Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Picasso 2007r. 1.6 hdi kręci ale nie zawsze odpali.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radek184m

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 HDI 2007r 90KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Kwi 2019, 15:48
Temat postu:

Picasso 2007r. 1.6 hdi kręci ale nie zawsze odpali.


Witam.
Mam problem jakiś miesiąc temu pojawił się pierwszy raz. Chciałem odpalić samochód kręci ale nie odpalił dopiero za drugim razem załapał. Potem przez jakiś czas było dobrze i od nie dawna problem zaczął się nasilać. Wymieniłem filtr paliwa i dalej to samo. Po prostu co jakiś czas nie chce odpalić tak jakby nie dostawał paliwa. Za każdym razem musiałem podejmować co raz więcej prób do odpalenia. Wczoraj odpalił może za 10 razem, ale dziś już za pierwszym. Dodam jeszcze, że też od nie dawna po odpaleniu na biegu jałowym "trzęsie" nie wiem jak to opisać po prostu siedzę i czuję jak mną trzęsie tak jakby buda się ruszała. Obstawiam, że coś z paliwem musi być. Miał ktoś podobny problem jakieś rady?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 30 Kwi 2019, 17:22
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Picasso 2007r. 1.6 hdi kręci ale nie zawsze odpali.


A podłączany pod komputer?
Prawdopodobnie paliwo łapie powietrza i stąd problem w rozruchu silnika co warto przejrzeć sitko w zbiorniku paliwa, bo na pewno będzie zalepiona mazią. A skoro masz 1.6 hdi to próbowałeś gruszką napompować prze rozruchem silnika? (zdejmij górną osłonę silnika i ukaże się gruszka do pompowania paliwa co spróbuj na początek to zastosować, a potem będziemy myśleć co dalej.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
radek184m

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 HDI 2007r 90KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Kwi 2019, 18:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Picasso 2007r. 1.6 hdi kręci ale nie zawsze odpali.


Nie jeszcze nie podłączałem.
Przed chwilą znowu odpalałem i znowu za pierwszym razem odpalił. Tak wczoraj jak nie dałem rady odpalić to ciągle pompowałem pompką ale nic nie pomagało i tak z 5-7 razy. Poszedłem odczekałem 10 min wsiadłem i od razu zapalił. I w sumie mocno zakopcił w tym momencie na biało.
Czyli na początek zdjęcie zbiornika paliwa? Ale jakby łapało powietrze to częściej by ten problem chyba występował nie?
Powrót do góry
radek184m

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 HDI 2007r 90KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Maj 2019, 17:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Picasso 2007r. 1.6 hdi kręci ale nie zawsze odpali.


Dobra podłączyłem pod kompa. Wywaliło takie błędy:
1.P1351 sterowanie czasem grzania błąd - świece żarowe do wymiany aczkolwiek na razie w zimę bardzo dobrze kręci.
2.P0483 dmuchawa ostatni stopień - przerwanie/zakłócenie- od czego zależy?
3.P1461 czujnik położ. odprowadzania spalin - zakłócenia działania - coś z EGR? Jeżeli tak to co?
4.P0335 czujnik położenia wału korbowego - błąd sygnału. Tu jest problem dlaczego raz palił a raz nie. Nowy zamówiony na dniach wymienię.
Powrót do góry
radek184m

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 HDI 2007r 90KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Maj 2019, 11:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Picasso 2007r. 1.6 hdi kręci ale nie zawsze odpali.


Wczoraj chciałem dobrać się do czujnika znajduje się on obok koła pasowego. Zacząłem go wykręcać i przy próbie wyjmowania go wyszło, że jeden jego zaczep siedzi pod obudową rozrządu. Czyli żeby go wyjąć trzeba zdjąć obudowę rozrządu. Ktoś kto projektował ten samochód musiał być bardzo inteligentny.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Maj 2019, 11:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

65 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System