Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doktor_ok

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C8 2,0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 12:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Dodawanie oleju 2T do oleju napędowego, teoretycznie mogłoby przynieść jakieś pozytywne skutki jeśli byłoby to czynione od nowości, czyli żywotność układu paliowego mogłaby wydłużyć się bez awarii np. z 300 tys. km do 400 tys. km.
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 21:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


danielc592 napisał:
warsztat zajmuje sie praktycznie tylko citroenami, wiec maja o nich na pewno duze pojecie.
Jutro sie dowiem czy cos wyjdzie.

Minęło kilka dni. Przypuszczam, że wielu czytelników Forum jest ciekawych, czy przyczyną gaśnięcia silnika HDi była "przytarta" pompa wysokiego ciśnienia, czy to było coś innego?

ABDANK napisał:
można zaobserwować, patrząc pod światło, jak zachowuje się olej T2 w otoczeniu oleju napędowego zaraz po wlaniu do butelki, i sprawdzić czy zmieniło się coś po kilku godzinach.

Kolego danielc592 i kolego doktor_ok - podzielcie się proszę na Forum z czytelnikami swoją opinią - jakie są Wasze obserwacje związane z dolewką do oleju napędowego oleju przeznaczonego do silników dwusuwowych?

doktor_ok napisał:
Dodawanie oleju 2T do oleju napędowego, teoretycznie mogłoby przynieść jakieś pozytywne skutki jeśli byłoby to czynione od nowości

Mam nadzieję, że każdy posiadacz nowego samochodu z nowoczesnym silnikiem HDi powstrzyma się z decyzją o intuicyjnym dolaniu oleju do dwusuwów do zbiornika paliwa. Exclamation

Proponuję, aby założyć nowy post pod tytułem: dodawanie oleju do dwusuwów do oleju napędowego. Wink
Powrót do góry
danielc592

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2.0 HDI 103kW
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 23:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Witam. Niestety nie wiem jeszcze co bylo przyczyna, poniewaz z autem jestem umowiony dopiero na nastepny czwartek.
Mam natomiast wiesci odnosnie gasniecia, moze byc w tym nieco mojej winy poniewaz zdarzylo mi sie lac za przyslowiowe "50zl" (wiekszosc tankowan bylo w przedziale 50-100) i wyjezdzac paliwo do rezerwy. Drugi aspekt to taki, ze czytalem duzo na forach o tej dolewce oleju 2t do diesla i jakosci naszego paliwa szczegolnie w letniej porze, bo te zimowe jest troche wzbogacane i doszedlem do wniosku, ze skoro nie zaszkodzi to warto sprobowac nawet jesli mialoby nie pomoc. Zalalem pelny zbiornik paliwa premium i dolalem 200ml 2t, wedlug zalecen no i odpukac od ponad 500km zrobionych tylko po miescie, zadnego problemu z odpalaniem i gasnieciem nie zaobserwowalem, nie wiem czy to bardziej zasluga lepszego paliwa czy tego oleju. Mimo wszystko i tak czekam na czwartek czy cos wyjdzie w tym temacie i na pewno dam znac
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System