Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbylo00

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Cze 2019, 19:39
Temat postu:

C5 sam gaśnie podczas jazdy


C5 Rok 2009 rok 2.0 hdi
od jakiegoś czasu samochód sam gaśnie, nie ma znaczenia czy 1, 2 3 bieg, niezależnie, cholery można dostać i dość stresujące, sprawdzone wtryski, wymieniony czujnik ciśnienia oleju, i nikt już nie wie co zrobić, podczas gdy sam gaśnie pojawiają się wszystkie możliwe komendy od antpolution system foult albo inny razem warning pressure oil, i tak na zmianę, dzisiaj zgasł mi podczas jazdy 6 razy, czekam aż już zgaśnie na amen to może wtedy coś znajdą , ale podłączenie komputera nic nie daje , nic nie sprawdzi. Może miał ktoś z Was taki problem i sobie poradził, czeka mnie wyjazd w dalszą drogę i nie wiem co robić. Auto w posiadaniu od 6 lat, kiedyś też tak robił, później samo mu przeszło i był spokój aż do teraz, z góry dziękuję za podpowiedzi.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pon 24 Cze 2019, 20:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


klemy na akumulatorze nie są czasem luźne?
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
zbylo00

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 08:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


aku ok, to nie jest to, myślałem jeszcze o czujniku ciśnienia paliwa ale sam nie wiem, wymieniać ??
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 09:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Cytat:
podczas gdy sam gaśnie pojawiają się wszystkie możliwe komendy od antpolution system foult albo inny razem warning pressure oil
Masz zapisane w pamięci komputera, na którym można przejrzeć i czym sprawdzane?

Cytat:
warning pressure oil
Przetłumaczenie: Ostrzegawczy olej ciśnieniowy. A więc, trzeba sprawdzić komputerowo jakie dokładne ciśnienie oleju pokazuje, bo jeżeli jest zbyt niskie ciśnienie pomimo, że jest olej w silniku to komputer może odłączać i silnik gaśnie co warto przejrzeć. Możliwe przyczyny to nie właściwy filtr bądź złej jakości oleju lub przekłamujący czujnik i warto zastanowić się nad zmianą i dobranie odpowiedniego filtra oleju skoro co jakiś czas pokazuje komunikat.

Ps.
Nie ma czegoś takiego jeśli pokazują już komunikaty to błędu nie ma.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 09:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


zbylo00 napisał:
aku ok, to nie jest to, myślałem jeszcze o czujniku ciśnienia paliwa ale sam nie wiem, wymieniać ??

A filtr paliwa wymieniałeś kiedyś????
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 09:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 10:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Błąd ciśnienia oleju to efekt wyłaczenia silnika podczas jazdy.
Błedy nawet jeśli są nie aktywne to zapisane są w historii błedów.I tam ich szukaj.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
zbylo00

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 11:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Olej dedykowany tak samo filtry, Filtr paliwa też , myślałem że to będzie przyczyna , mimo tankowania w tzw flagowych stacjach typu bp, orlen lotos filtr był zasyfiony, nie oszczędzam na tym, wymiany zawsze w tej samej stacji która się tym właśnie specjalizuje wiec to odpuszczam, ciśnienie oleju sprawdzone manometrem, jest ok, wymieniłem na wszelki wypadek czujnik ciśnienia oleju, to nie było to. szukam, podejrzewam coś z elektroniką, jak sobie poradzę to dam znać.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 12:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Cytat:
ciśnienie oleju sprawdzone manometrem, jest ok,
Sprawdzenie manometrem nie zawsze się sprawdza wtedy, kiedy jest zwarcie lub przerwa obwodzie instalacji i to komputer wskaże którędy drogą iść.

Cytat:
antpolution system foult
Ten komunikat może być wszystko i skoro gaśnie silnik to tylko wyłącznie sprawdzenie w paramentach pracy silnika i też komputer diagnostyczny pokaże błąd. \

Z tego rocznika auta to prawdopodobnie masz układ wtryskowy Delphi co warto też przejrzeć w paramentach oraz częste przyczyny mogą (lecz nie muszą) być regulator dawki paliwa i tutaj się kłania komputer diagnostyczny w cela zweryfikowania przyczyny gaśnięcia w czasie jazdy silnika.
Napisz chociaż dokładnie kiedy silnik gaśnie: Na biegu czy podczas wrzucenia na luz bądź zmiany biegów?

Cytat:
podejrzewam coś z elektroniką,
Tutaj najprawdopodobniej może być przyczyna skoro wymienione rzeczy nie pomogło, ale czemu nie podłączysz pod właściwy komputer jakim jest Lexia lub Diagbox.

Natomiast, ma pewne podejrzenie, że skoro się wyświetla o ciśnieniu oleju to czy przypadkiem silnik nie za nisko ma obroty silnika lub następuje to w czasie gaśnięcia silnika i jeśli tak to szukaj przyczyny w układzie paliwowym i warto przejrzeć sitko w zbiorniku paliwa skoro: filtr był zasyfiony i tutaj też się kłania czym był zasyfiony? Bo jeśli były opiłki to jest też większe prawdopodobieństwo, że pompa wysokiego ciśnienia do naprawy po stronie niskiego ciśnienia i o ile w pompie nie jest zapchany zawór regulacji paliwa tymi zabrudzeniami.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
zbylo00

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 20:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


1)Filtr zasyfiony jakby smołą, takie paliwo mamy w obrocie niestety,
więc opiłki odpadają,
2) Gaśnie niezależnie od biegu czy też niskich czy wysokich obrotów, biegi tez nie mają znaczenia,2,3 4.
3) Wtryski delfi przeglądnięte, nic nie znaleziono, pracowały w zakresie, przy okazji wyczyszczone.
4) komputer wyświetla wszystkie możliwe błędy, bez znaczenia , nie dojdziesz po kompie.

W czwartek mam następnego speca , elektronik, powiedział że typowe w c5 ale nie powiedział co, zobaczy się.
Dam znać
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 23:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Cytat:
4) komputer wyświetla wszystkie możliwe błędy, bez znaczenia , nie dojdziesz po kompie.
Nie rozumiem jak można nie dojść co jest przyczyną mając komputer diagnostyczny. Nie patrz co na wyświetlaczu pokazuje, bo to jest ogólny, a tylko komputerem diagnostycznym się sprawdza nie tylko błędy, ale i paramenty pracy wszystkich czujników. (nawet nie napisałeś jakie mają kody błędy skoro aż tyle coś tam pokazuje)

Cytat:
1)Filtr zasyfiony jakby smołą, takie paliwo mamy w obrocie niestety,
Widocznie tankujesz w jakimś zwykłym prywatnym stacji paliw, bo wspomniane takie jak Orlen nie wierzę żeby miały takie paliwo. Natomiast, skoro filtrze paliwa znajdowały się tak zwane mazia wyglądający jakby galareta to warto, abyś przejrzał pływak w zbiorniku paliwa, bo skoro było filtrze to z pewnością i tam będzie zasyfione większą ilości syfu, na którym zbyt mało przepływu paliwa przechodzi i warto żebyś to sprawdzić, a dostęp jest za tylnym siedziskiem.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sro 26 Cze 2019, 10:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Mostek123 napisał:

Cytat:
1)Filtr zasyfiony jakby smołą, takie paliwo mamy w obrocie niestety,
Widocznie tankujesz w jakimś zwykłym prywatnym stacji paliw, bo wspomniane takie jak Orlen nie wierzę żeby miały takie paliwo.

Mają.
Ja też najpierw tankowałem na zwykłej stacji (przez 3 lata) gdzie mają paliwo niby z Orlenu. Od prawie roku tankuję natomiast na BP i filtr jest tak samo brudny przy wymianie jak na tamtej stacji. Dodam, że ja filtr paliwa wymieniam zawsze przy okazji każdej wymiany oleju, a więc co 10-15 000km. Nigdy nie później. Współczuję tym co katują auto i wymieniają np. po 30 000.
Powrót do góry
zbylo00

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Cze 2019, 13:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Mówiąc o komputerze miałem na myśli komputer serwisowy do diagnostyki, nie wyświetlacz samochodowy, stąd wiem że to kiepska ścieżka.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 26 Cze 2019, 15:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Cytat:
Ja też najpierw tankowałem na zwykłej stacji (przez 3 lata) gdzie mają paliwo niby z Orlenu.
A zajedź do samego Orlenu. No i właśnie, zwykła stacja paliw, a firma Orlen to są odmienne stacje i taka stacja zwykła zawsze będzie ściemniać skąd pochodzi paliwo. (nie wiem co za co porównanie i z jaką firmą)

zbylo00, skoro był podłączony to jak dotąd nie podałeś ani jednej kod błędu mając wspomniane komunikaty i Ty jeszcze twierdzisz, że to kiepska ścieżka, no zabawne. Laughing
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sro 26 Cze 2019, 17:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Mostek123 napisał:
Cytat:
Ja też najpierw tankowałem na zwykłej stacji (przez 3 lata) gdzie mają paliwo niby z Orlenu.
A zajedź do samego Orlenu. No i właśnie, zwykła stacja paliw, a firma Orlen to są odmienne stacje i taka stacja zwykła zawsze będzie ściemniać skąd pochodzi paliwo. (nie wiem co za co porównanie i z jaką firmą)

Przecież podałem Ci to jako przykład i napisałem jasno, że filtr paliwa po tankowaniu na zwykłej stacji, wygląda tak samo, jak po tankowaniach na BP !!!
A akurat BP ma chyba najlepsze jakościowo paliwo w Polsce (przynajmniej w teorii i za takie uchodzi).
Powrót do góry
zbylo00

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lip 2019, 16:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 sam gaśnie podczas jazdy


Błąd nr P0215 - przekaźnik główny, zwarcie plusa/masy lub przerwa, do wymiany był albo cały moduł BSI lub wydzielenie przekaźnika głównego z z BSM, wybrano opcje 2 , na tę chwile nie wyrzuca błędu i nie gaśnie, pojeżdżę to wyjdzie w praniu i też dam znać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

46 900

2016r.

102 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 435 km

śląskie

CitroenC5

11 500

2006r.

170 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

46 900

2015r.

163 000 km

łódzkie

CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System