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 HDi MCP Exclusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Lis 2016, 22:01
Temat postu:

Zamknięcie tematu


Chciałbym zamknąć podniesiony przeze mnie temat. Już znaczny czas temu pojechałem do autoryzowanego serwisu Citroena. Podeszli z zapałem do tematu ale pierwsze podejście spalili - nie poradzili sobie. Dopiero za drugim razem gdy był spec od oprogramowanie wyprowadził wszystko na prawidłową ścieżkę. Okazało się że sprawa dotyczyła oprogramowania a konkretnie coś komputerowi się samemu poprzestawiało. Wykasowanie w jednym miejscu, wpisanie w drugim (nie dochodziłem już nawet co, liczył się dla mnie efekt) i od dłuższego czasu brak jakichkolwiek komunikatów.
Powrót do góry
Artur_kubica

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Citroën C4 II 1.6 VTi Exclusive 2011 + Berlingo III 1.6 16V z LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Gru 2017, 09:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


A ma ktoś pełną procedurę albo choc plus minus moze opisac gdzie w lexii zrobic dodanie plynu w c4 grand picasso, bo po dolwece nie wiem gdzie szukać kasowania. Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
cube80

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Sie 2019, 11:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Komunikat o niskim poziomie płynu do FAP-a


Witam, wiem że temat już stary ale może ktoś rozwiązał powyższy problem kasowania błędu. U siebie mam podobny przypadek. Pojawił się komunikat o niskim poziomie dodatku, wymieniłem worek i ustawiłem wymianę worka na nowy ale komunikat nadal nie znika. Skasowałem błąd ale przy pierwszym uruchomieniu ponownie się pojawił. Może ktoś może pomóc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System