Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ursas

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): SANOK

Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 25 Lip 2019, 18:06
Temat postu:

Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc


Witam forumowiczów postanowiłem napisać tu i założyć nowy temat ponieważ nie mogę poradzić sobie z moim autem BERLINGO ROCZNIK 2002 2.0 HDI Problem polega na braku grzania świec jak również braku kontrolki na liczniku
sterownik sprawdzony świece wymienione prąd do sterownika dochodzi jedynie co udało mi się zdiagnozować to za słaby minus na jeden z 5 przewodów które idą do przekaźnika ze sterownika silnika bo w momencie przekręcenia kluczyka pojawia się około 3 v jak podepnę minus na ostro to sterownik załączy grzanie i pytanie jakie napięcia powinny być na tych 5 przewodach do przekaźnika bardzo dziękuje za jakiekolwiek sugestie [/b]
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 25 Lip 2019, 20:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc


Witaj na forum.

Przy takiej temperaturze oraz mając silnik hdi to świece przy obecnej temperaturze się nie załączą, a więc, nie masz żadnego problemu ze świecami żarowymi i skoro masz trudności z rozruchem silnika to najwidoczniej jest inny problem choćby egr lub po stronie wtryskiwaczy co w Twoim przypadku najlepiej podłączyć pod komputer i sprawdzić jakie wartości w paramentach pokazują wspomniane rzeczy.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ursas

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): SANOK

Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 25 Lip 2019, 20:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc


Dziękuje za odpowiedz nie dawno kupiłem auto i pamiętam że kontrolka się zaświecała na chwilkę później pojawił się problem z kontrolką bo zaczęła się zażyć a nie świecić po uruchomieniu auta jak i po wyłączeniu do momentu odcięcia prądu oddałem więc auto do mechanika .... po odebraniu kontrolka już nie zarży i nie świeci wcale nawet na ułamek sekundy podmieniłem licznik ale to samo no więc zabrałem się za wymianę świec wymieniłem przekaźnik tak samo ale dalej nie dało to rezultatu prąd nie pojawia się na przewodzie od świec ani na ułamek sekundy i już nie wiem czy tak faktycznie ten typ tak ma czy coś jest zepsute rano nie zawsze silnik dobrze pracuje po zapaleniu nie równo tak jak by potrzebował kilku sekund by te świece jednak zadziałały Panowie powiedzcie mi czy u was tak samo kontrolka nawet nie mignie przy takich temp powyżej zera ? bardzo dziękuje za odp
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 25 Lip 2019, 21:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc


Przy obecnej temperaturze kontrolka w ogóle nie zapala nawet na moment i widocznie miałeś zwarcie skoro jarzyła się kontrolka.

Cytat:
faktycznie ten typ tak ma czy coś jest zepsute rano nie zawsze silnik dobrze pracuje po zapaleniu nie równo tak jak by potrzebował kilku sekund by te świece jednak zadziałały
Jeżeli chodzi o świece to tak i wszystkie hdi tak mają co innego z nierówną pracą silnika podczas rozruchu to jeszcze można sprawdzić czujnik temperatury odpowiedzialny za rozruch silnika co możliwe przekłamuje wartość i stąd możliwe, że podaje zbyt mała ilość dawki paliwa podczas rozruchu.
Z Twojego opisu to świece nic tutaj nie ma do rzeczy.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Czw 25 Lip 2019, 23:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc


Sam fakty nierównej pracy może wynikać z np powietrza w paliwie, lejącego wtrysku, słabej kompresji albo i uszkodzonej świecy, pytanie przy jakich temperaturach uruchamiasz silnik. Tak wygląda zależność uruchomienia świec od temperatury silnika:

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Lip 2019, 23:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ursas

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): SANOK

Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 26 Lip 2019, 13:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc


Dziękuje za odpowiedzi no teraz na polu jest ciepło może dlatego ta kontrolka nie mrugnie nawet myślę czy nie wziąć trochę lodu i podpiąć pod 2 czujnik temperatury na zewnątrz na próbę i zobaczę czy kontrolka zaświeci chcę to zrobić bo jak przyjdzie zima to żadna przyjemność bawić się przy minus 10 stopni na polu mam jeszcze małe pytanie czy komputer silnika ten pod maską jest powiązany imo mam taki na 3 wtyczki i zastanawiam się nad jego wymianą wiem że w zwykłym 1.9 po wymianie nic się nie działa nie wiem jak jest tu czy mogę zrobić zamianę tego komputera ? chodzi mi o immobilizer wiadomo że komp musi być z takiego silnika ....ktoś wie ?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 26 Lip 2019, 19:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc


Cytat:
czy komputer silnika ten pod maską jest powiązany imo mam taki na 3 wtyczki i zastanawiam się nad jego wymianą wiem że w zwykłym 1.9 po wymianie nic się nie działa nie wiem jak jest tu czy mogę zrobić zamianę tego komputera ? chodzi mi o immobilizer wiadomo że komp musi być z takiego silnika
To Ty masz 2.0 hdi czy 1.9 d w końcu?
A jak 1.9 to komputera nie ma i immobiliser jest zamontowany w pompie wtryskowym.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sob 27 Lip 2019, 01:30
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc


Jest immo w ECU, musiał być scalak przelutować z twojego.
Powrót do góry
ursas

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): SANOK

Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 27 Lip 2019, 07:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc


Mam 2 0 HDi oraz drugie auto z silnikiem 1.9 75 Km w zwykłym 1.9 d przekładałem komputer silnika ten pod maską bo przestał zapalać okazało się że wygnił jeden pin po zamontowaniu innego wszystko działa auto zapaliło i nawet padnięty obrotomierz zaczol działać normalnie mam też drugie auto z silnikiem 2.0 HDi i chciałem zapytać o podmianie komputera tego co jest pod maską na 3 wtyczki czy nie ma tam imo .po co bo wydaje mi się że ta kontrolka od świec powinna zaświecić no chyba że w takich temperaturach około 20 stopni kontrolka nawet nie błyśnie już sam nie wiem czy bawic się czy poczekać do zimy i zobaczyc lub zrobić eksperyment w postaci 2 czujnika obłożonego kostkami lodu i podpiętego do wtyczki od czujnika temperatury w taki sposób zrobię autu temperaturę minus stopni ....i zobaczę
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 28 Lip 2019, 15:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Brak grzania świec i kontrolki proszę o pomoc


Cytat:
Mam 2 0 HDi oraz drugie auto z silnikiem 1.9 75 Km w zwykłym 1.9 d przekładałem komputer silnika ten pod maską
Jaki komputer? Może chodzi Ci o moduł podgrzewania świec, bo w 1.9 silniku nie ma komputera oraz ma inne całkiem BSM pod maską pomiędzy 2.0 hdi, a 1.9 d.

Cytat:
drugie auto z silnikiem 2.0 HDi i chciałem zapytać o podmianie komputera tego co jest pod maską na 3 wtyczki czy nie ma tam imo
A nie cztery złącze i może też mówisz o BSM. Co co do immo w 2.0 hdi jest inne rozwiązanie niż 1.9 d więc, immobiliser nie mogą pasować pomiędzy tymi dwoma silnikami i jeżeli chodzi o BSM pod maską w 2.0 hdi to nie ma w nim też immobilisera za to w sterowniku silnika tak i tutaj immobiliser chodzi po linii CAN.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.


CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC3

49 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

33 000

2014r.

185 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System