Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) [C5 X7] RT4 czarny ekran - wymiana / reanimacja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yanku

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): ww-a
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 136KM RHR 2009r AM6
Piwa: 3/19
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 14:44
Temat postu:

[C5 X7] RT4 czarny ekran - wymiana / reanimacja


Witam, może od razu z grubej rury.
Padło mi radio Smile

Krótka historyjka.
Któregoś razu samo z siebie wysypało system i poprosiło o płytkę z softem. Nagrałem, zainstalowałem, HAPPY.
Pojeździłem może dwa dni, znów wyrzuciło ... znów płytka i znów gra, 1 dzień ... Od nowa płytka, znów gra.
Padło znów ... stwierdziłem, że tak być nie może, kończy się dysk ... zrobiłem jego kopię, sugerując się poradami na różnych forach wymieniłem na kartę CF, wrzuciłem wszystko co było na poprzednim dysku ... HULA! Kilka dni bez problemów, ucieszony - wygrałem ... taki ch... Soft znów padł ... no to znów płytka, wstało ... 2 dni padł znów ... Płytka ... radio zwisło na 64% aktualizacji, po 2 godzinach czekania nie wytrzymałem i wyłączyłem auto ... Po ponownym odpaleniu (płyta była w środku) zaczęła się cała procedura od nowa, formatowanie kopiowanie itp ... a potem radio umarło, płytę wessało i nie chciało oddać (rozkręciłem radio i wyjąłem manualnie). Zero reakcji na przyciski, działa tylko DARK RESET, jedyny efekt to zanik podświetlenia ekranu na chwilę i tyle ...
Próbowałem resetu switchami - bez efektu. Wsadziłem stary dysk, bez efektu.

Ma ktoś pomysł jak to uratować? Fachman powiedział 450-500zł i 2 tygodnie czekania ...
Tutaj pojawia się moje pytanie. Nie mam dwóch lewych rąk, jeśli da się to jakoś ożywić to chętnie bym spróbował sam, tylko czy ktoś ma jakiś pomysł jak?

Pytanie nr 2. Czy jeśli nie ma opcji żeby odratować moje, to czy mogę kupić takie samo radio używane, wsadzić swój dysk i będzie działało ? (przypisanie radia do VINu jest chyba na dysku ...)

Może ktoś miałt taki przypadek? Może komuś się udało? Smile

Ewentualni jakiś serwis który nie krzyknie za naprawę tyle co za drugie radio?
Powrót do góry
Darecky

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 (X7)
Piwa: 5/1
Wysłany: Pią 31 Maj 2019, 10:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 X7] RT4 czarny ekran - wymiana / reanimacja


można kupić dysk, jeśli już to zalecam oryginalny, zabawa z CF to porażka. Lepsza opcja - sprzedać to jako dawcę i kupić inne.
Powrót do góry
pawel002991

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): mysłowice
Posiadane auto: CITROEN C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0hdi 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Cze 2019, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 X7] RT4 czarny ekran - wymiana / reanimacja


Witam. Mam podobny problem, z tym że zakupiłem dysk. W trakcie instalacji na nowym dysku softa przerwalo. Czarny ekran, nie oddaje płyty. Nowy dysk po podpieciu pod laptopa miał utworzone partycje przez radio itd. Formatowanie go i wsadzenia spowrotem do radia nie pomoglo. Dalej nie chce oddać płyty i czarny ekran . Wyciągnięcie płyty manualne nic nie daje. Reset switchem też nic nie daje , niby radio się resetuje Ale dalej to samo. Najprościej bym kupił chiniola na androidzie ale ponoć na nich nie działają przednie czujniki .. Ma ktoś pomysł jak zreanimowac moje rt?
Powrót do góry
pawel002991

Debiutant



Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): mysłowice
Posiadane auto: CITROEN C5 TOURER EXCLUSIVE 2.0hdi 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lip 2019, 10:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) [C5 X7] RT4 czarny ekran - wymiana / reanimacja


Temat ogarnięty. Zamówiłem radio na androidzie A czujniki zrobiłem diagboxem w zegarach
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System