Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 III Tourer 2.0 HDi, 130kkm, 2009 - warto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kukunamuniu

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 206
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Maj 2019, 17:22
Temat postu:

C5 III Tourer 2.0 HDi, 130kkm, 2009 - warto?


Dzień dobry,
Mam na oku Citroena C5 III kombi, 2009 rok, przebieg 130 tysięcy kilometrów z groszami, silnik 2.0 HDi 136 KM, automatyczna skrzynia biegów, zawieszenie hydro. Samochód pochodzi z Francji, sprowadziłby go dla mnie znajomy.
Cena: około 26-27 tysięcy złotych.
Mam kilka pytań:
1. Czy na moje jeżdżenie kilka razy w tygodniu tras po 5-10 km, potem na weekendzie około 20, a raz w miesiącu 150 km i z powrotem, ten diesel się nadaje? Nie zniszczę go? Nie chcę wycinać FAP.
2. Na jakie koszty powinienem się nastawić przy tym przebiegu i wieku? Z pewnością zaraz po zakupie rozrząd, oleje i filtry, pewnie tarcze i klocki (jakie to mniej-więcej koszty w tym aucie?), ale czy niedługo nie trzeba będzie wymieniać/regenerować FAP? Jaką trwałość ma ta skrzynia biegów, co ile trzeba w niej wymieniać olej?
3. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy oglądaniu pojazdu?

Do tego pytanie funkcjonalne - jak w tym samochodzie składa się kanapa? Asymetrycznie? Podłoga bagażnika po złożeniu jest płaska?
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sro 08 Maj 2019, 00:07
Temat postu:

Re: C5 III Tourer 2.0 HDi, 130kkm, 2009 - warto?


kukunamuniu napisał:
Dzień dobry,
Samochód pochodzi z Francji, sprowadziłby go dla mnie znajomy.

To auto jest całe? Czy bite? Bo ja jak szukałem dla siebie, to mój znajomy z Francji powiedział, że nie ma szans żeby znaleźć tam auto taniej niż w Polsce. Chyba, że po konkretnym dzwonie, gdzie auto we Francji nie nadaje się już do jazdy. No, a u nas mechanicy zrobią cuda Wink
Ta cena to już z akcyzą? Czy bez? Bo jak bez to żadna okazja.
kukunamuniu napisał:

Mam kilka pytań:
1. Czy na moje jeżdżenie kilka razy w tygodniu tras po 5-10 km, potem na weekendzie około 20, a raz w miesiącu 150 km i z powrotem, ten diesel się nadaje? Nie zniszczę go? Nie chcę wycinać FAP.

A czemu się tak boisz FAP? Regeneracja to raptem 900zł. Spokojnie zaoszczędzisz to w paliwie.
Poza tym, skoro masz raz w tygodniu trasę 150km to nie widzę żadnego problemu.
kukunamuniu napisał:

2. Na jakie koszty powinienem się nastawić przy tym przebiegu i wieku? Z pewnością zaraz po zakupie rozrząd, oleje i filtry, pewnie tarcze i klocki (jakie to mniej-więcej koszty w tym aucie?), ale czy niedługo nie trzeba będzie wymieniać/regenerować FAP? Jaką trwałość ma ta skrzynia biegów, co ile trzeba w niej wymieniać olej?

Olej to ok. 100zł za bańkę, filtry jeśli komplet np. Purflux to ok. 170zł. Rozrząd materiały+robocizna ok. 1300zł (w moim 163KM tak kosztował, tutaj pewnie podobnie). Tarcze na przód z klockami kosztowały mnie chyba niecałe 500zł.
Co do skrzyni automatycznej to nie pomogę, ale coś kojarzę, że oficjalnie serwis nie przewiduje wymian oleju, ale chyba lepiej to robić co ok. 60 000km. Tak jak i olej w silniku lepiej zmieniać co 10-15 000, a nie jak książka mówi, co 30.
kukunamuniu napisał:

3. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy oglądaniu pojazdu?

To zależy skąd bierzesz to auto i na ile uczciwy jest sprzedawca Very Happy
kukunamuniu napisał:

Do tego pytanie funkcjonalne - jak w tym samochodzie składa się kanapa? Asymetrycznie? Podłoga bagażnika po złożeniu jest płaska?

Podłoga nie jest płaska. Jest mały uskok, niewielki, ale jednak jest. Dramatu jednak nie ma. Ja woziłem akwaria po 150cm długości i nigdy żadne nie pękło Very Happy
Powrót do góry
kukunamuniu

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 206
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Maj 2019, 18:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III Tourer 2.0 HDi, 130kkm, 2009 - warto?


Auto jest całe, cena z akcyzą, człowiek zaufany i ufam jego opinii o opłacalności tego auta Wink
Dzięki za podpowiedzi, prześpię się jeszcze parę dni z tematem i na chłodno się zastanowię.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 08 Maj 2019, 21:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III Tourer 2.0 HDi, 130kkm, 2009 - warto?


Jeśli ma 130 tkm to brać
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 08 Maj 2019, 21:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III Tourer 2.0 HDi, 130kkm, 2009 - warto?


Cytat:
Cena: około 26-27 tysięcy złotych.
Prześpij się i to dobrze, bo za tą cenę to możesz kupić nie 2009 rok, a 2012 i w Polsce, a więc różnica wiekowe widać znaczna, bo aż 3 letnie, a 10 latki to już przeżytki jak na taka kwotę.

Cytat:
130 tkm to brać
Taak razy dwa Laughing
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 08 Maj 2019, 21:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
repetier

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2,0 HDI exklusive 2009
Piwa: 8/4
Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 10:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III Tourer 2.0 HDi, 130kkm, 2009 - warto?


130 tkm, to faktycznie malo, ale co szkodzi sprawdzić w ASO historie napraw, jakaś chyba jest i chociaż zobaczyć przebieg z okresu gwarancji ? A może są inne wpisy ? Skoro to znajomy, to chyba zgodzi się na podlączenie kompa i odczytanie czy był wymieniany ,dolewany fap, jaki jest stan licznika zużycia oleju . Nie można w ten sposób w 100% ustalić przebiegu, ale takie dane dają do myślenia .Cena jest taka sobie, ale jak auto z małym przebiegiem, dobrze wyposażone, to czemu nie ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Picasso

16 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System