Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) klimatyzacja Citroen C4 B7 1.6 VTI 2012 r- klimatronik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FreshBackster

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Citroen C4 B7
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2019, 19:30
Temat postu:

klimatyzacja Citroen C4 B7 1.6 VTI 2012 r- klimatronik


Cześć,
z tego co widzę mój problem jest dość nie typowy ponieważ nie udało mi się tutaj znaleźć podobnego.
temat wygląda następująco :

- z początkiem kwietnia okazało się że mam do wymiany chłodnice klimatyzacji ( brak gazu, nie działała klima, chłodnica była dziurawa)
- wymieniłem chłodnice, nabiłem układ ale wciąż klima się nie włączała
- podmieniłem czujnik klimatyzacji na nowy - niestety wciąż nie pomogło
- wentylator od klimatyzacji uruchomił się dopiero po naciśnięciu jednego z zaworków klimatyzacji i klima zaczeła chłodzić.
Następnie sprawdziłem czy będzie również działać na starym czujniku klimatyzacji i przez chwile działała. Więc stwierdziłem że temat załatwiony i problemem był zawieszony zaworek na jednym z przewodów.
Pojechałem samochodem w trasę do Paryża ( ze śląska ) i z powrotem, klima nie była potrzebna bo było chłodno.
Uruchomiłem ją dopiero po 3 tygodniach i okazało się że znowu nie działa. Więc znowu sprawdziłem czy jest ciśnienie na zaworkach i było natomiast klimatyzacja jak i wentylator się nie uruchamiały. Założyłem ponownie nowy czujnik klimatyzacji, niestety nie przyniosło to skutku. Po 3 dniach pojechałem do mojego znajomego mechanika i okazało się nagle że nie mam gazu.
Samochód oddałem do warsztatu który zajmuje się klimatyzacjami i po 2 dniach usłyszałem że najprawdopodobniej do wymiany jest parownik klimatyzacji, ponieważ to jedyne miejsce gdzie nie byli wstanie sprawdzić szczelności a układ podobno jest nieszczelny. Samochód odebrałem ponieważ naprawę wycenili na około 2300 zł a nie byli pewni diagnozy.
Nabiłem układ jeszcze raz gazem w zeszły piątek i do dzisiaj jest pełny. Niestety klimatyzacja nie uruchomiła się. Wczoraj wyjeżdzając z pracy około 15:00 na ekranie komp. w samochodzie było 40 stopni po czym nagle klimatyzacja zaczeła działać i działała do dziś aż nagle przestała. I oto cały mój problem. Czy ktoś z Was ma może jakiś pomysł ? aktualnie zastanawiałem się czy czasem któryś z czujników temperatury ( zewnętrznej/wewnętrznej) nie jest uszkodzony i przez to klimatyzacja się nie uruchamia. Może tak być ?
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Pią 28 Cze 2019, 00:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) klimatyzacja Citroen C4 B7 1.6 VTI 2012 r- klimatronik


Może być tak że padło sprzęgiełko na sprężarce, mógł paść czujnik temperatury parownika i klima nie ruszy itp.
Musisz znaleźć dobrego mechanika który podłączy interfejs, sprawdzi parametry, napięcia itp. Tak to wróżenie.

Co do ucieczki czynnika jednym z częstszych miejsc są właśnie zaworki, możliwe że przy naciskaniu nie zamknął się do końca i czynnik uciekł.
Powrót do góry
FreshBackster

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Citroen C4 B7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Cze 2019, 19:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) klimatyzacja Citroen C4 B7 1.6 VTI 2012 r- klimatronik


Wszystko rozumieme, tylko jakim cudem klima raz się uruchamia a raz nie. Gdyby padła która kolwiek z części przez Ciebie wymieniona nie chodziła by na amen.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Wto 02 Lip 2019, 01:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) klimatyzacja Citroen C4 B7 1.6 VTI 2012 r- klimatronik


Może być np jakiś problem z brakiem kontaktu na wtyczce np od temperatury parownika, jak załapie to działa, tak samo ze sprzęgłem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie

CitroenSaxo

4 000

2001r.

249 000 km

lubelskie

CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System