Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Witam, potrzebuje pomocy z przewodem/wężem/złączką paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michal34

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/12
Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 16:49
Temat postu:

Witam, potrzebuje pomocy z przewodem/wężem/złączką paliwa


Witam, samochód citroen c5 1.6 thp 2010 rok.
Dzisiaj rano zauwazyłem dużą kałuże pod samochodem. Myslałem ze po deszczu po prostu jezdnia jeszcze nie wyschła. Mimo wszystko odpaliłem go i odrazu poczułem zapach benzyny. Zacząłem zostawiac za soba ślady i auto zaczelo mocno szarpać . Podjechałem na pobocze i otworzyłem maske. Po lewej stronie zaczela w góre tryskać benzyna. Odczepiła sie złączka od weza przewodu paliwa. I stad prosba moja zeby ktos pomógł i napisał mi jak to sie nazywa? szukam od rana w internecie i szczerze nie mam pojecia. Nie wiem jak dodac zdjecia? https://naforum.zapodaj.net/21f273fcf0df.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/38e292d1992d.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/82ffe374e87b.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/1264ec7753d2.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/bc01cd88354a.jpg.html[/img]
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 20:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Witam, potrzebuje pomocy z przewodem/wężem/złączką paliwa


Witaj.
Cytat:
I stad prosba moja zeby ktos pomógł i napisał mi jak to sie nazywa?
Toż sam napisałeś: złączka od węza przewodu paliwa., a inaczej to złączka przewodu paliwa i znajdziesz na słynnych ogłoszenia choćby na allegro lub w sklepie z częściami (nie zapomnij numer vin lub dowód rejestracyjny) jak będziesz w sklepie bądź ASO.

Ps.
Ciesz się, że nie zapalił, bo tak byś komorę silnika miałbyś spaloną o ile nie całe auto za głupie przeróbki na pasku zaciskowym.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Michal34

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/12
Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 21:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Witam, potrzebuje pomocy z przewodem/wężem/złączką paliwa


Mostek123 napisał:
Witaj.
Cytat:
I stad prosba moja zeby ktos pomógł i napisał mi jak to sie nazywa?
Toż sam napisałeś: złączka od węza przewodu paliwa., a inaczej to złączka przewodu paliwa i znajdziesz na słynnych ogłoszenia choćby na allegro lub w sklepie z częściami (nie zapomnij numer vin lub dowód rejestracyjny) jak będziesz w sklepie bądź ASO.

Ps.
Ciesz się, że nie zapalił, bo tak byś komorę silnika miałbyś spaloną o ile nie całe auto za głupie przeróbki na pasku zaciskowym.

mozesz mi napisac jakie przeróbki tam sa zrobione? sam nic tam nie kombinowałem
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 22:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Witam, potrzebuje pomocy z przewodem/wężem/złączką paliwa


Tam, żeby wymienić złączkę to trzeba specjalne urządzenie do podgrzewania przewodów lub jeśli nie inaczej to cały przewód paliwowy. Nie jest to dosyć łatwe, ale mając wprawy i urządzenie można wymienić.
Jaki przewód paliwowy to na podstawie numeru vin można pobrać numer katalogowy tej części i zamówić.
A przeróbka jaka została zrobiona to widać opaska zaciskowa ten czarny co nie powinien tam w ogóle być, a tylko specjalna zawleczka i nie wiadomo czy tam jest oring w środku tej złączki, a tam jest podwójne i też nie wiadomo jak wyglądają.

Najlepiej jak kupisz cały nowy przewód lub choćby używany z rozbiórki aut, ale żeby była cała i nie połamana co byłoby tak najbezpieczniej dla Twojego auta o ile nie o Twoje zdrowie.

Cytat:
sam nic tam nie kombinowałem
Rozumiem i właśnie tak to jest z poprzednimi właścicielami Confused (Dosłownie dziady)
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Michal34

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/12
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 05:16
Temat postu:

Witam, potrzebuje pomocy z przewodem/wężem/złączką paliwa


Mostek123 napisał:
Tam, żeby wymienić złączkę to trzeba specjalne urządzenie do podgrzewania przewodów lub jeśli nie inaczej to cały przewód paliwowy. Nie jest to dosyć łatwe, ale mając wprawy i urządzenie można wymienić.
Jaki przewód paliwowy to na podstawie numeru vin można pobrać numer katalogowy tej części i zamówić.
A przeróbka jaka została zrobiona to widać opaska zaciskowa ten czarny co nie powinien tam w ogóle być, a tylko specjalna zawleczka i nie wiadomo czy tam jest oring w środku tej złączki, a tam jest podwójne i też nie wiadomo jak wyglądają.

Najlepiej jak kupisz cały nowy przewód lub choćby używany z rozbiórki aut, ale żeby była cała i nie połamana co byłoby tak najbezpieczniej dla Twojego auta o ile nie o Twoje zdrowie.

Cytat:
sam nic tam nie kombinowałem
Rozumiem i właśnie tak to jest z poprzednimi właścicielami Confused (Dosłownie dziady)

Dzieki za odpowiedz. Przyjechalem takim samochodem do Niemiec i nie wiem nawet gdzie tu szukac dobrego mechanika. A mozesz mi jeszcze napisac czy auto od tego moze szarpac na niskich obrotach? skrzynie automat sprawdzilem przed wyjazdem i wszystko jest ok.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 05:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 08:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Witam, potrzebuje pomocy z przewodem/wężem/złączką paliwa


Cytat:
czy auto od tego moze szarpac na niskich obrotach?
Niedostateczne ilość ciśnienia paliwa poprzez wyciek jest bardzo możliwe, że silnik będzie szarpał i warto dodatkowo po naprawie jeszcze podłączyć pod komputer w celu usunięcia zapisany błędów, bo z pewnością takowy błąd będzie z powodowane niskim ciśnieniem paliwa i przy okazji innych rzeczy sobie sprawdzisz.

Cytat:
Przyjechalem takim samochodem do Niemiec i nie wiem nawet gdzie tu szukac dobrego mechanika.
To przyjechałeś z Niemiec czy pojechałeś Rolling Eyes , bo jak pojechałeś to musisz być zdany na siebie i najlepiej szukaj (podpytaj) po właścicieli mający auta i Ci powinni nakierować polecane warsztaty. A jeżeli masz chęci i umiesz co nie co wymienić to możesz również sam wymienić.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Michal34

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/12
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 08:42
Temat postu:

Witam, potrzebuje pomocy z wężem paliwa


Przyjechałem do pracy. Do Polski mam 1300km . Jest tu serwis niedaleko citroena. Może tam mi pomogą.
Powrót do góry
Michal34

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/12
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 09:58
Temat postu:

Witam, potrzebuje pomocy z przewodem/wężem/złączką paliwa


A orientujesz sie moze jaki jest koszt wymiany w serwisie? bede wiedzial w poniedzialek dopiero ale moze ktos cos wie mniej wiecej?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 16:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Witam, potrzebuje pomocy z przewodem/wężem/złączką paliwa


Wiesz, każdy rejon i serwisy inaczej liczą, a co mówić w Niemczech, więc trudno powiedzieć ile tam będzie kosztowało.
Myślę, że z 60 eu powinieneś zapłacić.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Michal34

Debiutant



Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: citroen c5
Piwa: 0/12
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 18:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Witam, potrzebuje pomocy z przewodem/wężem/złączką paliwa


Mostek123 napisał:
Wiesz, każdy rejon i serwisy inaczej liczą, a co mówić w Niemczech, więc trudno powiedzieć ile tam będzie kosztowało.
Myślę, że z 60 eu powinieneś zapłacić.

dzieki za pomoc. Chcialem tylko byc zorientowany mniej wiecej ile moge oczekiwac Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

55 800

2016r.

113 000 km

małopolskie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC3

19 900

2014r.

125 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System