Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Dziwne popiskiwania z tyłu auta



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baranek79

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Mar 2019, 20:25
Temat postu:

Dziwne popiskiwania z tyłu auta


Hello,

Posiadam Citroena C4 z 2007 roku, w wersji Hatchback. 1.6 HDI 109KM. Od pewnego czasu dochodzą z tyły auta dziwne dźwięki. Na filmie od ok 7 sekundy. Te popiskiwania dochodzą z tyłu auta, tak jakby z koła lub innego elementu. W aucie wymieniłem tarcze hamulcowe + klocki, oraz mam założone nowe amortyzatory (komplet) wraz z odbojami i nowymi mocowaniami. W samochodzie wymieniłem również linki do ręcznego. Popiskiwanie nie ustało. Problematyczne jest to, że ona są czasowe. Czasami przez 2 tygodnie ich nie słychać, czasami przez dwa tygodnie są non stop. Pojawiają się one przy nierównościach, na kostce lub podobnym podłożu. Mechanik rozkłada ręce. Może ktoś ma jakiś pomysł skąd lub co to są za dźwięki? Za wszelkie wskazówki serdecznie dziękuje.
Link do filmu poniżej.

https://youtu.be/hv5MCxsGfUw

za wszystkie sugestie serdecznie dziękuje
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Wto 05 Mar 2019, 22:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dziwne popiskiwania z tyłu auta


Wybacz kolego, ale niestety nic nie słychać, ja bynajmniej nie słyszę tych pisków, nie mniej jednak jak Ty to słyszesz to wal SKP może uda sie coś usłyszeć diagnoście, maże to kończy sie łozysko.
Powrót do góry
Baranek79

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Mar 2019, 09:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dziwne popiskiwania z tyłu auta


Dziękuje za odpowiedź. Ale serio słychać na nagraniu piski od 7 sekundy. Bardzo wyraźnie. Może trzeba się bardziej wsłuchać. Niestety nie dysponuje profesjonalnym urządzeniem aby nagrać zjawisko lepiej.

Tak czy inaczej. Piszesz o problemie z łożyskiem. Ja myślałem, że w tych autach wymieniając tarcze hamulcową z klockami to wymieniam komplet wraz z łożyskiem. Tak mi powiedział mechanik. Ale te piski były zarówno przed wymianą jak i po.

Ale ok, sprawdzę te łożysko, akurat niedługo będę miał przegląd wozu, za 3 tyg to może diagnosta coś wymyśli.
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 01 Kwi 2019, 19:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dziwne popiskiwania z tyłu auta


Brzmi to jakbyś miał w bagażniku koło zapasowe, które dotyka do plastiku, dokładnie tak to u mnie brzmi jak się koło przesunie w stronę klapy i dotknie plastiku Very Happy Co do łożysk to zależy, możesz naturalnie kupić całą tarczę z łożyskiem tak jak przystało, a możesz też kupić tarczę bez łożyska (o ile takie nowe występują lub jesli tylko łożysko jest rozwalone, a tarcza dobra), kupić łożysko (są na bank dostępne, ok. 100zł) i jechać na nabicie łożyska. Tutaj reguły nie ma. Wg mnie nie jest to łożysko, łożysko miałoby JAKKOLWIEK powtarzalny hałas w związku z ruchem obrotowym, a tutaj brzmi to jak po prostu ocieranie się elementu gumowego o plastikowy. Również to, że samo znika sugeruje, że to jest właśnie taka sytuacja, czasem się ustawi tak, że nie ma hałasu, a potem pojeździsz po dziurach i znowu zacznie trzeć. Co to jest trudno powiedzieć, musisz kogoś posadzić z tyłu, zdjąć półkę w bagażniku i najpierw zbadajcie środek auta. Tak swoją drogą, ale nie wiem co ma z uszami Robert, słychać to przecież bardzo wyraźnie...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy-zawieszenie

15) opony »

CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

49 300

2017r.

155 680 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System