Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danielc592

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2.0 HDI 103kW
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 20:07
Temat postu:

Problem z odpalaniem auta


Witam. Posiadam auto Citroen C5 2.0Hdi 103kW z 2009 roku i od pewnego czasu mam problem z odpalaniem silnika. Zdarza sie to raz na jakis czas, nie ma reguly, ale chodzi o to, ze odpala i od razu gasnie, nie reagujac na pedal gazu i czasem musze go tak z 10 razy odpalic az zaskoczy i trzymac go chwile na gazie i potem jest ok. Niekiedy przez 2 tygodnie nie ma problemu z odpalaniem, czlowiek mysli ze juz jest dobrze i nagle znow odpala i gasnie. Zdarzylo sie tez czasem, ze zgasl mi na skrzyzowaniu na wolnych obrotach. Ma ktos pomysl co to moze byc?
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 21:06
Temat postu:

Re: Problem z odpalaniem auta


danielc592 napisał:
odpala i od razu gasnie, nie reagujac na pedal gazu i czasem musze go tak z 10 razy odpalic az zaskoczy i trzymac go chwile na gazie i potem jest ok.

To może być niedrożność filtra paliwa, Arrow a nawet poważniejsza awaria, która mogła powstać na odcinku od zbiornika paliwa aż do końcówek wtryskiwaczy. Idea

Odpowiedź być może jest ukryta w pytaniu: jak często był wymieniany filtr paliwa w Twoim Citroenie C5? Rolling Eyes
Powrót do góry
danielc592

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2.0 HDI 103kW
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 21:15
Temat postu:

Re: Problem z odpalaniem auta


ABDANK napisał:
danielc592 napisał:
odpala i od razu gasnie, nie reagujac na pedal gazu i czasem musze go tak z 10 razy odpalic az zaskoczy i trzymac go chwile na gazie i potem jest ok.

To może być niedrożność filtra paliwa, Arrow a nawet poważniejsza awaria, która mogła powstać na odcinku od zbiornika paliwa aż do końcówek wtryskiwaczy. Idea

Odpowiedź być może jest ukryta w pytaniu: jak często był wymieniany filtr paliwa w Twoim Citroenie C5? Rolling Eyes

Kupilem go pol roku temu i sprzedawca zapewnial, ze jest po serwisie olejowym i filtrow. Przejechalem nim jak do tej pory niecale 20tysiecy kilometrow, ale przyznam szczerze, ze auto mialo pare ukrytych wad z ktorymi musialem sie borykac, wiec zaczynam watpic czy ten serwis filtrow to nie byla kolejna sciema.
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 21:35
Temat postu:

Re: Problem z odpalaniem auta


danielc592 napisał:
Kupilem go pol roku temu i sprzedawca zapewnial, ze jest po serwisie olejowym i filtrow. Przejechalem nim jak do tej pory niecale 20tysiecy kilometrow

Po takim przebiegu, i w tej sytuacji, z czystym sumieniem można zrobić wymianę starego filtra paliwowego na nowy Arrow i koniecznie sprawdzić w jakim stary filtr jest stanie (dokładnie obejrzyj materiał w zakładkach wkładu filtrującego). Idea
Powrót do góry
danielc592

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2.0 HDI 103kW
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 22:43
Temat postu:

Re: Problem z odpalaniem auta


ABDANK napisał:
danielc592 napisał:
Kupilem go pol roku temu i sprzedawca zapewnial, ze jest po serwisie olejowym i filtrow. Przejechalem nim jak do tej pory niecale 20tysiecy kilometrow

Po takim przebiegu, i w tej sytuacji, z czystym sumieniem można zrobić wymianę starego filtra paliwowego na nowy Arrow i koniecznie sprawdzić w jakim stary filtr jest stanie (dokładnie obejrzyj materiał w zakładkach wkładu filtrującego). Idea

Dam go do mechanika na kompletny serwis filtrow i oleju, bo i tak mnie niedlugo czeka wymiana, wiec raczej nie sprawdze, ale poprosze mechanika zeby zwrocil uwage w jakim jest stanie.
Niedawno robilem klimatyzacje to mial robiona diagnostyke komputerowa i mechanik powiedzial, ze nie ma zadnych bledow jedynie cos ze swieca zarowa, ale mysle ze to nie bedzie tego przyczyna, bo odpala za kazdym razem tylko ze gasnie.
Mam tylko nadzieje, ze nie kupilem skarbonki bez dna, bo juz w ciagu pol roku eksploatacji wydalem na niego wiecej niz na moje poprzednie auto przez ponad dwa lata.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 22:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
doktor_ok

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C8 2,0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 23:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Z tą świecą to też bym tego nie bagatelizował. Może ona w tym momencie nie jest sprawcą tego ze silnik gaśnie, ale przy niskich temperaturach zaczną pojawiać się problemy. Dodatkowo taka przepalona swieca jeśli długo nie grzeje, może stawiać większe problemy przy jej wykręceniu przy wymianie. Dostęp do nich w silniku 2,0 hdi jest dość ciężki. Silniki diesla „współczesne” aby żyły długo i szczęśliwie wymagają bardzo skrupulatnych przeglądów. Wiec trzeba na czas wymieniać olej i wszystkie filtry.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 14 Sie 2019, 02:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Może być zapowietrzający się układ paliwowy, niestety ale typowy problem w tych silnikach. A może być jakiś inny problem, ale to już musisz diagnozować najlepiej dedykowanym oprogramowaniem czyli Diagboxem.
I nie sprawdzenie błędów, ale pomiar parametrów np podczas rozruchu.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 14 Sie 2019, 21:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Pewnie jest tak jak napisał Piotrek Wink
Powrót do góry
danielc592

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2.0 HDI 103kW
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 30 Sie 2019, 14:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Witam, prawdopodobnie jednak problemem gasniecia i odpalania okazal sie rozrzad, ktory przeskoczyl o jeden zabek, na szczescie w te strone gdzie nie poszlo po zaworach i tlokach, a komputer staral sie korygowac to dawka powietrza i paliwa. Tak samo po wymianie zniklo dlawienie i szarpanie przy lekko wcisnietym gazie w okolicach 2tysiecy obrotow.
Powrót do góry
doktor_ok

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C8 2,0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sie 2019, 22:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


To że rozrząd sam przeskoczył wydaje mi się że nie jest możliwe. Każdy pasek jest tak dopasowany, że nawet jeśli rolka napinająca się trochę poluzuje i tak powinien pozostać na swoim miejscu. Aby pasek przeskoczył o jeden ząbek to musiałby się chyba wydłużyć. Jeśli jest jednak przesunięty faktycznie o jeden ząbek, to skłaniałbym się do stwierdzenia że ktoś kto go wcześniej wymieniał, źle ustawił sobie blokady i tym samym źle założył pasek.
Powrót do góry
danielc592

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2.0 HDI 103kW
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 30 Sie 2019, 23:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Dokladnie to zasugerowal mechanik, ze ktos go musial zle poskladac.
Niestety moja radosc nie trwala zbyt dlugo, bo mimo ze auto po pelnym serwisie olejowym, filtrow i rozrzadu odzylo i chodzi bardzo ladnie to dzisiaj znow zgaslo mi na swiatlach, wiec juz nie wiem co jest grane. Dodatkowo po tankowaniu zapalila sie informacja o niskiej ilosci plynu w FAPie, wiec w poniedzialek znow jade do chlopakow od citroenow uzupelnic plyn i zglosze problem z gasnieciem, byc moze znajda jakies inne rozwiazanie.
Normalnie nie ma miesiaca z tym samochodem bez jakiejs przygody, zaczynam rozumiec przyslowia o francuzach ;P
Ale walcze dalej Smile
Powrót do góry
doktor_ok

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C8 2,0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sie 2019, 23:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Przysłowie o francuzach to raczej się ma do samych Francuzów użytkujących te samochody. Same silniki są ok pod warunkiem stosowania się do zaleceń serwisowych. Druga kwestia to chyba dotycząca wszystkich samochodów, to kręcenie liczników. Kupujesz samochód który teoretycznie ma np. 200k, a faktycznie jest bliski 1M, więc pewne sprawy z racji zużycia mogą wychodzić. A wracając do tematu to Lexia/Diagbox na laptopie i coś w końcu pokaże.
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Sob 31 Sie 2019, 15:44
Temat postu:

Re: Problem z odpalaniem auta


danielc592 napisał:
Citroen C5 2.0Hdi 103kW z 2009 roku i od pewnego czasu mam problem z odpalaniem silnika. Zdarza sie to raz na jakis czas, nie ma reguly, ale chodzi o to, ze odpala i od razu gasnie, nie reagujac na pedal gazu

Brak reakcji na naciskanie pedału przyspieszenia podczas odpalania silnika w Citroenie C5 HDi jest typowym objawem uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia.

danielc592 napisał:
musze go tak z 10 razy odpalic az zaskoczy i trzymac go chwile na gazie i potem jest ok.

Wielokrotne próby odpalenia silnika (raz za razem) w Citroenie C5 HDi powodują pogłębianie się awarii pompy wysokiego ciśnienia, ponieważ w przewodzie paliwowym na odcinku od zbiornika paliwa do pompy wysokiego ciśnienia powstaje podciśnienie z jednoczesnym tworzeniem się pęcherzyków powietrza. Konsekwencją tego jest "zapowietrzanie się" układu paliwowego (o czym wspomniał powyżej kolega Pyotrek, a kolega __Robert__ potwierdził taką możliwość). Z powodu niedrożności filtrów i zapowietrzania się pompy wysokiego ciśnienia, uszkodzeniu ulegają współpracujące elementy, ponieważ są czasowo narażone na pracę bez smarowania i bez chłodzenia, metal trze o metal, powierzchnie trące o siebie w takich warunkach łuszczą się co jest nazywane "opiłkowaniem pompy wysokiego ciśnienia". Opiłki metalowe zaczynają krążyć w układzie paliwowym i zatykają mikrootworki w końcówkach wtryskiwaczy, co powoduje zakłócenia pracy silnika Common Rail.

danielc592 napisał:
Zdarzylo sie tez czasem, ze zgasl mi na skrzyzowaniu na wolnych obrotach. Ma ktos pomysl co to moze byc?

Samoczynne gaśnięcie silnika HDi w czasie pracy na wolnych obrotach jest najczęściej spowodowane:
1) wysokim zanieczyszczeniem końcówek wtryskiwaczy metalowymi opiłkami, które krążą w układzie paliwowym,
2) dostaniem się do wtryskiwaczy pęcherzyków powietrza, które zostały wtłoczone przez pompę wysokiego ciśnienia,
i z braku odpowiednich dawek wtryśniętego paliwa do cylindrów, dochodzi do zatrzymania pracy silnika HDi. Rolling Eyes

Bez zmierzenia ciśnienia paliwa podawanego z pompy wysokiego ciśnienia na szynę Common Rail podczas próby rozruchu silnika HDi i sprawdzenia innych istotnych parametrów przy użyciu programu Diagbox, powyższy opis pozostanie jedynie w sferze teoretycznych przypuszczeń. Question

Można też (najlepiej wieczorem lub w półmroku garażu) sprawdzić w zbiorniku paliwa obecność opiłków, poprzez poświecenie bardzo silnym strumieniem białego światła z latarki elektrycznej (w otwór, gdzie jest montowana pompa paliwa, pod tylną kanapą). Jeżeli paliwo będzie opalizowało metalicznie, srebrzyście lub złotawo to będzie oznaczało, że jest awaria pompy wysokiego ciśnienia.
Sposób taki podał w jednym z postów kolega Mostek123 i jest to bardzo praktyczna porada zweryfikowania obecności opiłków w układzie paliwowym Citroena C5.

Wszystkie filtry w Twoim Citroenie C5 zostały niedawno wymienione, ale nie wspominasz nic na temat stanu w jakim był wkład filtrujący (co zasygnalizowałem wcześniej) w starym filtrze paliwa -> w mojej ocenie, to poważny błąd na drodze do ustalenia przyczyny gaśnięcia silnika HDi. Exclamation

A, jeszcze moja opinia dotycząca francuskich aut -> jeżeli chodzi o Citroena C5 Question -> auto fantastyczne Exclamation
Powrót do góry
danielc592

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2.0 HDI 103kW
Piwa: 3/1
Wysłany: Nie 01 Wrz 2019, 17:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Dzieki za wszystkie wyjasnienia i informacje ABDANK.
Chcialem sprawdzic wklad filtra, lecz nie poinformowalem o tym przy oddaniu auta, a przy odbiorze mokre filtry juz byly gdzies wywiezione, zostaly tylko dwa paski, rolki i filtr powietrza.
Jednak mysle, ze gdyby bylo ich jakos nadzwyczaj duzo w filtrze to zostalbym o tym poinformowany, poniewaz zglosilem ten problem juz na poczatku i mechanik dzwonil mi w czasie naprawy, ze to gasniecie moglobyc spowodowane wlasnie tym rozrzadem. A warsztat zajmuje sie praktycznie tylko citroenami, wiec maja o nich na pewno duze pojecie.
Jutro sie dowiem czy cos wyjdzie.
A mam jeszcze jedno pytanie, znajomy ktory prowadzi stacje diagnostyczna poradzil mi dolewac do baku przy tankowaniu olej T2, zeby poprawil smarowanie w ukladzie paliwowym, ma to sens?


Ostatnio zmieniony przez danielc592 dnia Nie 01 Wrz 2019, 22:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Nie 01 Wrz 2019, 21:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


danielc592 napisał:
znajomy ktory prowadzi stacje diagnostyczna poradzil mi dolewac do baku przy tankowaniu olej T2, zeby poprawil smarowanie w ukladzie paliwowym, ma to sens?

Kolego danielc592, przypuszczam że sam odpowiesz sobie na to pytanie, kiedy do dużej, plastykowej butelki po wodzie mineralnej wlejesz olej napędowy, a następnie dolejesz porcję oleju T2 -> można zaobserwować, patrząc pod światło, jak zachowuje się olej T2 w otoczeniu oleju napędowego zaraz po wlaniu do butelki, i sprawdzić czy zmieniło się coś po kilku godzinach. Rolling Eyes
Powrót do góry
doktor_ok

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C8 2,0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 12:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Dodawanie oleju 2T do oleju napędowego, teoretycznie mogłoby przynieść jakieś pozytywne skutki jeśli byłoby to czynione od nowości, czyli żywotność układu paliowego mogłaby wydłużyć się bez awarii np. z 300 tys. km do 400 tys. km.
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 21:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


danielc592 napisał:
warsztat zajmuje sie praktycznie tylko citroenami, wiec maja o nich na pewno duze pojecie.
Jutro sie dowiem czy cos wyjdzie.

Minęło kilka dni. Przypuszczam, że wielu czytelników Forum jest ciekawych, czy przyczyną gaśnięcia silnika HDi była "przytarta" pompa wysokiego ciśnienia, czy to było coś innego?

ABDANK napisał:
można zaobserwować, patrząc pod światło, jak zachowuje się olej T2 w otoczeniu oleju napędowego zaraz po wlaniu do butelki, i sprawdzić czy zmieniło się coś po kilku godzinach.

Kolego danielc592 i kolego doktor_ok - podzielcie się proszę na Forum z czytelnikami swoją opinią - jakie są Wasze obserwacje związane z dolewką do oleju napędowego oleju przeznaczonego do silników dwusuwowych?

doktor_ok napisał:
Dodawanie oleju 2T do oleju napędowego, teoretycznie mogłoby przynieść jakieś pozytywne skutki jeśli byłoby to czynione od nowości

Mam nadzieję, że każdy posiadacz nowego samochodu z nowoczesnym silnikiem HDi powstrzyma się z decyzją o intuicyjnym dolaniu oleju do dwusuwów do zbiornika paliwa. Exclamation

Proponuję, aby założyć nowy post pod tytułem: dodawanie oleju do dwusuwów do oleju napędowego. Wink
Powrót do góry
danielc592

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2.0 HDI 103kW
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 23:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z odpalaniem auta


Witam. Niestety nie wiem jeszcze co bylo przyczyna, poniewaz z autem jestem umowiony dopiero na nastepny czwartek.
Mam natomiast wiesci odnosnie gasniecia, moze byc w tym nieco mojej winy poniewaz zdarzylo mi sie lac za przyslowiowe "50zl" (wiekszosc tankowan bylo w przedziale 50-100) i wyjezdzac paliwo do rezerwy. Drugi aspekt to taki, ze czytalem duzo na forach o tej dolewce oleju 2t do diesla i jakosci naszego paliwa szczegolnie w letniej porze, bo te zimowe jest troche wzbogacane i doszedlem do wniosku, ze skoro nie zaszkodzi to warto sprobowac nawet jesli mialoby nie pomoc. Zalalem pelny zbiornik paliwa premium i dolalem 200ml 2t, wedlug zalecen no i odpukac od ponad 500km zrobionych tylko po miescie, zadnego problemu z odpalaniem i gasnieciem nie zaobserwowalem, nie wiem czy to bardziej zasluga lepszego paliwa czy tego oleju. Mimo wszystko i tak czekam na czwartek czy cos wyjdzie w tym temacie i na pewno dam znac
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System