Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Ćwierkanie a chwilami jakby miałczenie w tylnym zawieszeniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BrunoKorak

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 2003r
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 24 Cze 2019, 18:55
Temat postu:

Ćwierkanie a chwilami jakby miałczenie w tylnym zawieszeniu


Dzień dobry,
Ostatnio zwróciłem uwagę, że ludzie oglądają się za moim autem. Nie dziwiło mnie to gdy miałem Garbusy więc postanowiłem podrążyć w sprawie. Mam nieco przytępiony słuch i spory wysiłek mnie kosztowało ustalenie, że w tyle auta C5 2003r 2.0 100kW Benz+Gaz Kombi coś ni to ćwierka ni to miałczy. Po podniesieniu auta na maxa w górę nie udało mi się stwierdzić w czym rzecz. raczej jest to coś między tymi kulistymi amortyzatorami. Proszę o jakieś wskazówki. Czy jeździć z tym czy pilnie naprawiać i co to może być?
Dziękuję serdecznie za uwagę
_________________
Umiarkowane zdolności mechaniczne ale mam za to dobre poczucie humoru.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 12:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ćwierkanie a chwilami jakby miałczenie w tylnym zawieszeniu


A podczas przejeżdżania przez garby nie słychać piszczenia?
Może łożyska w wahaczach do wymiany.

https://www.samnaprawiamauto.com/2017/04/citroen-c5-wymiana-ozysk-w-tylnych.html
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
BrunoKorak

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 2003r
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 23:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ćwierkanie a chwilami jakby miałczenie w tylnym zawieszeniu


W czasie jazdy wydaje takie same dźwięki jak na postoju.
_________________
Umiarkowane zdolności mechaniczne ale mam za to dobre poczucie humoru.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sro 26 Cze 2019, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ćwierkanie a chwilami jakby miałczenie w tylnym zawieszeniu


Ale podczas podnoszenia i opuszczania? Z tyłu to albo łożyska w wahaczach, albo krzywiące się zaciski trące o felgę.
Powrót do góry
BrunoKorak

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 2003r
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 26 Cze 2019, 19:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ćwierkanie a chwilami jakby miałczenie w tylnym zawieszeniu


Auto w czasie jazdy zachowuje się tak samo jak na postoju. Podnoszenie i opuszczanie nie ma wpływu na te miauczenie. To tak wygląda jakby jakiś zaworek popuszczał ale wycieków na zewnątrz nie widać. Nie znaczę miejsca. Łożyska z pewnością to nie są. Miauczałoby przy wyłączonym silniku poruszane siłą ludzkich mięśni.
_________________
Umiarkowane zdolności mechaniczne ale mam za to dobre poczucie humoru.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Cze 2019, 19:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Czw 27 Cze 2019, 19:27
Temat postu:

Re: Ćwierkanie a chwilami jakby miałczenie w tylnym zawieszeniu


BrunoKorak napisał:
Po podniesieniu auta na maxa w górę nie udało mi się stwierdzić w czym rzecz. raczej jest to coś między tymi kulistymi amortyzatorami.

W pierwszej chwili - podobnie jak zasugerował kolega Pyotrek - można pomyśleć o uszkodzeniu łożyska w tylnym wahaczu lub o wykrzywionych śrubach tylnego zacisku hamulcowego, ale jak jesteś przekonany, że to nie taka awaria zawieszenia to można jeszcze sprawdzić czy:
1) układ hydrauliczny zawieszenia jest poprawnie zalany syntetycznym olejem LDS (koloru pomarańczowego), który jest przeznaczony do Citroenów C5,
2) jest zalany niewłaściwym olejem LHM Plus (koloru zielonego), ponieważ olej ten jest przeznaczony do innych modeli Citroenów,
3) olej hydrauliczny w zbiorniku jest zanieczyszczony (ewentualne zanieczyszczenia mogły by powodować zjawisko kawitacji - połączonej z wysokotonowym hałasem - podczas przemieszczania się cieczy przy wysokich ciśnieniach na powstających przewężeniach w instalacji hydraulicznej, ale przyznam, że dotychczas nie spotkałem się z takim przypadkiem w Citroenie C5).

BrunoKorak napisał:
Mam nieco przytępiony słuch i spory wysiłek mnie kosztowało ustalenie, że w tyle auta C5 2003r 2.0 100kW Benz+Gaz Kombi coś ni to ćwierka ni to miałczy.

Ja nie mam doświadczenia odnośnie układów zasilania silnika gazem, ale ponieważ w Twoim Citroenie C5 jest zamontowany zbiornik na gaz, to odgłosy dochodzące z tyłu auta podczas jazdy i podczas postoju mogą być spowodowane:
4) uruchamianiem się dźwiękowego alertu sygnalizującego konieczność dokonania okresowego przeglądu instalacji gazowej w Citroenie C5,
5) pojawieniem się rozszczelnienia w instalacji gazowej, którego konsekwencje mogą być bardzo niebezpieczne.

BrunoKorak napisał:
Proszę o jakieś wskazówki. Czy jeździć z tym czy pilnie naprawiać

Będąc na Twoim miejscu, nie czekał bym na samoistne naprawienie się usterki w Citroenie C5 lub ustąpienie opisanych przez Ciebie objawów, ale niezwłocznie pojechał bym do specjalistycznego warsztatu zajmującego się naprawą instalacji gazowych w samochodach, aby dokładnie przejrzano układ gazowy.

Do tego czasu, nie wstawiał bym „zagazowanego” Citroena C5 do garażu, ale pozostawiał auto wyłącznie na otwartym powietrzu (nie wspominając już o zakazie postoju w podziemnych parkingach -> o czym pamiętają wszyscy użytkownicy samochodów z dodatkowo zamontowaną instalacją gazową, i to nawet na 100% sprawną).
Powrót do góry
BrunoKorak

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 2003r
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 01 Lip 2019, 01:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ćwierkanie a chwilami jakby miałczenie w tylnym zawieszeniu


Płyny eksploatacyjne mam właściwe. Jak naprawię to piszczące draństwo to poinformuję Was co to było. Dzięki Smile
_________________
Umiarkowane zdolności mechaniczne ale mam za to dobre poczucie humoru.
Powrót do góry
BrunoKorak

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ciechanów
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 2003r
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 05 Lip 2019, 07:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Ćwierkanie a chwilami jakby miałczenie w tylnym zawieszeniu


Miauczenie ustało, wjechałem na kanał, nie dało się stwierdzić uszami co wydaje te dźwięki więc szukałem drgań dotykając dłoniami poszczególnych elementów podejrzanych o generowanie miauczenia. Nagle miauczenie ustało! Nie potrafię tego inaczej wyjaśnić niż to, że mam ręce które leczą. Osoby nie wierzące w cuda pewnie powiedzą, że dotknąłem jakiegoś poluzowanego kabelka czy coś w tym stylu a ja chętnie na to przystanę bo nie chcę żeby do mnie ustawiały się kolejki zepsutych aut do leczenia Wink
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Umiarkowane zdolności mechaniczne ale mam za to dobre poczucie humoru.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie

CitroenC5

23 990

2011r.

254 754 km

pomorskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

54 800

2018r.

141 000 km

małopolskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System