Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Oil low pressure na jałowym po wymianie filtra i oleju.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 21 Lip 2019, 15:40
Temat postu:

Oil low pressure na jałowym po wymianie filtra i oleju.


Po wymianie:
1. filtra oleju (Citroen 1109CK ori)
2. oleju (Total 5w40 9000 quartz)
3. uszczelek pokrywek zaworów (ori)

wywala mi na jałowym oil low pressure. Od razu pika jak się odpali auto, a podczas jazdy znika, wystarczy wyrzucić na luz i znowu błąd. Wycieków na pierwszy rzut oka nie widać. Czy może być taka sytuacja, że trzeba więcej pojeździć (choć nigdy tak nie miałem), przejechałem ze 2-2,5km na test. Filtr i olej ten co zawsze.

A może to czujnik padł? Gdzie go znaleźć w tym silniku?

Wystarczy dodać na jałowym do 1,1-1,2k obrotów i błąd też znika z miejsca.

Nowy filtr ma ok. 3,5mm wysokości więcej niż poprzedni. Oba te same, oba ori (purfluxy).

Niestety nie mam kompa do Lexi pod ręką aktualnie :/
Powrót do góry
pontiac

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2019
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Jeep Cherokee xj 1989, Citroen C4 Grand Picasso, Peugeot 206, Jeep Cherokee KJ 3,7
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 21 Lip 2019, 19:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Oil low pressure na jałowym po wymianie filtra i oleju.


Witam
Mierzyłeś ciśnienie oleju w układzie smarowania silnika ?
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 21 Lip 2019, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Oil low pressure na jałowym po wymianie filtra i oleju.


pontiac napisał:
Witam
Mierzyłeś ciśnienie oleju w układzie smarowania silnika ?


Na ten moment zrobiłem tyle:
1) wlałem poprzedni olej (który nie był jeszcze stary), bo może dostałem podróbkę Totala - bez zmian
2) wsadziłem stary filtr - bez zmian (nowy filtr ma koło 70,7mm wysokości, co ciekawe dane techniczne mówią o 69mm)

Da się zmierzyć ciśnienie oleju samodzielnie (lexia?) czy trzeba jechać na manometr?
Powrót do góry
pontiac

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2019
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Jeep Cherokee xj 1989, Citroen C4 Grand Picasso, Peugeot 206, Jeep Cherokee KJ 3,7
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 21 Lip 2019, 22:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Oil low pressure na jałowym po wymianie filtra i oleju.


RFJ ma cylindry aluminiowe kryte natryskowo stalą więc eksperymenty w stylu wlałem stary olej czy też włożyłem stary filtr oleju zupełnie odradzam skutki mogą być naprawdę opłakane, bardzo kosztowne. Bardzo odważne z Twojej strony.
Lexia nic nie pomoże. Pomiar trzeba dokonać manometrem wkręcając go na początku magistrali smarowania. Naprawdę odradzam "zabawę" na starym oleju czy też starym filtrze oleju. Koszt oleju Total to około 130 zł filtr OE 21 zł więc osobiście nie uważam by te koszty były wysokie w innym przypadku dość kosztowny remont silnika same cylindry to około 1400 zł. Wiem o czym pisze ponieważ osobiście zrobiłem remont silnika w swoim Citroenie C4 Grand Picasso 2.0 16v 140 KM oznaczenie RFJ. Zaznaczę, że remont robiłem sam więc odpadły mi koszty robocizny a znacząco pomogła "miłość' mojej żony do tego pojazdu w innym przypadku dałbym sobie naprawdę spokój Smile.
Wymień olej oraz filtr oleju skasuj inspekcję olejową wykręć czujnik ciśnienia oleju (znajduje się w podstawie filtra oleju) zmierz ciśnienie oleju które powinno być 1.5 bara przy 1000 obr, 5.0 bara przy 3000 obr powtórz pomiar kilka razy i na zimnym silniku i na ciepłym.
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 22 Lip 2019, 10:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Oil low pressure na jałowym po wymianie filtra i oleju.


pontiac napisał:
RFJ ma cylindry aluminiowe kryte natryskowo stalą więc eksperymenty w stylu wlałem stary olej czy też włożyłem stary filtr oleju zupełnie odradzam skutki mogą być naprawdę opłakane, bardzo kosztowne. Bardzo odważne z Twojej strony.
Lexia nic nie pomoże. Pomiar trzeba dokonać manometrem wkręcając go na początku magistrali smarowania. Naprawdę odradzam "zabawę" na starym oleju czy też starym filtrze oleju. Koszt oleju Total to około 130 zł filtr OE 21 zł więc osobiście nie uważam by te koszty były wysokie w innym przypadku dość kosztowny remont silnika same cylindry to około 1400 zł. Wiem o czym pisze ponieważ osobiście zrobiłem remont silnika w swoim Citroenie C4 Grand Picasso 2.0 16v 140 KM oznaczenie RFJ. Zaznaczę, że remont robiłem sam więc odpadły mi koszty robocizny a znacząco pomogła "miłość' mojej żony do tego pojazdu w innym przypadku dałbym sobie naprawdę spokój Smile.
Wymień olej oraz filtr oleju skasuj inspekcję olejową wykręć czujnik ciśnienia oleju (znajduje się w podstawie filtra oleju) zmierz ciśnienie oleju które powinno być 1.5 bara przy 1000 obr, 5.0 bara przy 3000 obr powtórz pomiar kilka razy i na zimnym silniku i na ciepłym.


Olej był stary, ale w znaczeniu poprzedni, a nie stary w sensie zużyty, mógłby jeszcze spokojnie pracować. Filtr zmieniłem na test, 3 minuty na starym filtrze (na którym jeździło dopiero regularnie) niczego nie zniszczy, bez przesady Very Happy Po zmianie żadnej reakcji. Olej i filtr jest wymieniony - czytaj tytuł tematu...

Natomiast dzisiaj na zimno, na gęstym oleju komunikatu nie ma, co zrozumiałe. Ale odrzucam problem czujnika, bo zachowuje się poprawnie tj. na zimnym nie wywala błędu, na ciepłym jak dodam gazu to błąd gaśnie, czujnik działa poprawnie wg mnie, został wyjęty i przeczyszczony, ale to niczego nie zmieniło. Nie mam narazie jak zrobić pomiarów, ale smarowanie jest na pewno niepoprawne, bo silnik chodzi też za głośno.

Ma coś do rzeczy skasowanie inspekcji olejowej? Nigdy tego nie robię i nie było problemów.

Dam znać co dalej. Zostaje jeszcze pompa i smok.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 22 Lip 2019, 10:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pontiac

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2019
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Jeep Cherokee xj 1989, Citroen C4 Grand Picasso, Peugeot 206, Jeep Cherokee KJ 3,7
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Lip 2019, 22:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Oil low pressure na jałowym po wymianie filtra i oleju.


W niektórych autach nie skasowana kontrolka inspekcji olejowej może unieruchomić auto. W citroenie nie jest to specjalnie skomplikowane.
Głośno chodzi bo kółko zmiennych faz rozrządu ma bezpośrednie powiązanie z ciśnieniem oleju.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Wto 23 Lip 2019, 13:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Oil low pressure na jałowym po wymianie filtra i oleju.


Nowy olej możesz spróbować wysłać do jakiegoś laboratorium dla zrobienia testu, nie pamiętam kosztu, jeśli dobrze pamiętam około 20-50zł (ale mogę się mylić)

Czujnik może się zepsuć i będzie wskazywał ale źle.
Powrót do góry
pontiac

Dyskutant



Dołączył: 15 Lip 2019
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Jeep Cherokee xj 1989, Citroen C4 Grand Picasso, Peugeot 206, Jeep Cherokee KJ 3,7
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 23 Lip 2019, 17:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Oil low pressure na jałowym po wymianie filtra i oleju.


Oczywiście, że masz rację Smile czujnik może się zepsuć ale przez to silnik nie będzie pracował głośniej Smile
Do do "jakiegoś" laboratorium http://oiltest.pl/analiza-oleju-silnikowego a do kosztów wypowiadać się nie będę, pytanie tylko po co robić ten test?Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenDS4

31 900

2012r.

178 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

22 490

2011r.

195 541 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System