Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemoj1

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lip 2019, 17:59
Temat postu:

Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Witam

Cała historia zaczęła się rok po zakupie nowego citroena berlingo w salonie citroena w Zamościu w maju 2018 r. Jest to model z 2017 roku 1.6 HDi. Oczywiście przy zakupie samochodu przedstawiciel citroena był tzw '' do rany przyłóż" co się zmieniło już w czasie pierwszych awarii samochodu.

Po okresie około roku kiedy samochód zaczął jeździć na dłuższych i szybszych trasach zauważyłem że podczas jazdy z prędkością powyżej 120 km/h kierownica strasznie drży (na letnich i zimowych oponach ) . Zauważone to było dopiero po roku czasu gdyż wcześniej auto jeździło na krótkich trasach z niskimi prędkościami. Od razu zgłosiłem problem do citroena w Zamościu. Serwis citroena ze swojej strony zrobił następujące czynności: wyważył wszystkie koła ( badanie pokazało że wszystko jest w porządku ), w celu sprawdzenia czy bicie kierownicy ustanie lecz nie przyniosło to rezultatu. Następnie poodkręcano tzw "złodziejki" lecz to też nie pomogło, następnie zamieniono całe kompletne koła na koła z innego samochodu co dopiero przyniosło rezultaty i kierownica przestała telepać. Citroen Zamość nie był w stanie stwierdzić przyczyny bicia na oryginalnych kołach, twierdził ze jest to wina użytkownika, że felgi są pokrzywione, ( tradycyjna metoda na spławienie klienta który ma gwarancje na auto ). Następnego dnia udałem się na wulkanizacje gdzie na własny koszt przebadałem koła czy nie są pokrzywione. Okazało się ze z kołami jest wszystko w porządku i jak najbardziej nadają się do dalszej eksploatacji. Kiedy udałem się do citroena aby pomogli mi w tej sytuacji i zgłosili się do citroen Polska usłyszałem odmowę o treści "i tak Panu nikt tego nie uzna" oraz że " teraz robią takie samochody które są nietrwałe, to nie to co kiedyś " ( było to żałosne ). Skierowałem sprawę osobiście do Citroen Polska. Główny dealer samochodów CItroena w Polsce po zgłoszeniu otrzymanym ode mnie i konsultacji z Citroen Zamość również w żaden sposób mi nie pomógł jedynie napisał mi wiadomość z której wynikło że Citroen Zamość zrobił wszystko co mógł i, że to nie podlega gwarancji. Na moje tłumaczenie ze być może felgi są krzywo wspawane otrzymywałem odpowiedź że " tą czynność wykonuje robot i na pewno jest w porządku" W emailu otrzymanym od Citorena zawarty był również fragment
""W zawieszeniu nie stwierdzono żadnych widocznych uszkodzeń mogących być przyczyną anomalii.
Chcąc ustalić pochodzenie drgań, w Pana samochodzie założono komplet kół z innego auta. Drgania ustąpiły, co potwierdził w trakcie jazdy próbnej sam użytkownik..
Za wykonaną próbę i poświęcony czas, nasza ASO KDL nie naliczyła żadnych opłat.
ASO CITROEN KDL przypuszcza, że najbardziej prawdopodobną przyczyną drgań jest uszkodzona jedna z tarcz kół. Aby to potwierdzić koniczne jest dokładne sprawdzenie i wyważenie kół w Pana pojeździe.
Z uwagi na eksploatacyjny charakter drgań, który nie podlega gwarancji, poinformowano Pana, że dalsze czynności diagnostyczne mogą być wykonane odpłatnie.""

Po okresie około dwóch miesiecy wyszła kolejna awaria w nowym berlingo. Pod skrzynią biegów pokazała się duża plama oleju oraz cała skrzynia jest w nim zapocona. Co się stało jeszcze nie wiem gdyż dopiero jestem umówiony na diagnozę.

Moim zdaniem zachowanie Citorena jest żałosne, nie jest w stanie pomóc użytkownikom swoich aut co w dzisiejszych czasach jest karygodne.. Z pewnością nie spotkała by mnie taka odmowa pomocy gdyby to był samochód innej marki.
Powrót do góry
marian14

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lip 2019, 19:39
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Cześć,
Witaj w klubie,wiem jakie masz nerwy, ja mam podobnie,mam Berlingo z 2017 r.tylko 1.6 w benzynie też na gwarancji,u mnie z kolei skrzynia biegów umiera przy przebiegu 25 tys. km.byłem już trzy razy w serwisie i ciągle ta sama śpiewka,że nic się nie dzieje i że praca skrzyni jest prawidłowa ten cały serwis i gwarancja to o kant dupy rozbić to są zwykli krętacze ta marka i serwis to zwykłe dno,poniżej masz link z filmikiem jak brzęczy skrzynia u mnie jadąc na piątce efekty jakby ktoś wkrętarke włączył,a oni idą w zaparte że wszystko jest ok, śmiech i żenada,zastanawiam się czy nie oddać sprawy do sądu albo nagłośnić gdzieś dalej ,pozdrawiam i powodzenia w dalszej walce.
https://youtu.be/AN6-eCdCwGE
Powrót do góry
przemoj1

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lip 2019, 20:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Jest to ewidentna wada fabryczna która powinna być usunięta natychmiastowo.... wydaje mi się że dopóki ludzie nie będą nagłaśniać tego typu spraw medialnie to dilerzy Citroena będą nadal uważać użytkowników ich aut za nic.

Odnośnie mojej sprawy wstawiam pełne emaile z korespondencji do citroena

Dotyczy : samochodu Citroen Berlingo, VIN : ............

Szanowny Panie,

W ślad za Pana zgłoszeniem telefonicznym z dnia 1.07 br. w przedstawionej nam sprawie skontaktowaliśmy się z naszą autoryzowaną stacją obsługi CITROEN KDL w Zamościu celem uzyskania dodatkowych wyjaśnień oraz dokumentacji napraw przedmiotowego pojazdu.

Z uzyskanych informacji od kierownika serwisu ww. ASO Pana ............ wynika, że w trakcie wykonywania przeglądu w dniu 16/04/2019 przy przebiegu 20844km zgłosił Pan drgania na kierownicy przy jeździe z wyższymi prędkościami. W zawieszeniu nie stwierdzono żadnych widocznych uszkodzeń mogących być przyczyną anomalii.
Chcąc ustalić pochodzenie drgań, w Pana samochodzie założono komplet kół z innego auta. Drgania ustąpiły, co potwierdził w trakcie jazdy próbnej sam użytkownik..
Za wykonaną próbę i poświęcony czas, nasza ASO KDL nie naliczyła żadnych opłat.
ASO CITROEN KDL przypuszcza, że najbardziej prawdopodobną przyczyną drgań jest uszkodzona jedna z tarcz kół. Aby to potwierdzić koniczne jest dokładne sprawdzenie i wyważenie kół w Pana pojeździe.
Z uwagi na eksploatacyjny charakter drgań, który nie podlega gwarancji, poinformowano Pana, że dalsze czynności diagnostyczne mogą być wykonane odpłatnie.
W przypadku stwierdzenia ewentualnego uszkodzenia/skrzywienia felgi, kosztami wymiany zostanie obciążony użytkownik auta.
Pan jednak nie wyraził zgody na dalszą diagnostykę oraz odmówił Pan pokrycia kosztów sprawdzenia i wyważenia kół.
Na Pana prośbę, przełożono bezpłatnie w aucie koła z tyłu na przód,

Mając powyższe na uwadze nie widzimy uchybień ze strony naszej ASO w Zamościu, która jest zgodna z warunkami gwarancji umownej.

Z wyrazami szacunku,

..............

Dział Obsługi Klienta
CITROEN POLSKA



Szanowna Pani

Po wizycie w Citroen KDL Zamość kiedy to zamieniono koła z tułu na przód udałem się na jazdę próbną podczas której stwierdziłem, że drgania na kierownicy ustały, lecz są one wyczuwalne na tylnej osi samochodu. Na drugi dzień udałem się na wulkanizację gdzie wyważyłem koła na własny koszt, okazało się, że z kołami jest wszystko w porządku i jak najbardziej nadają się do dalszej eksploatacji. Proces wyważania został także dokonany w KDL Zamość gdzie również nie stwierdzono skrzywienia felg. Po czasie około półtora miesiąca wybrałem się w dłuższą trasę gdzie ponownie odczułem drgania na kierownicy, jeszcze większe niż wcześniej co świadczy prawdopodobnie o ukrytej wadzie auta bądź tych że felg.

Podczas wizyty w KDL Zamość kiedy dokonano zamianki kół tył na przód, pracownicy tej, że firmy odmówili mi dalszego prowadzenia sprawy z drganiami na kierownicy, nie chcąc przekazać sprawy wyżej, na co kilkukrotnie nalegałem. Na moje proźby otrzymywałem odpowiedzi typu '' I tak Panu nikt tego nie uzna" bądź " Obecnie robią takie samochody, które są nietrwałe i delikatne ". Są to słowa kierownika serwisu KDL Zamość.

Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że nie jest to pierwsze nowe auto zakupione przeze mnie bądź moją rodzinę i w żadnym z kupionych aut tego typu problemy nie występowały.

Analizując otrzymaną odpowiedz od Pani wnioskuje, że Citroen Polska jest firmą potrafiącą jedynie sprzedawać samochody, nie potrafiącą zaoferować opieki gwarancyjnej ani pomocy użytkownikom oferowanym przez Państwa aut, co w obecnych czasach rozwoju motoryzacji jest karygodne.. ( nie potrafi nawet wystawić diagnozy danej usterki, co jedynie przypuszczenia ).

Pewne jest to, że tej sprawy nie zostawię i będe zmuszony nagłośnić ją przy użyciu środków masowego przekazu co w dzisiejszych czasach jest jedyną metodą na dilerów aut czy maszyn rolniczych potrafiących jedynie przedawać oferowany przez nich sprzęt. Ze sprawą będę także zmuszony zgłosić się do rzecznika praw konsumentów.

Z wyrazami szacunku

.............




karygodne jest zachowanie Citroena... Myślę że każdy użytkownik który miał przyjemność podjąć współpracę z Citroenem powinien zamieścić na tym forum swoją własną przygodę z ta że marką.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 13 Lip 2019, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Witaj.
Pragnę Ci poinformować, że w ramach gwarancji za dopłatą możesz wymienić opony skoro z innego auta była poprawa.
Natomiast, wyrobione bądź złej jakości opon lub najechanie na krawężnik bądź wystarczy gwałtownie zahamowanie pojazdu na suchym asfalcie i mamy już ten problem o którym opisujesz z tym, że w takiej sytuacji nie uznaje się gwarancji oraz w przypadku gwałtownego zahamowania na suchej asfalcie w żaden sposób nie wykryje wyważarka, bo do tego trzeba mieć inne wyważarki które mają możliwość sprawdzenia na pojeździe.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
przemoj1

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lip 2019, 21:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Nie chodzi tu o opony lecz o felgi gdyż problem występuję na oponach letnich i zimowych. Felgi żadnego uderzenia w krawężnik nie poniosły ani hamowania żeby aż zostały ślady opon.
W ramach gwarancji za dopłata to co najwyżej zapach do samochodu mogę sobie kupić w citroenie.... Jeżeli mojego przypadku nie obejmuje gwarancja to co powiesz o koledze który ma problem ze skrzynią ?? jego problemu też gwarancja nie obejmuje ?? Jeżeli Citroen w ten sposób podchodzi do sytuacji i klienta olewając go od momentu zakupu auta, to niech sprzedaje zabawki samochodów na straganach odpustowych co najwyżej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 13 Lip 2019, 21:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 14 Lip 2019, 09:00
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Bardzo dziwna sprawa, że pomimo wymiany tych opon nadal występuję takie anomalie i to po stwierdzeniu po roku czasu Exclamation co nie chce mi się wierzyć skoro na jednym komplecie opon powiedzmy letni zostało zauważone takie anomalie i po tym wymieniono na zimowe opony zamiast od razu zgłosić jeszcze mając na letnich, a należy pamiętać, że wszelkie próby samodzielnie doszukanie się przyczyn jeszcze na gwarancji można utracić gwarancję za wyjątkiem potwierdzenia dokumentu napraw poza serwis.

Cytat:
W ramach gwarancji za dopłata to co najwyżej zapach do samochodu mogę sobie kupić w citroenie....
To jest Twoja sprawa, ale sam teraz naginasz jeżdżąc z taką usterką i to jeszcze świadomie, bo ja bym nową felgę dokupił po to, żeby nie uszkodzić inne elementy zawieszenia takie jak choć końcówki drążków kierowniczego itd, a Ty niestety doprowadzasz to celowo, bo nie można kontynuować dalszej jazdy mając taką usterkę i trzeba to jak najszybciej naprawić, bo dalsze inne usterki związane nie naprawionych usterek mogą już nie uznać gwarancji.

Cytat:
to co powiesz o koledze który ma problem ze skrzynią
My tutaj teraz rozmawiamy o Twoim problemie, a kolega jeszcze nie odpisał co zostało sprawdzone.

Jeszcze jedna sprawa.
Skoro dość odczuwa się przy prędkości 120 km/h to również odczuwa się lekkie wibracje przy 80 km/h i im szybciej jazda tym mocniej się odczuwa wiec...
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
marian14

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Lip 2019, 11:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


A jakie to ma znaczenie co zostało sprawdzone? dla mnie się liczy czy usterka którą zgłaszam jest usunięta a nie kłamanie że nie widzą żadnej wady ,zresztą zamieściłem film żeby nie być gołosłownym jakie odgłosy toważyszą jeździe na 5 biegu,oceńcie sami czy tak powinno być, jakby ktoś wiertarke włączył w samochodzie.Usterkę zgłaszałem już trzy razy w ciągu miesiąca i ciągle kłamią że nie widzą problemu dodam że na dojazdy do nich poświęcam swój czas i swoje pieniądze (230km w dwie strony) żeby usłyszeć kłamstwa.
Powrót do góry
przemoj1

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Lip 2019, 11:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Kolego Mostek 123 Citroen sam mi zaproponował żeby szukać przyczyny na własną rękę odnośnie tych że kół ponieważ sam nie chciał się zająć zdiagnozowaniem czy koła nie są fabrycznie źle wykonane... Nie kupowałem nowego samochodu który jest objęty gwarancją żeby później do niego dokładać. Problem został zauważony dopiero po okresie około roku czasu kiedy to założono nowe zimowe opony. Z początku myślałem ze to wina tych że opon lecz problem był nadal po zmianie z powrotem na letnie opony.

Usterka była zauważona dopiero po roku ponieważ wcześniej samochód nie poruszał się z prędkościami większymi jak 120km/h
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 14 Lip 2019, 12:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Cytat:
A jakie to ma znaczenie co zostało sprawdzone?
Ma bardzo duże znaczenie i skoro serwis podjął się podmiany kół o czym sam potwierdziłeś więc... nie bardzo rozumiem co chcesz wnieść i jakie rozwiązanie chciałbyś wyciągnąć z tym, że niestety, części takie jak eksploatacyjne podlega odpłatnie o czym sama umowa gwarancyjna mówi. To tak jak z wymianą oleju, gdzie klient który zrobi wciągu roku tyle przebiegu i co kto ma za olej zapłacić, a przecież w ramach gwarancji niby mają wymienić i tak wymienią w ramach gwarancji, ale za olej i filtry Ty już zapłacić. To samo dotyczy inne części eksploatacyjne i w Twoim przypadku byś zapłacił tylko za felgę bez kosztów za jej usługi, ale Ty sam na to się nie zgodziłeś (przynajmniej tak wygląda z Twojego opisu) więc, nie wiem czego jeszcze i co oczekujesz, a może być tak, że poza serwisem wymieniłeś opony i ktoś podmienił Tobie felgi, ale też i nie twierdzę, że takie przypadki nie występują w serwisie, bo również mógł pracownik tak zrobić potajemnie, więc trudno oczekiwać teraz od serwisu aby teraz wymienił Tobie felgę w ramach gwarancji i zamiast tego należało zgłosić to do ubezpieczenia autocasco, gdzie w ramach gwarancyjny wymieniliby Tobie felgę i od tego właśnie jest autocasco.

Cytat:
ponieważ wcześniej samochód nie poruszał się z prędkościami większymi jak 120km/h
Jeżeli faktycznie jest uszkodzona felga to takie objawy również są odczuwalne na mniejszej prędkości co innego gdyby to była opona uszkodzona to wówczas w takich przypadkach jej objawy są takie jakie opisujesz, ale na pewno takie objawy nie poprzez uszkodzenie felg. Przynajmniej tak u mnie było w innych modelach aut, gdzie jak była krzywa felga to na najmniejszej prędkości się odczuwało jakby nie miał zbieżności lub tuleje wyrobione na wahaczy, a przy uszkodzenia opon to właśnie takie objawy miałem jakie opisujesz i zawsze tak było u mnie zauważane, nawet czasami przy kupnie nowych opony zdarzały się takie właśnie objawy jakim opisujesz i to przy nowy oponach!!! kupowanych w marketach wiec...
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 14 Lip 2019, 20:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Kurcze i weź teraz kup nowe na gwarancji auto, skandal.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 15 Lip 2019, 09:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Robert, salon aut, a serwis to dwie całkiem odmienne działy i jeżeli mowa o serwis napraw gwarancyjny to z opisu wynika, że sam serwis zrobił praktycznie wszystko co mógł w ramach gwarancyjny i tak:
Podmienili na swój koszt wszystkie 4 koła. (nie klienta, a taka usługa wulkanizacji też kosztuje)
Wykryli, że jedna felga jest krzywa. (Tu również za wykrycie i potwierdzenie nie wzięto ani złotówki)
Zaś, sam nawet serwis zaproponował wymiany części czyli felgę bez kosztów usług wymiany, bo wiadomo nikt nie będzie sponsorował za części eksploatacyjne, na którym użytkownik użytkował przez rok czasu i tutaj sam kolega
przemoj1 odmówił przyjęcia zaproponowane wymiany felgi i to w ramach gwarancji bez kosztów napraw ze strony klienta więc, o co chodzi tutaj, no, chodzi o koszty samej felgi co może również wykorzystać z autocasco o ile oczywiście zostało zakupione.
Z tym, co z felgami się stało i z chęcią bym zobaczył jakie mają założone ciężarki podczas jej wyważanie wszystkich kół na aucie, bo dziwne jest troszkę, żeby wulkanizacji nie wykryto usterki po stronie felg ani opon, a na aucie takie anomalie się dzieją i gdzie leży problem skoro kolega pisze takie usterki które przypominają o usterce opon niż uszkodzonej felgi więc... trudno wyciągnąć wniosek nie widząc i nie znając całej sytuacji, ale z opisu można ocenić.
Nie mniej więcej co do serwisu to najgorsze jest zgłaszanie się na przegląd swojego auta, gdzie albo podejdą uczciwie albo podmienią na gorszą co z tym ostatnim jest to nagminnie łamane czasem poprzez nie uczciwego pracownika i trzeba patrzeć im na ręce nie tylko w serwisie Citroena, ale i w innych marek pojazdu, a jest tego trochę jak i również ze strony nieuczciwy właścicieli aut.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
marian14

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lip 2019, 10:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Mostek jak już tak bardzo bronisz stronę Citroena,to może wypowiesz się w mojej sprawie.
Czy też twierdzisz jak "szpece"z Citroena że odgłos włączonej wiertarki na 5 biegu w moim Berlingo nie jest usterką i jest to normalna praca?
Poniżej dla przypomnienia link z filmikiem .
https://youtu.be/AN6-eCdCwGE
Powrót do góry
przemoj1

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lip 2019, 05:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Mostek 123 ty chyba matury ani egzaminu gimnazjalnego nie masz bo widzę że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Jeżeli już jesteś taki mądry fachowiec to przeczytaj sobie całego posta od początku i zauważ że jest tam napisane że ani wulkanizacja ani serwis nie wykryli skrzywionej felgi. Jeżeli jesteś pracownikiem citroena to już lepiej nie wypowiadaj się pod tym postem bo ani mi nie pomożesz ani innym rozczarowanym użytkownikom tych że aut a i ze strony citroena też żadnej premi z pewnością nie dostaniesz.
Powrót do góry
przemoj1

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen Berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lip 2019, 05:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Odnośnie skrzyni cały spod samochodu jest zawalony w oleju, prawdopodobnie uszczelniacz co jest żałosne że taki przypadek się dzieje w nowym aucie. Diagnoza z naprawą 3 dni badz dłużej co jest jeszcze większym skandalem... mostek 123 wedle twojego rozumowania pewnie jest to wina użytkownika bo za dużo razy 5 bieg wrzucał albo za dużo kilometrów dziennie robil......
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 16 Lip 2019, 10:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przestroga dla przyszłych nabywców citroena, pomocy !!


Cytat:
pod tym postem bo ani mi nie pomożesz
Jaki mamy tutaj dział na tym forum? aby Ci pomóc wykryciu problemu Twojego pojazdu i przecież wiadomo, że jedna rzekomo felga jest krzywa skoro takie anomalie i przy próbie podmiany który sam serwis zaproponował na co Ty sam stwierdziłeś poprawy w jeździe więc, problem masz rozwiązany.

Cytat:
zauważ że jest tam napisane że ani wulkanizacja ani serwis nie wykryli skrzywionej felgi
W takim razie skąd takie anomalie skoro niczego nie wykryli i z tego wynika, że najprawdopodobniej i najszybciej problem masz z oponami i to zimowym jak i letnimi oponami, bo tego zwykła wyważarka Ci nie wykryje przy lekkim uszkodzeniu opon i trzeba byłoby zastosować inną wyważarkę taką co sprawdza się na pojeździe bez zdejmowania kół.
Cytat:
Mostek jak już tak bardzo bronisz stronę Citroena
To ciekawe, bo inaczej bym tego nie pisał: co do serwisu to najgorsze jest zgłaszanie się na przegląd swojego auta, gdzie albo podejdą uczciwie albo podmienią na gorszą co z tym ostatnim jest to nagminnie łamane czasem poprzez nie uczciwego pracownika i trzeba patrzeć im na ręce nie tylko w serwisie Citroena Myślisz, że z tym się nie spotkałem?

Cytat:
mostek 123 wedle twojego rozumowania pewnie jest to wina użytkownika bo za dużo razy 5 bieg wrzucał albo za dużo kilometrów dziennie robil.....
To My dyskutujemy o Twoim problemie czy kolegi, bo kolega marian14 ma założony temat, na którym w niczym jeszcze nie odpowiedział.

Na koniec: Jakiej pomocy chcesz tutaj w tym dziale i wszystko napisane co możesz jeszcze zrobić zgłaszając do autocasco.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System