Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Awaria lusterka zewnętrznego Citroen C4 II 2015 r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swiro

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy
Posiadane auto: Ford Focus - citroen C4 II
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 17:56
Temat postu:

Awaria lusterka zewnętrznego Citroen C4 II 2015 r


Witam, problem polega na nie do końca składającym się lusterku zewnętrznym , bocznym . Od pewnego czasu zauważyłem że nie do końca składa się lusterko boczne , czasami nie chce się rozłożyć . Problem powstał w wyniku prawdopodobnie zaczepienia i pociągnięcia lusterka prawidłowo złożonego , nikogo nie złapałem ale jak działało tak przestało . Pewnego dnia rano słyszalne były trzaski z mechanizmu , przy rozkładaniu jak pomóc ręką to działa tak samo przy składaniu ale samo z siebie nie chce , teraz te trzaski umilkły , lustro pracuje w bardzo ograniczonym zakresie. Potrzebuję porady jak się do tego lusterka zabrać , gdzie szukać mechanizmu ewentualnych trybów które rozkładają lusterko . Może już ktoś miał taką usterkę , czy to może być mechaniczna czy jednak elektryczna usterka.
Pozdrawiam.
Tomek.


Ostatnio zmieniony przez swiro dnia Pon 20 Maj 2019, 08:42, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Awaria lusterka zewnętrznego Citroen C4 II 2015 r


Przeskakujesz z błędów na błędy i tym razem pkt 19 się zgubił. Wink
Zapoznaj się proszę z regulaminem.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
maroco11

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: już C4 II
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 23 Maj 2019, 20:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Awaria lusterka zewnętrznego Citroen C4 II 2015 r


Witam
Chętnie podepnę się pod temat , bo od kilki dni lusterko zewnętrzne od strony kierowcy nie rozkłada mi się do końca przy otwieraniu auta, staje w połowie . Jak przy otwieraniu "pomogę" ręcznie to dojeżdża do końca , próbowałem smarować jakimiś cudami i teraz to właściwie jest loteria czy się otworzy do końca czy stanie w połowie
Powrót do góry
swiro

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): puławy
Posiadane auto: Ford Focus - citroen C4 II
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 09 Cze 2019, 20:21
Temat postu:

Awaria lusterka zewnętrznego Citroen C4 II 2015 r


Zauważyłem pewnego razu że lusterko nie składa się tylko wtedy gdy popada deszcz , albo na lusterko zadziała woda .
I oto rozwiązanie problemu , w lusterku pod zaślepką górną znajduje się kostka z kabelkami które podają prąd do silniczka , odpowiedzialnego za składanie lusterka , kostka jest tak jakoś słabo umiejscowiona jeszcze wejściem kabli ustawiona do góry , że jak zadziałała wilgoć na odsłonięte wsuwki kabli to zapewne może jakieś zwarcie się pojawiało i lusterko nie chciało się składać , lub rozkładać . Generalnie kostka zabezpieczona przed wilgocią i jest ok. Dodam że poprzedni właściciel musiał grzebać w lusterku urywając przy tym zaczepy obudowy i to wystarczyło żeby jakąś drobną szczelinką leciała woda do środka . Temat uważam za zamknięty .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System