Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Awaria lusterka zewnętrznego Citroen C4 II 2015 r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swiro

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy
Posiadane auto: Ford Focus - citroen C4 II
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 17:56
Temat postu:

Awaria lusterka zewnętrznego Citroen C4 II 2015 r


Witam, problem polega na nie do końca składającym się lusterku zewnętrznym , bocznym . Od pewnego czasu zauważyłem że nie do końca składa się lusterko boczne , czasami nie chce się rozłożyć . Problem powstał w wyniku prawdopodobnie zaczepienia i pociągnięcia lusterka prawidłowo złożonego , nikogo nie złapałem ale jak działało tak przestało . Pewnego dnia rano słyszalne były trzaski z mechanizmu , przy rozkładaniu jak pomóc ręką to działa tak samo przy składaniu ale samo z siebie nie chce , teraz te trzaski umilkły , lustro pracuje w bardzo ograniczonym zakresie. Potrzebuję porady jak się do tego lusterka zabrać , gdzie szukać mechanizmu ewentualnych trybów które rozkładają lusterko . Może już ktoś miał taką usterkę , czy to może być mechaniczna czy jednak elektryczna usterka.
Pozdrawiam.
Tomek.


Ostatnio zmieniony przez swiro dnia Pon 20 Maj 2019, 08:42, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Awaria lusterka zewnętrznego Citroen C4 II 2015 r


Przeskakujesz z błędów na błędy i tym razem pkt 19 się zgubił. Wink
Zapoznaj się proszę z regulaminem.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
maroco11

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: już C4 II
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 23 Maj 2019, 20:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Awaria lusterka zewnętrznego Citroen C4 II 2015 r


Witam
Chętnie podepnę się pod temat , bo od kilki dni lusterko zewnętrzne od strony kierowcy nie rozkłada mi się do końca przy otwieraniu auta, staje w połowie . Jak przy otwieraniu "pomogę" ręcznie to dojeżdża do końca , próbowałem smarować jakimiś cudami i teraz to właściwie jest loteria czy się otworzy do końca czy stanie w połowie
Powrót do góry
swiro

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy
Posiadane auto: Ford Focus - citroen C4 II
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 09 Cze 2019, 20:21
Temat postu:

Awaria lusterka zewnętrznego Citroen C4 II 2015 r


Zauważyłem pewnego razu że lusterko nie składa się tylko wtedy gdy popada deszcz , albo na lusterko zadziała woda .
I oto rozwiązanie problemu , w lusterku pod zaślepką górną znajduje się kostka z kabelkami które podają prąd do silniczka , odpowiedzialnego za składanie lusterka , kostka jest tak jakoś słabo umiejscowiona jeszcze wejściem kabli ustawiona do góry , że jak zadziałała wilgoć na odsłonięte wsuwki kabli to zapewne może jakieś zwarcie się pojawiało i lusterko nie chciało się składać , lub rozkładać . Generalnie kostka zabezpieczona przed wilgocią i jest ok. Dodam że poprzedni właściciel musiał grzebać w lusterku urywając przy tym zaczepy obudowy i to wystarczyło żeby jakąś drobną szczelinką leciała woda do środka . Temat uważam za zamknięty .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenDS5

55 800

2016r.

113 000 km

małopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System