Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
antyneutrino

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C8 2.0 HDi
Piwa: 11/3
Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 19:23
Temat postu:

Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45


Autko to C8 2011r, 2.0 HDi.

W aucie mam wyświetlacz z SW v71.3, HW 1503 i radio Blaupunkt RD4 N2 MP3. Radio łączy się z telefonem przez BT, na wyświetlaczu widać ikonę telefonu i to działa.

Z racji odejścia od płyt CD chciałbym zmienić radio z RD4 gdzie BT działa tylko jak zestaw głośnomówiący na RD45 gdzie BT może strumieniować muzykę np z telefonu.

Chciałbym dopytać jak to jest z przekładką - nie widziałem u siebie w wiązce żadnego modułu dochodzącego do radia oprócz wiązki fabrycznej, nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać mikrofonu.

Pytanie - przekładka radia 1:1 (dodany vin w radio) się uda? Czy będę musiał kombinować z mikrofonem?
Powrót do góry
doktor_ok

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C8 2,0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 12:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45


Podepnę się do tematu Smile
Też od jakiegoś czasu zastanawiam się na wymianą radia w swoim C8.
Obecnie posiadam wersję RD4 N2. Wyczytałem gdzieś w necie że można do tego radia dokupić albo kabelek AUX z białą wtyczką, albo zaopatrzyć się w fabryczny moduł bluetooth. Jednak ostatnio wyciągnąłem radio na zewnątrz i w fabrycznej złączce mam już wpiętą kostkę białą pod wejście AUX i czarną która niby miała być wykorzystywana przez zmieniarkę. Na wyświetlaczu w menu nie ma funkcji AUX ani telefonu, więc do czego podpięte są te kabelki??
Powrót do góry
BoBaS1981

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Citroen c8 2.0HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lis 2019, 11:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45


Ponawiam pytanie.
Jestem nowym posiadaczem Citroena C8, 2007r,bez nawigacji. Chciałbym zmienić radio na coś z Bluetooth i kamerą cofania, a z tego co zauważyłem, z radia steruję się tym małym śmiesznym komputerem.
Czy po wymianie radia na coś normalnego, będę mógł dalej sterować wyświetlaczem i sterowaniem przy kierownicy?
Powrót do góry
Skop3k

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: C5 2.0HDi 136KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Cze 2021, 23:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45


doktor_ok napisał:
Podepnę się do tematu Smile
Też od jakiegoś czasu zastanawiam się na wymianą radia w swoim C8.
Obecnie posiadam wersję RD4 N2. Wyczytałem gdzieś w necie że można do tego radia dokupić albo kabelek AUX z białą wtyczką, albo zaopatrzyć się w fabryczny moduł bluetooth. Jednak ostatnio wyciągnąłem radio na zewnątrz i w fabrycznej złączce mam już wpiętą kostkę białą pod wejście AUX i czarną która niby miała być wykorzystywana przez zmieniarkę. Na wyświetlaczu w menu nie ma funkcji AUX ani telefonu, więc do czego podpięte są te kabelki??


Czarna wtyczka prowadzi do zmieniarki, która normalnie znajduje się w schowku. Niebieska wtyczka przypięta jest fabrycznie taśmą papierową do wzmocnienia nad schowkiem przygotowana pod montaż zmieniarki CD lub USB Box 9702EZ (konieczna wymiana wtyku na molex 12pin). Biała wtyczka to AUX z której kable zataśmowane są gdzieś w wiązce za schowkiem. W celu montażu AUX musisz kupić kabelek, wypiąć tamten i wpiąć zakupiony.
Powrót do góry
Skop3k

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: C5 2.0HDi 136KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Cze 2021, 23:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Zmiana RD4 (z bluetooth) na RD45


BoBaS1981 napisał:
Ponawiam pytanie.
Jestem nowym posiadaczem Citroena C8, 2007r,bez nawigacji. Chciałbym zmienić radio na coś z Bluetooth i kamerą cofania, a z tego co zauważyłem, z radia steruję się tym małym śmiesznym komputerem.
Czy po wymianie radia na coś normalnego, będę mógł dalej sterować wyświetlaczem i sterowaniem przy kierownicy?


Tylko wymiana na RD45 Continental z Bluetooth i USB + wymiana wyświetlacza na typ C z firmware 70.X + mikrofon i wiązka do mikrofonu bo oryginalna jest tak schowana, że dwa dni jej szukałem za radiem i schowkiem i nie znalazłem wiec poprowadziłem nową. Kilka dni temu u siebie wszystko wymieniałem. Pełna obsługa połączeń telefonu z manetki i wyświetlacza + odtwarzanie muzyki przez Bluetooth. Wcześniej miałem zamontowany do RD4 N2 MP3 oryginalny USB BOX 9702EZ z USB, AUX i złączem pod iPoda + osobny zestaw Bluetooth także mam to na sprzedaż.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 13 Cze 2021, 23:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Cactus

32 999

2014r.

140 300 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC3

3 300

2003r.

250 000 km

mazowieckie

CitroenC5

37 900

2012r.

95 000 km

lubuskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System