Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Ignorowanie kompa w XP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NIL2

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Północ
Posiadane auto: Peugeot 3008 2.0 hdi blue 150 KM 2016r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 30 Mar 2015, 13:07
Temat postu:

Ignorowanie kompa w XP


Witam
Ciekawi mnie ilu z Was olewa komunikaty tak jak ja Very Happy
Po nabyciu XP po kilku dniach wpadłem w panikę żółta kontrolka motoru i Shocked podjechałem do mechanika i coś z potencjometrem , wykasował i ok za kilka dni powtórka , dzwonię do kolegi który poradził mi żebym olał całego kompa i tak też zrobiłem ; zaprzyjazniłem się z kontrolką która świeci na stałe auto przejechało już ponad 25tyś km łącznie z ciąganiem przyczepy po Chorwacji i jest ok
Pozdrawiam wiosennie użytkowników XP.
Powrót do góry
andre66.66

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dzierżoniów
Posiadane auto: Peugeot 407 2009 2,0 140KM,C4 2007 1,6 HB, Peugeot 407 2006 1.8 125KM Citroen DS 5 2013 2.0 163 KM
Piwa: 268/15
Wysłany: Wto 31 Mar 2015, 13:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ignorowanie kompa w XP


Witam. W zasadzie każdy ma rozum i podejmuje decyzje ( nie zawsze trafione). Kontrolka ma za zadanie zwrócić uwagę na to że coś się dzieje. Zapala się nie tylko przy błahych usterkach... czasem bywa, że to nie jedna usterka a kilka. Bywa też że jedna błaha usterka skutkuje poważną awarią. Twój mechanik.... no cóż jest .... po prostu go zmień, a w przyszłości żądaj usunięcia usterki lub zwrotu kasy za coś czego nie zrobił (podał kod usterki, proponował usunięcie?). Piszesz coś o potencjometrze (w radiu ? ..żart) Załóżmy że pedał gazu ---a gdyby wysiadł do końca w czasie podróży? ..... Ja osobiście nie jechałbym tak daleko z usterką, która mogła się skończyć lawetą i kosztami Wink . Pozdrawiam i mądrości życiowej życzę. Cool
Powrót do góry
komunikator tlen - status Wystawiono 1 piw(a)
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Wto 31 Mar 2015, 20:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ignorowanie kompa w XP


Witam Twisted Evil miałem coś na ten temat napisać , ale dałem se siana Twisted Evil U mnie też się świeci kontrolka silnika , ale przynajmniej ja wiem , że wlałem sobie kiepskie paliwo + STP do czyszczenia wtrysków - stąd ten błąd Wink
A do kolegi andre66.66 poleciał browar Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
NIL2

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Północ
Posiadane auto: Peugeot 3008 2.0 hdi blue 150 KM 2016r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 01 Kwi 2015, 16:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ignorowanie kompa w XP


Very Happy dobre wiadomo , że potencjometr gazu ale podobno jak mu się sfiksuje całkiem to przejdzie w tryb awaryjny i może kulawo ale jedzie dalej ; jak padła cewka to też był tylko błąd zapłonu dobrze , że padła niedaleko domu i na 2 garach doczłapałem się jakoś do garażu i sam wymieniłem na nówkę a przy okazji też świeczki ( myślę , że przez nie padła 1 cewka ) Co do mechaników to się zgadzam , że dobry mechanik jest bezcenny ale jest ich jak na lekarstwo - niestety. Dalej olewam kompa XP chodzi jak rakieta , lampka ładnie świeci i oby tak zostało - jak się coś rozegra to Was powiadomię .
Pozdrowionka
Powrót do góry
antyneutrino

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C8 2.0 HDi
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 01 Kwi 2015, 21:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ignorowanie kompa w XP


Lampkę czasem olewam, ale jak wiem co jest i to max na kilka dni. Czemu? Bo jak już raz się zapali z błędem XXX, który może być banaly, to juz gdy wystąpi problem YYY ja nie zostanę poinformowany i będę w błogości żył że to tylko XXX Smile.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 01 Kwi 2015, 21:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
NIL2

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Północ
Posiadane auto: Peugeot 3008 2.0 hdi blue 150 KM 2016r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 18 Lip 2015, 23:09
Temat postu:

Re: Ignorowanie kompa w XP


NIL2 napisał:
Witam
Ciekawi mnie ilu z Was olewa komunikaty tak jak ja Very Happy
Po nabyciu XP po kilku dniach wpadłem w panikę żółta kontrolka motoru i Shocked podjechałem do mechanika i coś z potencjometrem , wykasował i ok za kilka dni powtórka , dzwonię do kolegi który poradził mi żebym olał całego kompa i tak też zrobiłem ; zaprzyjazniłem się z kontrolką która świeci na stałe auto przejechało już ponad 25tyś km łącznie z ciąganiem przyczepy po Chorwacji i jest ok
Pozdrawiam wiosennie użytkowników XP.


Witam
Lampka pali , komp wypisuje awarie motoru , auto chodzi jak rakieta właśnie wróciłem z Chorawcji i Czarnogóry z przyczepą przejechane w tych ciężkich warunkach 4088 Km , średnie spalanie 11,5 L/100km LPG Very Happy
Pozdrawiam.
Powrót do góry
NIL2

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Północ
Posiadane auto: Peugeot 3008 2.0 hdi blue 150 KM 2016r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 21:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ignorowanie kompa w XP


Witam - jak w temacie jezdzi dalej bezawaryjnie , lampka świeci Very Happy
Pozdrawiam
Powrót do góry
mr.alechandro

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: citroen xsara picasso 2.0 hdi
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 08 Sie 2016, 09:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ignorowanie kompa w XP


Ja bym na twoim miejscu wyjął żarówkę z kontrolki po co ma ciebie oślepiać w nocy
Powrót do góry
NIL2

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Północ
Posiadane auto: Peugeot 3008 2.0 hdi blue 150 KM 2016r
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 23 Lip 2017, 23:03
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ignorowanie kompa w XP


mr.alechandro napisał:
Ja bym na twoim miejscu wyjął żarówkę z kontrolki po co ma ciebie oślepiać w nocy


Dalej olewam kontrolkę , właśnie wróciliśmy z cholernie upalnej Grecji , zaliczone około 5 tyś z przyczepą kempingową bezproblemowo Very Happy
Pozdrowionka
Powrót do góry
alingen

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 11 Sie 2017, 21:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ignorowanie kompa w XP


NIL2 napisał:
mr.alechandro napisał:
Ja bym na twoim miejscu wyjął żarówkę z kontrolki po co ma ciebie oślepiać w nocy


Dalej olewam kontrolkę , właśnie wróciliśmy z cholernie upalnej Grecji , zaliczone około 5 tyś z przyczepą kempingową bezproblemowo Very Happy
Pozdrowionka


Za pozdrowionka,-dziękujemy.
Co się tyczy tematu,to od dawna znana jest metoda stłuczenia termometru,lub jego ignorowania gdy pokazuje gorączkę.
Z gorączką można oczywiście żyć;a jeśli się nawet niespodzianie umrze,to przecież medycyna zna i zawsze jest w stanie uzasadnić taki przypadek.Życzę długiego życia xp.w dobrym zdrowiu. Confused
Powrót do góry
NIL2

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Północ
Posiadane auto: Peugeot 3008 2.0 hdi blue 150 KM 2016r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 03 Sie 2019, 09:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Ignorowanie kompa w XP


alingen napisał:
NIL2 napisał:
mr.alechandro napisał:
Ja bym na twoim miejscu wyjął żarówkę z kontrolki po co ma ciebie oślepiać w nocy


Dalej olewam kontrolkę , właśnie wróciliśmy z cholernie upalnej Grecji , zaliczone około 5 tyś z przyczepą kempingową bezproblemowo Very Happy
Pozdrowionka


Za pozdrowionka,-dziękujemy.
Co się tyczy tematu,to od dawna znana jest metoda stłuczenia termometru,lub jego ignorowania gdy pokazuje gorączkę.
Z gorączką można oczywiście żyć;a jeśli się nawet niespodzianie umrze,to przecież medycyna zna i zawsze jest w stanie uzasadnić taki przypadek.Życzę długiego życia xp.w dobrym zdrowiu. Confused


Witam
Dawno już tu nie zaglądałem i dziękuję za życzenia , właśnie wróciliśmy z upalnej Chorwacji oczywiście z przyczepką , lampka jak świeciła tak świeci dalej ; w międzyczasie całe szczęście , że na miejscu jak się okazało po własnej dedukcji i sprawdzeniu ciśnienia zaczęła szwankować cewka zapłonu i to tak głupio , że wszystko wskazywało na zawory (gaz ), uszczelkę lub inne dolegliwości w bardzo dobrej stacji przebadali kompem i stwierdzili , że coś jest z czujnikiem na wale , wymienili i na drugi dzień to samo co przedtem dzień , dwa ok i znowu nierówna praca jakieś poszarpywania itp . Zmierzyłem ciśnienia co wyeliminowało zawory i uszczelkę , wymieniłem świece na nówki i dalej był problem więc zdecydowałem , że wymienię cewką i bingo !
Cewki lecą po około 80 - 100 tyś przebiegu I-sza poleciała po 96 tyś ( oryginalna ) ale konkretnie - paliła tylko na 2 gary ; II po niecałych 80 tyś ale właśnie zaczęła tak głupio szwankować i co ciekawe , że żadne Lexie i inne badziewie nie wykazało wypadania zapłonu .
Lamka po wykasowaniu się zapaliła i świeci dalej XP jezdzi dalej już przekroczyła 180 tysi i oby tak dalej.
pozdrowionka i wszystkim życzę bezawaryjnej jazdy Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

25 000

2009r.

259 000 km

śląskie

CitroenC3

41 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System