Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wisznia

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C3, III, 1.2, 2018r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 06 Kwi 2019, 22:48
Temat postu:

Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


Witam
Dwie sprawy, pierwsza to zalewanie olejem filtra powietrza który dostaje się przez rurkę odmy wyprowadzoną z pokrywy zaworowej. Czytałem że odczepia się jeden koniec tej rurki przy wlocie powietrza do przepustnicy i problem się kończy.
Ale rurki są dwie i jedna ta cienka schodzi pod przepustnicę. Jakie jest jej zadanie? Czy ona tez odprowadza do ponownego spalenia olej i zanieczyszczenia z odmy czy jej zadanie jest inne. Chciałem cienką zostawić a koniec grubej władować do jakiegoś zbiorniczka.
Druga sprawa to wymiana EGR (grzybka) którym leje się olej i zalewa okolicę. Mój silnik to 1.8 a EGR ma oznaczenia AS9U3Y40 (2/1) oraz 8630168080. Czy ta wartość 2/1 pod pierwszym nr jest ważna bo na różnych EGR widać np 1 lub 2/2 lub samo 2. Czy EGE do 2.0 jest taki sam jak 1.8 bo z wyglądu i tych dwóch długich nr wszystko się zgadza.


Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 09:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


zastosuj OCT (Oil Catch Tank)
Na YT jest mnóstwo informacji.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 10:00
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


Sprawny silnik nie puszcza olej przez odmę i najwyraźniej uszczelniacze na zaworach zużyte lub któryś wyszedł uszczelniacz, a więc głowica do remontu.

Cytat:
zastosuj OCT (Oil Catch Tank)
machony79 przy próbie sprzedaży auta kolega nie sprzeda auto i tak nie ominie remontu tak więc, wszelkie przeróbki nie na wiele zdaje egzamin co na początku pokaże efekty, ale potem to już i tego nie pomoże.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 10:10
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


żaden remont.W Pb jest duże podciśnienie i przy niesprawnym separatorze,który jest w pokrywie zaworów kolektor ssący zaciąga olej.
Sam zamontowałem OCT i co kilka dni wylewam sporą ilość wody.Na szczęście nie oleju.
https://www.youtube.com/watch?v=0d-VlW4xA2s
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 11:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


Cytat:
przy niesprawnym separatorze,
hmm, ale w jakim sensie widzisz jej nie sprawność z pokrywy zaworów? , bo w pokrywie zaworów to jedyna usterka jaka może być to zapchania podczas mrozu. A jak miarkę wyjmiesz i zacznie pluć olejem to też wstawisz OCT???

Cytat:
Sam zamontowałem OCT i co kilka dni wylewam sporą ilość wody.Na szczęście nie oleju.
To, że woda to świadczy o sprawność uszczelniaczy na zaworach i OCT jest bardziej przydatna na krótkie odcinki jazdy, ale nie w przypadku wylewania się z pokrywy oleju. A drugie to, skoro aż tyle się skrapla wody to nie lepiej zmienić olej, bo widać, że zbyt dużo wytrąca z oleju wody lub jeździsz bardzo krótkie odcinki.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 11:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 15:09
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


Tomek zamiast robić taka trochę rzeźbę, powinieneś wymienić sobie pokrywę zaworów na nową. Wiem, droga jest, ale Ty przecież jesteś perfekcjonistą jeśli chodzi o C5, dziwię się, że wstawiłeś OCT i to Ty?
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 15:15
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


ale po co mi nowa pokrywa czy separator? U mnie wszystko jest Ok.
OCT zamontowałem,żeby silnik oddychał czystym powietrzem.W odstojniku zbiera się tylko wilgoć z oleju a nie sam olej.Polecam to każdemu a w szczególności użytkownikom silników diesla.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 15:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


machony79 napisał:
przy niesprawnym separatorze,który jest w pokrywie zaworów
Sam zamontowałem OCT




Pisałem w tym kontekście Smile. Myślałem, że pisałeś o swoim aucie Wink
Powrót do góry
wisznia

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C3, III, 1.2, 2018r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 18:42
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


Panowie ale cały czas kręcicie się dookoła tematu. Powracam do pytania,
Gruby przewód który wychodzi z pokrywy zaworów dzieli się na dwa (tak jak na foto wyżej), cienki może zostać bo łączy się z podstawą przepustnicy i pewnie zanieczyszczenia nie cofną się do filtra. Natomiast ta druga odnoga idzie sobie do obudowy nad przepustnicą i tędy do filtra powietrza chyba dostaje się olej. Czy ten przewód mogę sobie odseparować od układu np wieszając dodatkowy zbiornik na syf? Czy tym przewodem jest zasysane powietrze czy raczej wydalane przez silnik i dlatego w nim olej? To samochód mojego ojca więc staram się staruszkowi na chwile obecną ogarnąć temat, co dalej z samochodem będzie trudno powiedzieć.
Pytałem się też Was o zawór egr (grzybek) który puszczał otworami syf i zalewał silnik. Przypuszczam że brak szczelności na membranie bo po otwarciu była cała ale jakaś taka luźna na obwodzie. Czy wersja do 2.0 benzyna jest taka sama bo oznaczenia podobne prawie identyczne (oznaczenia opisałem w pierwszym poście).
Powrót do góry
wisznia

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C3, III, 1.2, 2018r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 18:54
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


Konkretnie chodzi mi o to oznaczenie pod nr AS9U3Y40 u mnie jest 2/1 a na innych zaworach z tymi samymi dwoma numerami to oznaczenie potrafi byc inne np 1/1 albo samo 2. Czy to coś zmienia?


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 07 Kwi 2019, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


Jak leci olej (o ile to olej aniżeli niedopalone paliwo) od egr to musisz sprawdzić idące od pokrywy zaworów rurkę czy znajduje się w niej olej i jeżeli tutaj sucho to wina leży po stronie wtryskiwaczy (zbyt dużo dawka paliwa podaje do komory spalania, na którym nie dopala paliwo lub nie trzymające wtryskiwacze) czy tutaj nie zauważyłeś przypadkiem większe spalanie paliwa? (w tym przypadku należy sprawdzać stan oleju czy nie przybywa)

Co do egr to jeżeli cieknie z obejmy to trzeba zakupić nowy *oring*, a jeżeli z tej plastykowej obudowy to pozostaje kupić nowy egr.


Ps.
Cytat:
Polecam to każdemu a w szczególności użytkownikom silników diesla.
Ja mam większość aut silnikiem diesla i jakoś nie mam potrzeby za to, pilnuję stan filtra powietrza oraz pilnuję na czas wymiany oleju w tym i dobry olej. Nawet spaliny w egr mam tylko czarne powietrze.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
aksel777

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2021
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C4 1 6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Gru 2021, 15:13
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Xara Picasso 1.8 16V, Przeróbka przewodu odmy, zawór EGR


Ja też uważam że catch tank to nie jest złe rozwiązanie zbiera dużo wody na filmie widać ile wody mi sie zebrało w jakieś 2 tygodnie chociaż sezon z temperaturami mocno zmieniającymi się czyli dużo kondensu w oleju. Film z mojego montażu poniżej https://youtu.be/SYAI0IrksIQ
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

19 990

2010r.

189 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

69 850

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

34 990

2018r.

59 000 km

śląskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System