Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 GP I silnik 1.8 PB+ LPG STAG - pytania eksploatacyjne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
promyk5

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Scenic 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Kwi 2019, 22:04
Temat postu:

C4 GP I silnik 1.8 PB+ LPG STAG - pytania eksploatacyjne


Witam wszystkich

Jestem tuż przed kupnem C4 GP I silnik 1.8 PB + LPG STAG z 2007 roku. Wersja... nie wiem jaka, ale najuboższa z mozliwych (klima manual, brak nawiewów w słupkach B, brak schowków przed siedzeniami z tyłu, zdarzaki czarne).

I mam kilka pytań:
1) Brak nawiewów z słupkach B
Są tam takie zaślepki. Czy czasem nie jest tak, że jest tam doprowadzony kanał z nawiewem, tylko jest zaślepiony? Czy nie wystarczy czasem wymontować tej zaślepnki i włożyć tam kratkę z regulacją by cieszyc się nawiewem?

Te nawiewy dla mnie są mega ważne, gdyż z tyłu będzie jeździć 3 dzieci lub 2`ka, a 3`cie dziecko samotnie w 3`cim rzędzie. I latem bez nawiwu z klimatyzacji przy 35 stC na zewnątrz, mogą mi się tam ugotować Smile


2. Brak schowków przed siedzeniami z tyłu
Otwory są zaślepione takimi płytkami z platikowymi śrubami na krzyżak. Właściciel nigdy tam nie zaglądał. Skoro jest ta pokrywa, to musi być tam otór na schowek. Czy czasem nie jest tak, że wystarczy włożyć tam schowek i po kłopocie?


3. Koszt wymiany rozrządu i wszystkich filtrów, olejów
Mój francuski mechanik, wycenił koszt wymiany całego rozrządu+filtry+olej na porządnych częsciach z robocizną, na 2 tys PLN. 3 lata temuprzy zakupie SCENIC`a płaciłem u niego ok 1000-1200 zł - nie pamiętam dokładnie. Ja rozumiem, ze robocizna podrożała. Ale czy czasem nie przesadza z cenami??

Z góry dziękuję za odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2846
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Czw 04 Kwi 2019, 12:41
Temat postu:

Re: C4 GP I silnik 1.8 PB+ LPG STAG - pytania eksploatacyjne


promyk5 napisał:
Witam wszystkich

Jestem tuż przed kupnem C4 GP I silnik 1.8 PB + LPG STAG z 2007 roku. Wersja... nie wiem jaka, ale najuboższa z mozliwych (klima manual, brak nawiewów w słupkach B, brak schowków przed siedzeniami z tyłu, zdarzaki czarne).

I mam kilka pytań:
1) Brak nawiewów z słupkach B
Są tam takie zaślepki. Czy czasem nie jest tak, że jest tam doprowadzony kanał z nawiewem, tylko jest zaślepiony? Czy nie wystarczy czasem wymontować tej zaślepnki i włożyć tam kratkę z regulacją by cieszyc się nawiewem?


Podaj VIN, ale raczej będzie trzeba dołożyć kanały.

Cytat:
2. Brak schowków przed siedzeniami z tyłu
Otwory są zaślepione takimi płytkami z platikowymi śrubami na krzyżak. Właściciel nigdy tam nie zaglądał. Skoro jest ta pokrywa, to musi być tam otór na schowek. Czy czasem nie jest tak, że wystarczy włożyć tam schowek i po kłopocie?


Tego nie wiem

Cytat:
3. Koszt wymiany rozrządu i wszystkich filtrów, olejów
Mój francuski mechanik, wycenił koszt wymiany całego rozrządu+filtry+olej na porządnych częsciach z robocizną, na 2 tys PLN. 3 lata temuprzy zakupie SCENIC`a płaciłem u niego ok 1000-1200 zł - nie pamiętam dokładnie. Ja rozumiem, ze robocizna podrożała. Ale czy czasem nie przesadza z cenami??


Jak dla mnie cena zbyt wysoka, rozrząd kosztuje około 350zł, wymiana powinna kosztować około 350-500zł.
Powinna być podobna cena jak za scenica.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 04 Kwi 2019, 14:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 GP I silnik 1.8 PB+ LPG STAG - pytania eksploatacyjne


Witaj.
Nie wiem po co kupujesz takiego auta skoro masz więcej wymagania niż co auto posiada.
Cytat:
I mam kilka pytań:
1) Brak nawiewów z słupkach B
Są tam takie zaślepki. Czy czasem nie jest tak, że jest tam doprowadzony kanał z nawiewem, tylko jest zaślepiony? Czy nie wystarczy czasem wymontować tej zaślepnki i włożyć tam kratkę z regulacją by cieszyc się nawiewem?
Zbyt byłoby za proste, aby to działało, bo raz, że nie ma kanałów na nawiewu, a drugi to nie ma dwustrefową klimatyzację więc i tak w trzecim rzędzie sam nawiew nie pomoże i nie wstawisz z pierwszego rzędu, bo sam nawiew brane jest drugiej strefy klimatyzacji którego nie ma, bo musiałby być jeszcze w tylnej części parownik wraz z wentylatorem, a to już następne koszty i przeróbki całej klimatyzacji oraz ponownie nabicie czynnika z większym ilości niż mając w standardzie więc, nie wiem czy się opłaca zwłaszcza, że szukasz tańszego auta.

Cytat:
wycenił koszt wymiany całego rozrządu+filtry+olej na porządnych częsciach z robocizną, na 2 tys PLN.
Biorąc pod uwagę co się kupuje i za ile oraz jakość część wraz z robocizną to nie jest dużo.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Czw 04 Kwi 2019, 19:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 GP I silnik 1.8 PB+ LPG STAG - pytania eksploatacyjne


Dobry wieczór

Ja osobiście płaciłem za wymianę rozrządu w ASO i zapłaciłem 1580 PLN z częściami, wymienili równie uszczelniacz wału, więc uważam, że te 2 klocki to przesada i to duża. W normalnym warsztacie wymiana to góra 400 - 500 PLN + części ok 400 - 500. Prosty rachunek wymiana w Twoim aucie rozrządu to kwota 800 - 1000 PLN.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

17 500

2011r.

147 007 km

pomorskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System